Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy vívjam ki a tiszteletet...

Hogy vívjam ki a tiszteletet az osztálytársaim körében?

Figyelt kérdés
Az a problémám, hogy jó tanuló vagyok és csak arra akarnak használni, hogy másolhassanak rólam és kihasználhassanak. Illetve van egy gyerek, aki nem tanul semmit, rossz tanuló, előző suliba is úgy volt és nem is voltunk jóban. Ő folyton irigykedik rám, mert jól tanulok szemrehányásokat tesz, néha nyalizik hátha kisegítem. Meg akarja mondani mit csináljak, bele akar avatkozni a sulis dolgaimba. Azt szeretném tudni, hogy mit tegyek, hogy kivívjam magamnak azt a tiszteletet, amit igazából érdemlek és hogy ezeket a dolgokat úgy ahogy van elnyomjam? A válaszokat előre is köszönöm. Kritika is jöhet, de inkább építőjelleggel legyen, köszönöm.

2021. jan. 14. 14:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Most még lehet hogy cikinek mert okos vagy. De később neked lesz munkád és jó fizetésef. Akkor fordulni fog a kocka. Addig sz@rd le őket. És ne hagyd hogy másoljanak rólad.
2021. jan. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Rendben, azt fogom tenni!
2021. jan. 14. 15:06
 3/11 anonim ***** válasza:
24%

Hogy vívjam ki a tiszteletet az osztálytársaim körében?


Egyetlen hatarozott karate csapassal porra zuzod a tanari katedrát, kozben ne felejtsd el kiabalani: Pikacsuuuu! :)))

2021. jan. 14. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el a suli után sok minden átalakul, az még senkinek nem ment a rovására, hogy okos. Ha az iskolában az a néhány ember aki körülvesz kedvel, vagy nem az nem a világ. Amúgyis szerintem azok az emberek a legtiszteletreméltóbbak akik nem kategorizálják be magukat sehova és nem is érdekli őket a többség véleménye.
2021. jan. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Ahogy az elsö mondja. Ne reagálj az utasításokra és provokációra és akkor abba fogják hagyni. Ne foglalkozz olyanok véleményével, akik nem fontosak neked. Attól, hogy nem tisztelnek, te a jó tanuló srác maradsz. És ne foglalkozz olyanok érdekeivel, akik ki akarnak használni. Ö se foglalkozik a tieiddel, csak a sajátjával.
2021. jan. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Ahogyan a tanárok is szokták mondani, magadat hátráltatod azzal, ha nem csinálsz házit, hisz az is egy gyakorlási lehetőség(szóval, ha nagyon le akarják másolni rólad, akkor vigasztaljon az, hogy ők buták maradnak). A rossz tanulónak pedig mondd azt hogy inkább foglalkozzon a saját dolgaival.
2021. jan. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A rossz tanuló nagyon nem izgat, csak ne próbáljon lejjeb húzni és irányítani.
2021. jan. 14. 19:40
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha nem hagyod nem fog
2021. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

#5 nem fogják abba hagyni. Nálunk se hagyták abba.

Kérdező: nem nagyon tudok tanácsot adni max mesélni egy kicsit a tapasztalataimról. Én inkább az a fajta gyerek voltam aki most téged lehúzni próbál úgyhogy könnyebben látom az ő szemszögükből a dolgot. Az önmagában, hogy okos vagy nem jelent semmit. Senkit nem basztatnak csak azért mert okos. Ilyen esetben általában a köztetek lévő személyiségi különbségek okolhatóak, és ez nem a jegyeitekről szól. Valószínűleg ő egy sablon "faszagyerek" aki bulizik, iszik, csajozik. Téged gondolom nem ezek a dolgok hoznak lázba. És hogy saját dominanciáját kimutassa feléd és az osztály felé ezért próbál téged csicskáztatni. (Na meg persze tényleg jól jön neki a segítséged mert lusta és fingja nincs az egészről.)

Megoldás: ne hagyd magad. Tudod neki finoman jelezni, hogy nem "uralkodhat" fölötted. Megmondod neki, hogy nem adod oda a házid. Ha legközelebb elkérni megmondod neki, hogy 500ft lesz. Ha kell a házid kifizeti ha nem akkor meg tipli van. Ha nem vagy többé a hasznára akkor kicsit nyugisabb lesz a helyzet, de persze ezután is basztatni fog. Ezt meg már csak ignorálnod kell és mosolyogni rajta. Ha látja, hogy nincs rád hatással amit mond, sőt egyenesen viccesnek tartod akkor értelmét veszti minden amivel bántani próbál.

2023. aug. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szia! Köszi a válaszod #9, azóta megoldottam a problémáimat az iskolában és az utolsó 2 évben sikerült teljesen elérni, hogy a tisztelet meglegyen. Nem hagytam magam és ha volt ilyen iskolai összejövetel 1-1et bulikáztunk. Nem lettek onnan barátaim, de az biztos, hogy jó volt a középiskola és sikerült kiharcolnom a tiszteletet. Közben megláttam nem csak a tanulás az érték, megtanultam hogy kell kiállni magamért és hogy a döntéseimben nekem van hatalmam. Nem engedtem magam kihasználni és nagyobb tiszteletet is kaptam, és megmondtam nem fognak csicskáztatni. Javaslom azoknak is, akik hasonló cipőben vannak/lesznek álljanak ki magukért, mert ugyanúgy értékesek mint bárki más.
2023. aug. 15. 20:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!