Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért baj, hogy hiszek a...

Miért baj, hogy hiszek a horoszkópokban?

Figyelt kérdés
Az osztálytársaim sokat cikiznek miatta. Nem értem, miben más ez mint pl. a kereszténység?
2021. jan. 15. 12:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
45%
Még a kereszténységnek van is vajmi értelme, de a horoszkópnak... humbug az egész, olyan, mintha egy cigány jósnőnek hinnél, aki a TESCO-ban vásárolt kártyalapokból jósol neked.
2021. jan. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
abban hiszel amiben szeretnél, ne mások véleményével foglalkozz.
2021. jan. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

Ez ugyanolyan, mint a fundamentalista, kreacionista kereszténység.

A "sima" kereszténységtől annyiban különbözik, hogy a kreacionista cáfolva van, a "sima" pedig lehet a Biblia hasonlat-szerűen értelmezett változata. A horoszkópok a kreósok hitéhez hasonlóan cáfolva vannak.

Valszeg azért cikiznek, mert általában a butuska, naiv emberek szoktak hinni a horoszkópokban.

2021. jan. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
27%
1-es : a bulvár horoszkóp tényleg vicc kategória, de az asztrológia nagyon is valós.
2021. jan. 15. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
A horoszkópok nagyon bugyuták bármit bele lehet látni.A horoszkópok olyanok mint a szerencse sütik.
2021. jan. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
84%
Az asztrológia továbbra is egy áltudomány, ezotéria kategóriába tartozik. Tehát ugyanazért nevetnek ki, mint ami miatt egy laposföldest, stb.
2021. jan. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
16%

akik szerint hülyeség/áltudomány és stb, utána néztek az asztrológiának vagy szajkózzák azt amit a tömeg?

Szerintem olyannak a véleményére adni valamilyen dologban, amihez semmi köze a hülyeség.

Az asztrológia nem csak annyi, hogy én vízöntő vagyok és kész. Sokkal összetettebb és sok infót megtudhatsz magadról. Nem kell benne hinni, de miért kell primitívnek lenni és kinevetni a másikat? Van amiben én se hiszek,mégse nevetem arcon azt aki igen.

2021. jan. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
61%

Igen, pontosan tudom mi, és épp azért mondom ezt. Már a meghatározásból adódik egyébként, hogy áltudomány, tehát itt szerintem nem én vagyok az, aki nem ismeri.

Nem gondolom, hogy primitív lenne, aki kineveti azt, aki ilyen és ehhez hasonló, teljességgel bizonyítatlan kitalációkra alapoz dolgokat az életében.

2021. jan. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%

szerintem pedig primitív dolog bármiért is kinevetni a másikat.

Az, hogy szerinted kitaláció, még nem jelenti azt, hogy úgy is van, ahogy persze az sem biztos, hogy nekem van igazam. Az élet teli van rejtélyekkel, ennyire biztosan kijelenteni valamiről, hogy kitaláció, kicsit bátor dolog.

2021. jan. 15. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Abban hiszel, amiben akarsz, csak ne erőltesd rá másokra a hitedet.
2021. jan. 15. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!