Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy nyelvtanár jogosan von le...

Egy nyelvtanár jogosan von le pontot azért, mert nem az ő szerinte megfelelő szót használtam egy magyar szó németre fordításán?

Figyelt kérdés

A dolgozatban a lefordítandó szöveg ez volt:


A piros pénztárca kerek.


Én erre azt írtam, hogy: Die rote Brieftasche ist rund.


EZ A MONDAT HIBÁTLAN!!!!!


De ő azért adott erre NULLA pontot, mert szerinte a Geldbörze szót kellett volna használnom.


A két szó ugyanazt jelenti. Geldbörze, Brieftasche, mindkettő pénztárcát jelent. Egy rohadt szóval nem mondta, hogy csak az ő saját szavait lehet használni. Az egész osztály úgy tudta, hogy mi NÉMETÜL tanulunk nem pedig kihagyva több ezer szót a tanárnénike németjét.


Írtunk neki levelet, hogy tisztelt tanárnő, nem tartjuk helyesnek ezt a megítélését ugyanis egy létező, emberek milliói által használt szóról beszélünk és ÖN kénye kedve szerint ezt eltávolította a létező szavak listájából. A kérdésünk mindvégig ugyanaz: Mégis mi okból nem használhatjuk a Brieftasche szót?


Válaszra se méltatja már 3 napja.


[link]


2021. jan. 26. 17:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
37%
De akkor is GelbörSe, nem GeldbörZe!
2021. jan. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hahó, nem ez volt a kérdés. Lényegtelen, hogy most épp hogy van írva, a kérdés az volt, hogy a topszótár oldalán található szavak közül csak egyet fogad el. mert neki úgy jó és még van képe ezért pontot is levonni.
2021. jan. 26. 17:50
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A szót ezek szerint a netes szótárból szedted, ami önmagában nem baj. Viszont melyik szót tanultátok már a pénztárcára? Mert gondolom azt várta el. (Némettanár vagyok amúgy.)
2021. jan. 26. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

3-ra:

Én értem, hogy a nyelvtanár azt a szót várná vissza, amit ő tanított, a matektanár azt a megoldási módot, amit ő tanított stb.

De ha a megoldás jó, szerintem úgy korrekt, ha megadja a teljes pontszámot érte.

Itt bukik ki a nagy kérdés:


AZ ISKOLÁNAK VAGY AZ ÉLETNEK TANULUNK????

2021. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3: az a baj, hogy csak a Geldbörsét. És az oké, hogy azt várja vissza amit a mostani leckében vettünk, de attól még nem adhat nulla pontot. Mert a mondat helyes. A lagunét vesszük és ott fejezetenként(leckénként) más szavakat használ. Szódogánál is eljátszotta már ezt velünk. Ha kiköti ELŐRE, hogy a 14. lecke szavaiból írunk, akkor oké. CSAK és KIZÁRÓLAG azokból, nem fogad el mást. Ez rendben van. De viszont, ha rákérdez, hogy Pénztárca, NEM MONDHATJA, hogy a Brieftasche nem jó!


Matekból meg ha azért ad nulla pontot a tanár, mert nem úgy adom össze, hogy 1+2=3 hanem úgy, hogy 2+1=3 az meg azért tényleg nagyon durva.

2021. jan. 26. 18:04
 6/15 A kérdező kommentje:

4: a kérdés egyértelmű ;) Csak a tanárok szerint sokszor nem. Azt veszem észre, hogy így 10. osztályra a tanáraim 90%-a csak magával törődő, hibáit be nem ismerő nagyképű emberek voltak. És ez nagyon szomorú.


Én már nem is álmodok róla, hogy kijavítja a mondatomat. Arról meg végképp nem, hogy kiköti a feltételeit előre, aminek természetesen vagy eleget teszünk vagy nem. Ez viszont így megy mindenhol. Iskolában, munkahelyen, bárhol.


Hiába tudsz biciklizni, NEM biciklizhetsz a boltban. Hiába tudod az összes megfelelőjét a pénztárcának, NEM mondhatsz mást, csak azt az egyet ami ki van kötve. De ha nincs kikötve :(

2021. jan. 26. 18:08
 7/15 A kérdező kommentje:

3: amúgy nem. csak most a kérdés kedvéért kerestem rá.

Ezt a két szót tudtam rá eddig is, mert korábbi leckékben a Brieftasche szerepelt. Úgy maradt meg bennem :)

2021. jan. 26. 18:10
 8/15 anonim ***** válasza:
91%

Nem jogos, de néhány (tényleg csak néhány szerencsére, a legtöbb jó arc :D) "tanár" a diákjain éli ki a sikertelenségéből fakadó dominancia hiányának pótlását.

Nekem az egyik matektanárom volt ilyen, jó voltam régen matekból, apám külön tanított is más számítási módszerekre, amiket célszerűbb volt használni néhány esetben, egyszer dolgozatnál bejátszottam egy ilyet, de más feladatoknál használtam a tanár által tanítottat, csak ott épp rövidebbnek találtam. Nem, hogy 0 pontot adott a feladatomra, de jegyet is rontott miatta. :D Az ilyen húzásai teljesen elvették a kedvem a matektól, olyan szinten nem foglalkoztam utána vele, hogy már a fejben számolás is nyögvenyelősen megy.


Az angol tanárom viszont rendes volt, ott előrébb voltam mindig, mint az osztályom és nem bántott miatta, ha más szavakat/mondatszerkezeteket használtam, hanem megkért, hogy magyarázzam el őket a többieknek, ez motiváló volt és azóta is szeretek a nyelvekkel foglalkozni. ^^

2021. jan. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy kikötötte-e a dolgozat megírása előtt, hogy az új szavakat lehet csak használni vagy a régebben tanultakat is. Értem én, hogy nem érzed fairnak a dolgot, de az sincs kizárva, hogy a tanár arra volt kíváncsi, hogy az adott lecke szavait megtanultad vagy nem. Ilyen esetben jogosnak tartom a lepontozást, bár azért egy fél pontot adhatott volna rá.

Ha ezt a szót már rég megtanultátok, akkor nem értem a tanár lepontozását, jogtalannak tartom.

2021. jan. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

9-es, de mi a németórák célja?

Szerintem az, hogy a diák tudjon németül írni/olvasni/beszélni.

De javítson ki, aki szerint nem így van. :-)))


Ha diák által használt szó vagy szerkezet helyes, akkor tudja a diák a németet, vagy sem?

Tudja!

2021. jan. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!