Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Melyiket szereted jobban, a...

Melyiket szereted jobban, a digitális vagy a jelenléti oktatást? És miért?

Figyelt kérdés

2021. febr. 13. 17:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
56%
Egyiket se.
2021. febr. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%

Digitálist. De igazából a hibrid lenne a legjobb, ahol csak a kötelezően gyakorlati órákra kéne bejárni.

Digitális jobb mert: Nincs iskolai szekálás, nincs a sulisok miatt reggeli tömeg, ugyanazt csinálják a monitor előtt mint az iskolában 90%-ban, kényelmes otthoni környezetben tanulhatnak.

Negatívuma, hogy pofátlanul lehet csalni. Bár igazából amíg az oktatási rendszer (sajnos egyetemen is) a 17. században ragadt, addig ugyanazt érem el ha csalok, mintha megtanulnám az anyagot.

2021. febr. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
51%
Egy jól behatárolt, átgondolt online oktatás jó lenne. Viszont rombolja az emberi kapcsolatokat, nincs szekálás de barátkozás se olyan.
2021. febr. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%
természetesen a digitálist. remélem minimum szeptemberig nem megyünk vissza
2021. febr. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 October15 ***** válasza:
84%

Online, egyértelműen. Legalábbis az én szakomon úgy, hogy előtte már volt 2 év jelenlétim iszonyat easy win volt. :D Lényegesen gyorsabb és hatékonyabb még akkor is ha a tanár egyébként a gép bekapcsolásával is megküzd. [Mert hát elolvasom a könyvet aztán elmegyek vizsgázni, köszöntem szépen a soha viszont nem látásra. :D ]


Hosszú távon hibrid oktatás simán működőképes lenne. Mármint az előadásoknál fölöslegesebb dolog a világon nincs... könyörgöm úgyis át kell olvasni a szakirodalmat akkor minek rohadjak fölöslegesen az előadáson? :D A szemináriumokon legalább történik valami érdemi párbeszéd az más de az előadások azok kimerítik a useless kategóriát.

2021. febr. 13. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

Természetesen a jelenlétit. Hónapok óta nem láttam a társaimat. És lehet mondani, hogy de attól még találkozhatnánk, hogy nem járunk suliba DE:

1. kb mindenki hazament a kolikból, én is, így egy találkozáshoz 5 órát kéne vonatkoznak.

2. Sokan külföldiek, a határon pedig nem lehet csak úgy átkelni, hogy "Hali, szeretnék találkozni a barátaimmal".

3. Most kezdtem az egyetemet, a barátságok még nem mélyültek el


Nem látom előnyét a digitális oktatásnak. Élőben élvezhetőbb, motiválóbb, van sportolási lehetőség a futáson kívül. Oké, szokták mondani, hogy így lehet mást csinálni óra közben, de egyrészt általában egyetemi elő óra közben sem érdekel senkit, ha mással foglalkozol (amíg az nem zavaró), ki is lehet járkálni, másrészt azt a pár órát igazán ki lehet bírni viszonylag csendben és egyhelyben. Elvileg azért vagy ott, mert érdekel!! A te választásod volt. Nem kötelező. Másik előnyként szokták emlegetni a megosztott jegyzeteket, felvételeket, ez elismerem, valóban jó. De nálunk a jelenléti órákhoz is volt megosztva anyag, és különben is, valószínűleg más is van azon az órán, el lehet kérni a jegyzetet, nálunk senki nem irigy (vagyis elég ember van, aki nem irigy) A tanártól is lehet kérdezni, segíteni fog. Élőben is, online is.

Az meg, hogy online könnyebb... két dolog:

1. Van aki a puskazas lehetősége miatt lehetetlen nehézségűre készíti a számonkérését. Ezzel mindenkit, főleg a becsületes diákokat megszivatva.

(Nálunk ugyanolyan a nehézség)

2. Mi értelme van a puskázásnak? Továbbrais azért vagy itt, mert itt szeretnél lenni. Érteni akarsz valamihez. (Értem, vannak tölteléktárgyak, de tényleg megéri egy tölteléktárgyak a szokottnál egyszerűbben kipuskázni, ha cserébe nincs egyetemi élet?)


Még amivel szokták érvelni:

Így nem kell utazni — továbbra is te választottad az intézményt, de egyébként ha élőben lenne, lehetne koliba/albérletbe menni.

Így tudok dolgozni mellette — miért nem vagy estin/levelezőn stb?


Szóval látom, hogy vannak olyan élethelyzetek, amelyekben jó a digitális oktatás, de sokkal többnek nem jó. Illetve akinek jó, az is úgy jelentkezett, hogy tudta mit vállal.

Nekem minden szempontból jobb lenne az élő.

2021. febr. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%
A jelenléti jobb, mert a kortársaim között lehetek.
2021. febr. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
A digitális jobb, mert nem kell elviselni a sok hülyegyereket akiknél egy darab szar is értelmesebb
2021. febr. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
74%

Digitális, sokkal érdekesebb könnyebbek az órák.

Nem kell korán kellni, buszozni beérni időben.

Remélem szeptemberig nem kell suliba menni.

Úgy érzem boldogabb, pihentebb nyugodtabb vagyok.

2021. febr. 14. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%
Egyértelműen a digitális.
2021. febr. 14. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!