Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tanár lehet, hogy megmondja...

A tanár lehet, hogy megmondja a szüleimnek. (?)

Figyelt kérdés
Van egy fiatal tanárom. Egyik nap, hamar végeztünk az anyaggal, és beszámolót kellett tartani a hétvége eseményeiről(számomra már ez is nagyon gyerekes), Én persze viccből mondtam, hogy unalmamban kivégzést néztem. Erre a tanár azt mondja, hogy megmondja a szüleimnek. Erre mondtam neki, hogy vicceltem, de még mindig kitartott a megmondósdi mellett. Mivel mást nem tudtam mondani neki, ezért mondtam, hogy ha nem hiszi, akkor megmutatom az előzményeimet. Erre persze jött a kibújó válasz, hogy azokat ki lehet törölni. Erre elment. Február 6.-án szülői, és nem tudom, hogy tényleg megmondja-e. Már csak abban reménykedem, hogy elfelejti. Mit csináljak? 16/F

2021. jan. 19. 17:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
88%
Semmit. Ha a szüleid értelmesek és téged is értelmesnek tartanak, akkor - ha el is mondja a tanár nekik, de ezt nem hiszem - csak röhögnek rajta.
2021. jan. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Akasztás volt?
2021. jan. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
84%
Hat azert ilyennel viccelni az iskolaban kemeny. Valahogy ebben nem latom a poent.
2021. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
#2 Eskü nem néztem
2021. jan. 19. 17:43
 5/18 A kérdező kommentje:
#3 Igen, utólag visszagondolva szerintem se vicces. Valahogy akkor annak tűnt
2021. jan. 19. 17:44
 6/18 anonim ***** válasza:
76%

Én előbb kérdezném meg a tanárt, hogy miért kíváncsi arra, hogy mit csinál egy 16 éves hétvégén, minthogy téged kérdezzelek meg, hogy miért nézel kivégzést.

Nálunk ilyen "mit csináltál hétvégén" legutóbb alsóban volt, de az is csak idegennyelv tanulás miatt. (Így gyakoroltuk a mondatalkotást, meg a mesélést egyszerű mondatokkal.)

2021. jan. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%
Én előre felkészíteném a szüleimet és elmondanám nekik, hogy mi történt. Elmondanám, hogy poénnak szántam, de az egyik tanárom komolyan vette, tudom, hogy hülyeség volt, tanultam belőle és hogy majd ne lepődjenek meg rajta, ha ezzel áll elő a tanár, csak mondják azt, hogy majd beszélnek veled. Jobb ilyenkor az őszinteség, nekik is jobb, ha nem váratlanul érinti őket a történet és tudni fogják, hogy nem gondoltad komolyan.
2021. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
81%
2 vok: nem kell letagadni. 16 évesen nyugodtan nézhetsz kivégzést.
2021. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
#8 Nem tagadnám, ha tényleg néztem volna
2021. jan. 19. 17:58
 10/18 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm mindenkinek, de még mindig bizonytalan vagyok. Egyébként szerintetek az a taktika, hogy csak kiváncsi voltam rá mennyire állja meg a helyét?
2021. jan. 19. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!