Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A fiatalok körében miért lett...

A fiatalok körében miért lett ekkora divat egyetemre menni és miért nem akar senki kőműves, bányász stb.. lenni? Szerintem az irodai munka dögunalmas, a fizikai munka sokkal jobb.

Figyelt kérdés

2021. jan. 22. 17:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Más szerint meg nem.
2021. jan. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
27%
De az irodában kapsz egy céges-okoskütyüt, traccsolhatsz 1-2h-t/nap, és persze Facezhetsz, szörfölhetsz szintén sokat. Munka sokaknál csak max 50%. Ehhez képest jó a fizu.
2021. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Miből állapítottad meg, hogy a mai fiatalok csupán divatból mennek egyetemre? Kérdőíves kutatás, esetleg fókuszcsoport... stb.?
2021. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim válasza:
100%
Aki egyetemre megy az csak irodai munkás lehet, aki pedig csak gimit/szakközepet végzett az csak fizikai munkás lehet?:DD
2021. jan. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

"De az irodában kapsz egy céges-okoskütyüt, traccsolhatsz 1-2h-t/nap, és persze Facezhetsz, szörfölhetsz szintén sokat. Munka sokaknál csak max 50%. Ehhez képest jó a fizu."


Igen, engem kikészít, ha egész nap a gép elött kell görnyedni, megfájdul a fejem, fáj a hátam.

Fizikai munkásként jobban is lehet keresni

2021. jan. 22. 17:57
 6/30 anonim ***** válasza:
10%
De sajnos sokaknak büdi a munka... Satnyák sokan (nem mindenki, csak sokan), nincs állóképességük, és motivációjuk sem...
2021. jan. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
99%

Van gyermeked? Ha igen, mit használ gyakrabban: focilabdát, vagy játékkonzolt? Már vagy 20 éve a játékkonzol/számítógép "divatosabb" a fizikai játékoknál. Véleményem szerint ezért használnak manapság többen számítógépet a munkahelyükön csavarhúzó helyett.


Mielőtt bárki megsértődik, azt akarom még mondani, hogy ez nem érték-ítélet volt, csak egy megállapítás. Én ugyanúgy tisztelek egy kétkezi munkást, mint egy irodai munkást, hiszen aki jól végzi a dolgát, mindkét oldalon előteremthet értéket.

2021. jan. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
25%

Mert a telefonon kívül nem ismernek mást a gyerekek. Munkatársaim gyerekei is mind IT részlegen vagy bérszámfejtőként dolgoznak mert semmi affinitásuk a szakmunkához vagy kézügyességük bármihez. Nem bütykölnek az apjukkal, nem építkeznek vagy barkácsolnak.


Persze nyilván én is azt szeretném hogy a gyerekem diplomás legyen, nincs abban semmi rossz. De mellettr azért tudjon kereket cserélni is a kocsin. :D

2021. jan. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
93%
Én örülök, h. irodában dolgozom. Kulturált körülmények között. Nem kell egy mobilwc-ben vègeznem a dolgomat, mint pl.a legtöbb építkezésen. Nem kell hóban, fagyban, tűző napon kint lennem, ha nem akarok.
2021. jan. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
96%
Nem mellesleg megjegyzem, vannak munkakörök, amik valahol irodaiak, viszont más tekintetben nem, és fizikális oldala is van. Ezekre nincs elég alázat a mai fiatalokban. Sajnos azt tapasztaltam, hogy a mostani egyetemista réteg nihilistán éli a mindennapjait, kb különösebb életcél nélkül; vagy ha mégis van neki életcélja, nincs képessége elindulni az úton.
2021. jan. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!