Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Sok tanár miért bunkó a...

Sok tanár miért bunkó a tanulókkal/hallgatókkal, amikor nekik is vannak gyerekeik? Nincs sokban semmi érzelem se. Ilyenek odahaza is?

Figyelt kérdés

2021. jan. 15. 23:08
 1/3 anonim ***** válasza:
83%

Több oka lehet.

Pl. elsősorban előfordulhat, hogy a hallgató kezdeményezte a minősíthetetlen jellegű viselkedést a pedagógussal szemben és ennek tükrében "amilyen a mosdó, olyan a törölköző" elv érvényesült.


A másik amikor csak a tanár bunkó az szintúgy további okokhoz köthetők. Családi problémák, szakmában való kiégés, stb, stb... Tény, hogy némelyik kivehetne olykor 1-2 hét szabadságot, ezt már én is tapasztaltam többször is.

2021. jan. 15. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezen én is gondolkoztam, mert az egyetemen néha olyan reakciókat, viselkedést vagy megjegyzéseket tapasztaltam oktatóktól, hogy egyszerűen nem is tudnék rá mit mondani... nem is az, hogy nem tartom elfogadhatónak szakmailag, hanem szerintem szimplán emberként nem tudom hová tenni. Mikor pl. egy oktató csak úgy a semmiből csalással gyanúsít és az egész csoport előtt ordít veled, hogy ne hazudj, mit képzelsz magadról, hülyének nézel stb. Vagy amikor időpont egyeztetés után az arcodba csapják az ajtót, hogy takarodj innen. Volt olyan oktatóm, aki rendszeresen "kutyának" hívott minket és még sorolhatnám. Ilyenkor el szoktam gondolkozni, hogy ezek az emberek amúgy hol élnek, hogy viselkednek másokkal, hogy lehet családjuk stb., ha a munkahelyükön ilyenek. Az mindenesetre érdekes volt, amikor egy nagy facebookos egyetemista csoportban egy szaktársam leírt egy sérelmet az egyik tanárunkkal kapcsolatban (és valóban problémás volt az oktató viselkedése...), majd az oktató gyereke (aki egyébként szintén egyetemista) elkezdett írogatni a poszt alá és védte az anyját, hogy igenis neki van igaza, jól tette, a hallgató a hibás stb. Érdekes volt.
2021. jan. 15. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
84%
Pontosan azért, mert vannak gyerekeik. :D hahhha
2021. jan. 16. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!