Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Helyre tudom hozni, vagy...

Helyre tudom hozni, vagy ennyi,kész vége, lőttek az életemnek?

Figyelt kérdés

Szóval világ életemben nagyon jó tanuló voltam... 4-nél rosszabb jegy sosem volt a bizonyítványomban. (Na jó 5-ben majdnem az összes készségtantárgyból technika rajz stb. 3-as voltam🥴) De most volt egy időszakom mikor szét voltam csúszva 1. szerelmi csalódásom stb. és konkrétan majdnem csak 3-asaim lettek félévkor... Nagyon szeretnék bekerülni egyetemre (én se tudom még milyen szakra, de valami szakmát nagyon szeretnék tanulni) és még év végére helyrehozhatom, vagy kész, vége lőttek a jövendőbeli karrieremnek?

16/F



2021. febr. 9. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Milyen karrierednek? Annyira kisgyerek vagy, hogy még elképzelésed sincs egy szakmáról. Vagy troll vagy, vagy fogyatékos.
2021. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 11.-ben találtam ki, hogy hova akarok menni, 11. év végére mindenből javítottam 1 vagy 2 jegyet is és csak matekból volt 4esem.

Előtte sosem voltam 5ös tanuló, de motivált a cél.

Minden esélyed megvan a javításra.

De nem ezen múlik az életed. Ez csak egy jó út, de van sok másik jó út is.

2021. febr. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Te ismered magad, de egyébként simán javíthatsz év végére. Plusz nem csak az év végi jegyek számítanak felvételinél, hanem az érettségi inkább.
2021. febr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyugalom, nem olyan végleges dolgok ezek. A lényeg, hogy szedd össze magadat, fókuszálj azokra a tantárgyakra, amik majd pontot érnek, és igyekezz javítani.

Ha vannak olyan tanárok, akikben megbízol, szerintem beszélj velük arról, hogy mi történt, és szeretnél javítani a helyzeteden. Nekik is számít, hogy ki akar tanulni, és ki nem.

2021. febr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem.
2021. febr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem! Én például tudatosan szelektáltam a számomra szükséges-szükségtelen dolgokat, hiszen már hamar felismertem, hogy mi az, ami biztosan nem érdekel és tudom, hogy nem is szükséges a számomra. Kb. már 10.-től tudtam, hogy duplázni fogok az egyetemi felvételin, ahol csak a választott 2 tárgyra kell ráfeküdni+nyelvvizsgára (esetemben), és ugyanott vagyok (sőt), mint az, akinek 4 évig minden 5-ös volt, és minden érettségijét egyformán jól megírja:) Szóval ne aggódj annyira, inkább fektess energiát abba, amit szeretsz és tudsz is, és nem lesz baj.
2021. febr. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát én pl érettségi után kihagytam egy evet és akkor döntöttem el, hogy hova szeretnek egyetemre menni ill. mit szeretnek tanulni. 19 éves voltam már. Újra leérettsegiztem és bekerültem pszichológia szakra. Ennyi. Nem olyan bonyolult.
2021. febr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én az első két évben kettes tanuló voltam, mert minden más jobban érdekelt, mint a tanulás, ma meg az ELTE-re járok. :D Hidd el, nem egy ilyen rövid időszak fogja eldönteni a jövődet.
2021. febr. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Akkor lenne vége a karrierednek, ha 16 évesen szanaszét drogoznád magad, és már-már zöldség szinten lenne az agyad. Abból lenne ám nehéz kimászni.

Én sem voltam olyan hú de szuper tanuló, aztán az utolsó két évben csak felhoztam az érettségi tárgyakat ötösre, azóta meg már az egyetemet is elvégeztem kiváló minősítéssel.

Sokat nyom a latba milyen lesz az érettségid, de a jegyek csak az utolsó 2 tanult évben számítanak. Azaz, ha most még csak 10-es vagy, akkor semmit nem számít, majd 11. és 12. osztályban felhozod magad jelesre. De ha csak 4-es lennél az év végén, az sem egyenlő a világégéssel. Ha nem olyan szakra akarsz menni ahova jellemzően 460+ pont szükséges, akkor nem érdemes idegeskedni. Hozd ki magadból a maximumot, a pontok meg majd úgy is alakulnak ahogy.

Szerelmi csalódást meg egyszer mindenki átél.

2021. febr. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!