Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tényleg igaz az, hogy az...

Tényleg igaz az, hogy az USA-ban sokkal durvábbak az iskolai zaklatások (a bullying), mint Magyarországon?

Figyelt kérdés

Jó néhány helyen olvastam erről, de semmi konkrétat nem mondtak erről, nem fejtették ki, csak annyit írtak, hogy az Egyesült Államokban súlyosabb a helyzet az iskolai bántalmazások terén, mint Magyarországon.


Az a kérdésem, hogy igaz ez?

Illetve ha igen, akkor tudnátok erre mondani indokot?

Hiszen mégiscsak egy jómódú társadalomról beszélünk, ahol a szegénység leginkább azt jelenti, hogy nem tudnak minden évben 2 hetes tengerparti nyaralást szervezni a családdal Hawaii-ra; egy szuperhatalomról, ahol elvileg jóval nagyobb a társadalmi összefogás és a nemzeti büszkeség, mint idehaza.



2021. febr. 19. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:
99%

Annyi a különbség, hogy a bántalmazott gyerek, ott fegyverhez jut, és sorra kilövi a kínzóit. Pont, hogy a jómód miatt unatkozó gyerekek csinálják a bullyingot.


Ha meg a bántalmazott lövöldözni kezd, akkor meg néznek ki a fejükből...

2021. febr. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
3%

@18:45


Ekkora zagyvaságot má rég hallottam. Nem csak lőfegyverrel lehet gyilkolni. Magyarországon még sem hentelik le a társaikat a bántalamzott kölykök.

2021. febr. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

#2

Utána kellene nézni a dolgoknak, és értenéd, amit írtam. Ajánlom, nézd meg az Osztály című filmet, megfogsz lepődni, hogy egy bántalmazott gyerek mire képes, ha nem lát más megoldást.

2021. febr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
96%

Mert a magyar társadalom más berendezettségű, mint az usa.


#2-es, no jó, de egy késsel azért nehezebb legyilkolászni az embereket, mint akár csak egy 46'os Colt-al.

2021. febr. 19. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nincs olyan, hogy durvább vagy kevésbé durva. Itthon is teljesen megszokott és mindennapos a terrorizálás az iskolákban sajnos.
2021. febr. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%
Az angolszász társadalmak agresszívebb berendezkedésűek. Nagyobb az emberek egója és nagyon individualisták. Ennek következtében a legkisebb sérelem is majdnem egy rágalommal ér fel és feljogosítva érzik magukat a megtorlásra. Ilyen az angol társadalom is, az ausztrál is. Az angol nyelvet beszélő népek körében van egy dominancia probléma amely erőszakot szül. A hajdani Brit Birodalom igenis erőszak kultúrát exportált szerte a világba és manapság ennek a dominancia megszállottságnak issza a levét a világ. Ha nagyon vissza akarunk menni az időben akkor ez szerintem a vikingektől ered akik közül a legelitebb (tehát legvérszomjasabb) réteg szállta meg Angliát és hozzájárultak a későbbi erőszakos angolok kialakulásához akik majd tovább terjesztették az erőszak-kultúrát.
2021. febr. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

6-os!

Nem hiszem, hogy az angolszász országokban valóban akkora erőszak kultusz létezne, mint ahogy egyesek állítják.

Szerinted az orosz, afrikai, latin-amerikai országokban nem lenne ilyesmivel probléma? Hallani véres bandaháborúkról, szegénységről, helyi miliciákról, stb. Már nincsenek gyarmatok sem, a maguk urai ők is, nem fognám rá a britekre a dolgot.

Nem hiszem, hogy csak a fejlett nyugaton létezik a bullying jelenség...

2021. aug. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!