Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Milyen kifogást mondjak a...

Milyen kifogást mondjak a tanárnak, miért nem megyek be holnap tz-t írni?

Figyelt kérdés

Van egy tanárunk aki online nem irat dogát, mondván úgyis ki lenne puskázva.(matekról van szó amúgy) Mindenképpen személyesen akarja íratni, de az igazgató nem engedélyezte, hogy ezért bemenjünk konzultációs óra címszó alatt. Annak a zseni nőszemélynek meg az jutott eszébe, hogy menjünk be, és írjuk egy parkban a dogát, tök jó idő lesz, 13 fok, akinek a beutazás órát érint az majd kamu indokot mond, hogy miért nincs ott, végülis egyáltalán nem feltűnő, hogy az osztály 95 százaléka ügyet intéz. Nekem amúgy még benne volt a fejembe, hogy bemegyek, legalább ha visszatér a jelenléti oktatás akkor legalább nem zúdul rám az összes tanári rigolyából skippelt matek tz, de rossz a közlekedés felénk, és nagyon rossz időpontban lenne a doga. Ezt úgy kell érteni, hogy azzal, hogy írok egy 45 perces tz-t, ami nem hivatalos, az órai hiányzásom okáról hazudnom kellene, ráadásul egy parkban írnánk, az nekem több órát elvenne az életemből. Ha beutaznék akkor a leghamarabbi kezdés előtt 3 órát kéne várnom a hidegben, hogy aztán írjak egy dogát a hidegben, ami után pont nem érném el a vonatot, szóval várhatnék két órát a következőre. És akkor ebbe még nem számoltam bele, hogy odaút egy óra, és a hazautazás is. Nekem nincs felesleges 9 órám arra, hogy megírjak egy témazárót egy padon ülve a kellemesen meleg 13 fokos időben. És egyébként erről a dogáról semelyik tanár nem tud a suliból, mert elvileg tilos lenne ilyet csinálni. Viszont időpontot áttenni nem lehet, a tanár meg szrik arra, hogy kinek mennyit kéne várnia a tömegközlekedésre, mert ő helyben lakik, ha lekési a helyi buszt, akkor is simán ottvan gyalog.

És én tényleg be akartam menni, de így csak feleslegesen megy az időm, amire nem vagyok hajlandó. Pl a vezetés oktatómmal beszéltem, hogy nem lehetne-e azon a napon délelőtt egy órám vele, de neki nem jó, szóval a délelőtti beutazás felesleges lenne. Csak amikor kijelentette a tanár, hogy márpedig lesz doga, aznap vissza kellett volna jelezni, hogy ki megy meg ki nem, és akkor én úgy voltam hogy megyek, mert a délelőttöt hasznosan meg tudnám oldani. Viszont később derült ki, hogy nem tudnám hasznosan eltölteni a délelőtti várakozást.

Az osztály nem szeretne reklamálni a tanár hülye ötlete miatt, egyedül meg kevés vagyok hozzá. Illetve vannak egy páran akik tényleg meg akarják írni, hogy ne a normálisba visszaálláskor szakadjon a nyakukba minimum 3 kimaradt matek témazáró.


Szóval kéne egy olyan indok kéne ami elfogadható ennek a ****-nak, és hiteles hogy hirtelen jött közbe, mivel a rossz közlekedést nem fogadja el indoknak, mert szerinte van időnk, tudunk várni. Csak azért akarok hiteles indokot, hogy ne tudjon szivatni utána a hozzáállásán miatt, meg ilyenek.

Milyen kamu indokot javasoltok?


2021. febr. 3. 10:35
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
93%
Ezt a kérdést már feltetted, és hasznos válaszokat kaptál rá, úgy hiszem... most miért írtad ki újból?
2021. febr. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem ezt a kérdést tettem fel. Akkor az volt, hogy kinek kell reklamálni erről. De az akkori soha elmaradt, mert az lett belőle, hogy döntsük el osztály szinten, hogy bemegyünk-e vagy sem. Most pedig hétfőn be lett jelentve, hogy lesz, még hétfőn jelezzen vissza, akinek nem jó, utána nem igazán fog elfogadni indokot.
2021. febr. 3. 10:52
 3/21 A kérdező kommentje:
Valaki légyszi mondjon már egy hiteles indokot, indokot miért nem tudok bemenni. Mi az ami ilyen gyorsan közbejöhet?
2021. febr. 3. 11:02
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Hétfő reggel hőemelkedésed lesz. Felhívod az orvost, aki távgyógyításban el fogja rendelni, hogy egy hétig sehová sem mehetsz. A parkba se, mert a vírusaidat otthagynád a kapu kilincsén, ráfújnád az utcán szemeb jövőkre, stb.
2021. febr. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Az a baj, ma kéne szólni, mert holnap lesz a doga, és szerintem gyanús, hogy pont a doga előtti napon lett hőemelkedésem
2021. febr. 3. 11:13
 6/21 anonim válasza:
100%
Egyszerüen megmondod, hogy ez nem hivatalos és nem vagy hajlandó x fokban megírni azt a semmitmondó tz-t, vagy elfogadja és belátja, hogy egy idióta, vagy pedig beszélsz az igazgatóval.
2021. febr. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
0%

Megmondod hogy kikötötték a netet otthon és ezért.

Vagy áramszünet van ennyi,tuti beveszi az a hülye tanár!


Nagyon átérzem a helyzetedet!Nekem is lehetetlen alakok a tanáraim...

2021. febr. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Azzal, hogy azt mondanám, ezért nem megyek be, akkor szépen megszivattam magam. Ha az igazgatót említem, hogy hozzá fordulok, akkor egyedül nem sokat érek el vele, pláne hogy az osztályom többségével is kicseszek akkor
2021. febr. 3. 11:41
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb megoldás:

1)Felhívod a körzeti háziorvosodat és elmondod, hogy fáj a fejed és rossz a közérzeted, mit csináljak?


2)Elrendeli, hogy otthon maradsz 1 hétig

3)Probléma megoldva :)


(Arról kapsz majd papírt és el tudod küldeni a tanárnak :) )

200iq moments

2021. febr. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
51%
11:48as megmondta!
2021. febr. 3. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!