Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy fogalmazzam meg szépen a...

Hogy fogalmazzam meg szépen a tanáromnak, hogy ezt a jellegű problémáját anyukámmal beszélje meg?

Figyelt kérdés

Szóval múlt héten volt egy szabadban írt dolgozat, amiről az iskolában nem lehetett szólni, más indokot kellett volna kamuzni, ha valaki a doga miatt hiányzik. engem pedig így anyukám nem engedett be, ezt a tanárnak is megírtam, elfogadta egy rossz szó nélkül.

Tegnap történt az, hogy ma ugyanabba a városba be kellett volna utaznom valami miatt (ami egyébként elmarad, szóval már mindegy), ofő elengedett, csak azt mondta szóljak azoknak a tanároknak, akinek érinti az óráját. Na én írtam a múlt héten dogát íratósnak, aki ezen felkapta a vizet, hogy őt nem érdekli, hogy kinek szóltam, ilyen miatt nem lehet hiányozni, írt egy személyeskedő üzenetet Classroomba, hogy példát statuáljon. Ja meg nekem szóvá tette, hogy vicces, hogy múlt héten nem tudtam bemenni, most meg igen. Végül ma nem fogok bemenni, mert le lett mondva az a dolog a másik fél által,ma reggel, de van egy olyan érzésem, hogy az a hárpia szóvá fogja tenni minimum óra után.

Ha ez megtörténik, akkor hogyan mondjam meg neki szépen, hogy anyukámmal beszélje meg a múltheti és a mai dolgot?


2021. febr. 11. 07:52
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Egyébként anyu nyitott erre a beszélgetésre, mivel látta az üzeneteket, tehát nem csak random szó nélkül rászabadítom anyukámra azt a szerencsétlen perszónát...
2021. febr. 11. 07:53
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
"Legyen kedves ezt édesanyámmal megbeszélni"
2021. febr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
24%

Én egy olyan aspektusát emelném ki a történetnek, amely előrébb viszi a dolgokat és jobb emberré tesz téged...

Rövid leírásodból azt veszem észre, hogy alapvetően lógsz. Ráadásul sokat. És indokokat keresel ahhoz, hogy ne tanulj.


Próbáld összeszedni magad és hidd el, ez az út sehova sem vezet.

2021. febr. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kikérem magamnak, hogy lógok. Három hiányzásom volt ebben a tanévben.(Azon az ominózus múlt heti dogán kívül, amit az iskola megtiltott a tanárnak, hogy úgy írassa meg, hogy behív minket) Abból a háromból kettő tanulmányi verseny miatt, egy meg amiatt mert elment a net a digitális oktatás alatt.

Szerintem két kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor hiányoztam a 12 év alatt, az indokolatlan hiányzásaim meg egy kézen is, plusz azok általánosban voltak egyébként...

2021. febr. 11. 08:28
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Tanárnő, kérem, legyen szíves ezt édesanyámmal megbeszélni.


Mondjuk még jelenléti oktatásnál is igazolhat a szülő hiányzást, úgyhogy semmi köze hozzá. Bár aki a szabályokkal ellentétesen, ráadásul télen behívja a diákokat szabadban dolgozatot írni, az ezt úgyse fogja megérteni.

2021. febr. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Hát, azt sem értette meg, hogy ofő elengedett. :D

Mondjuk ha "online fogadóórára" kerül a sor, akkor az talán segít. Mondjuk nem hinném hogy a szülőnek elkezdenek pattogni, hogy mi az, hogy nem mehettem be a szabályellenes dolgozatára. :D

Egyébként ha tudtam volna, hogy nem lehet(bár kételkedem, mert ofő simán áldását adta), akkor nem szóltam volna előre, hogy nem leszek, és miért nem leszek, hanem csak utólag bedobták volna, hogy bocs áramszünet volt... :D

2021. febr. 11. 08:39
 7/15 anonim ***** válasza:
88%
Hát igen, legalább egy intelligenciateszt kéne a tanároknak, de sajnos sok a gyökér közöttük.
2021. febr. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Amúgy kicsit sem vagyok feszült emiatt az eset miatt, áh, dehogy... :D

Amúgy szerintetek szólni kéne a tanárnak, hogy mégis ott leszek az online óráján, vagy majd észreveszi, hogy ott vagyok? Mert igazság szerint nem akarok neki üzenetet írni megint...

2021. febr. 11. 09:21
 9/15 anonim válasza:
Öntudatos a kiltol... :) Hármas voltam.
2021. febr. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

#9

Mi?😅

2021. febr. 11. 09:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!