Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mennyire etikus gimis tanárnak...

Mennyire etikus gimis tanárnak 18 éves lánnyal szemezgetni néha?

Figyelt kérdés
Nem a tanárja mondjuk.
2021. febr. 14. 22:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Gimis tanár. De hány éves? Nekem pl 2 olyan tanárnőm is volt, aki nem nézett ki idősebbnek és nem is volt hű de sokkal idősebb mint mi.


Egy informatikusnak mennyire etikus 18 éves lánnyal szemezgetni néha? Vagy egy asztalosnak?

2021. febr. 14. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
35 éves
2021. febr. 14. 22:33
 3/11 anonim ***** válasza:
30%
Etikátlan, ha ugyan abba az iskolába jár a lány ahol a tanár dolgozik. De függ attól, hogy mit nevezünk szemezgetésnek.
2021. febr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hogy érted mit nevezünk annak? Mi számít annak és mi nem?
2021. febr. 14. 22:57
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Figyelj, ha neked nem a tanárod és ha neked is bejön, akkor szerintem nincs gond. Korilag már felnőtt vagy és 18 évesen már tudsz gondolkodni és el tudod dönteni, hogy neked mi a jó. Nekem nem egy olyan ismerősöm van, akiknél szintén hasonlóan nagy, vagy még nagyobb a korkülönbség, de boldogok együtt. Vannak olyanok akik már össze is házasodtak, van gyerekük és boldogan élnek. Ha Neked nincs vele bajod, akkor senkinek nincs joga hozzá, hogy beleszóljon, ha viszont zavar, akkor kerüld az illetőt. De annyit azért javaslok, ha esetleg összejönnétek, mindenképpen várjátok meg még el nem ballagsz, hiába nem a te tanárod, de az emberek mocskok és mégha egy világi normális ember is és mondjuk mással soha nem is szemezett és nem közeledett más gyermekéhez, akkor is lehúznák a sárgaföldig és egy pedofil állatnak állítanák be. Ha neked esetleg tetszik és ő is komoly szándékú és nem csak egy laza numerát akar, akkor nem gond a dolog szerintem.
2021. febr. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5:

Ha úgy van, ahogy leírtam, akkor etiáktlan. Azt jelenti, hogy az illető képtelen betölteni pedagógia munkakörét, mint ahogy az orvos sem kezd ki a betegével, függetlenül a jogi szempontóktól. A konkrét tanár-diák viszonynak nincs jogi következménye, [link]


Ha tényleg komoly a kapcsolat, akkor várják meg a ballagást, viszont mivel a tanára volt, ezért számomra ez erőteljesen a pozícióval való visszaélés körbe tartozik. 35 éves felnőttként nem a saját munkahelyed az ismerkedésre való megfelelő közeg, pláne ha pedagógus az illető, itt az utóbbin van a hangsúly.

2021. febr. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Viszont tenyleg az kommentelo hogy ertette. Mi szamit szemezesnek es mi nem?
2021. febr. 14. 23:29
 8/11 anonim ***** válasza:

#5.

Amennyiben úgy van, ahogy te írtad, úgy természetesen etikátlan, de ezért sem lehet megkövezni senkit, mert lehet tényleg komolyak a szándékai és nem csak a hazalmával él vissza. Viszont a kérdésből nem derül ki a szituáció, hogy azonos iskolában vannak-e és őt éppen nem tanítja a tanár, vagy pedig hogy teljesen külön iskolákban vannak és csak ismerik egymást és ezáltal nem az ő tanára. Csak azt tudjuk, hogy nem az ő tanára. Nem tettem világossá a válaszomban, de én arra asszociáltam, hogy külön iskolákban vannak és ezalapján, teljesen rendben van. Ha azonos iskolában vannak, igaz, hogy etikátlan, de ettől függetlenül is lehet jó vége. Azért írtam, hogyha esetleg összejönnének, akkor mindenképpen várják meg még elballag, mert bizony mindkét esetben, ha egy suliban vannak, ha csak ismerik egymást valahonnan, akkor is szétszednék azt a tanárt, ha előtte nyilvánosságra kerülne, ha bármi is kialakulna köztük.

2021. febr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8:

Igen, így már egyet tudok érteni. Köszönöm, hogy pontosítottad a véleményedet!


(#3,#6)

2021. febr. 15. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9.

Örülök, hogy tisztázhattam a helyzetet. És bocsánat elírtam, az előzőben véletlenül #5-öt írtam a #6 helyett.

2021. febr. 15. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!