Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Most felesleges albérletet...

Most felesleges albérletet kivenni az egyetem miatt? Nem sok esélyt látok rá, hogy jelenléti oktatás legyen

Figyelt kérdés

2021. jan. 17. 19:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező, ha neked egyik tanács sem volt szimpatikus, akkor miért írtad le a kérdést? Arra számítottál, hogy megerősítünk abban az elhatározásodban, hogy ne vedd ki a lakást? Ha szeretnèl fèlre tenni pènzt, akkor tanulj otthonról, abban sincs semmi rossz. Ha inkább albiból tanulnál, kipróbálnád az egyedüli életet, vagy lakótársakkal költöznél össze, akkor vedd ki a lakást. Ebben a helyzetben bárhogy döntesz, az egy jó döntés. De "pénzügyi analfabétáknak" nevezni meg lehurrogni azokat, akik tanácsokat adnak neked elèg neveletlen dolog. Lehet jót tenne neked, ha mégis elköltöznél és ha csak pár hónapra is, de önfentartó lennél. Talán kicsit visszavennél az arcodból.
2021. jan. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Nálunk már bejelentették, hogy sajnos folytatódik az online oktatás :( Én kollégista voltam, ahonnan haza lettünk küldve és nekem/illetve a szüleimnek nem volt pénzünk arra, hogy albérletet fizessünk. Én személy szerint szívesen maradtam volna albérletben, ha lett volna rá lehetőségem. Ennek több oka van - itthonról nem annyira szeretek tanulni (pl. teljesen más az életvitelünk és zavarjuk egymást a családdal, nem nagyon van meg a tanuláshoz ideális környezet, hely, csend), itthon nem sok lehetőségem van egy vidéki kisvárosban, itthon nincsenek barátaim, itthon nem férek hozzá az egyetemi dolgokhoz (pl. könyvtárból lehet kölcsönözni most is és ez jó lenne, szakdolgozati konzultáció miatt személyesen is be lehet menni és ez megint jó lenne) és már kezdem magam rosszul érezni. Ha albérletben lennék lakótárssal/lakótársakkal, akkor legalább lennének körülöttem korombeliek, lenne körülöttem egy kis mozgás, nagyobb terem és szabadságom lenne, tudnék dolgozni, több lehetőségem lenne az egyetemvárosban. Úgyhogy én akkor valószínűleg inkább az albérletet választanám.
2021. jan. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!