Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Titeket mivel cikiztek általán...

Titeket mivel cikiztek általános suliban? Mit tettetek ellene? Mellétek állt valaki aki megvédett?

Figyelt kérdés
Engem azért mert vékony, alacsony és kisfiús.

2021. febr. 21. 18:13
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
95%
Engem azzal, hogy kövér voltam. 8. osztályos voltam, amikor lefogytam, és abbamaradtak a szekálások. Nekem egy osztálytársam volt, aki kiállt mellettem, ő volt a legjobb barátnőm általános iskolában.
2021. febr. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
37%
Pattanásos voltam, de nem csúfoltak, mert felpofoztam a szekálókat. Szekáló szekáló vagyok.
2021. febr. 21. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
95%
Engem azért, mert hogy vagyok felöltözve (tesóim ötezer éves ruháiban, hiába akartam újat, "Jóazneked!"). Hogy néz ki a hajam. Hogy nem csinálok semmit szünetben csak egyedül ülök a padban. Hogy mindig egyedül vagyok. Mert hogyan járok. Mert hogyan ülök. Mert hogyan tartom magam. Mert milyen vékony vagyok, biztos nem etetnek otthon (mikor egy nyár alatt nagyon megnyúltam). Mert hogyan reagálok arra, mikor bsztatnak.
2021. febr. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
95%

Alacsony termet (a vicces, hogy pont egy nálam néhány centivel magasabb, baromi kövér roma kislány volt a legnagyobb hangadó), szeplők, nagyon szőke haj, jó jegyek, szegényesebb, egyszerűbb külső (használt ruhákat hordtam meg egyébként se szerettem követni a divatot már egész kicsiként sem). Szerencsére a nagyon durva (bár lekopogom, fizikai erőszak nem volt) időszak alsó tagozatban volt, felsőben megnyugodtak a kedélyek, a főkolompos kis qrva meg megbukott 5-ben. Utána lassan megtanultam kiállni magamért, egy-két undokabb beszólás volt még a pattanásaimra, sajnos sok volt nekem.

A tanítónő alsóban nemhogy nem védett meg, mikor a szüleim szóltak, de még szrt is kevert és meg is alázott párszor az egész osztály előtt, ami persze olaj volt a tűzre. Uszította a gazdag gyerekeket a szegényebbek ellen, a (tesiből) ügyeseket az ügyetlenekre stb stb. Két-három barátnőm szerencsére volt, mert őket is sokat szekálták hasonló okok miatt, összefogtunk.

2021. febr. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%

Engem is a soványságom miatt csúfoltak rengeteget. Emellett kiálltak a fogaim, és csámpás is voltam.

Néha 1-2 osztálytársam kiállt mellettem, de csak akkor, ha már durván bántottak.

Meg hát, én magamért, de általában úgy tettem, mintha nem hallanám, nem látnám őket. Egy idő után elunták.

2021. febr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
92%

#3 vagyok

+ mert nem mondok semmit (nem mindig volt mondandóm, volt amire nem tudtam hogyan reagáljak, mit mondjak, és ilyenkor nem mondtam semmit (azóta megtanultam hogyan kell a semmiről beszélni, pl időjárásról, vagy mi történt velem valahovamenet, de anno ez nem ment)

2021. febr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

+ meg szemüveges voltam anno, már nem kell műtét miatt.

Állandóan elastam az udvari távolúgró homokban!

Persze akkor az egesz iskola azt kereste.

Ráadásul a báttyám felettem járt 2 osztállyal, de sose védett meg.

Mondjuk, sose panaszkodtam😢😢

2021. febr. 21. 18:56
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

Sosem voltam kis termet, és ezt szerették szóvá tenni. Aztán másodikban ennek köszönhetően felkentem az egyik osztálytársam a padra, ütésre készen, hátha nem veszi a lapot.


Harmadikban jött egy új gyerek, ő is megpróbált humoros lenni, nem jött össze. Ő egy monoklival lett gazdagabb.


Másokra számítani? Gyerekek közt nem szokás a gyengébbet védeni, a tanárok nagy részét meg hol érdekli az, hogy hogy érzi magát a gyerek? Járjon be, kussoljon, takarodjon haza, a többi lényegtelen. Van persze kivétel, de már akkor sem voltak sokan mikor én jártam általánosba.

2021. febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is írhatnék, de inkább arra térek ki, amit a hármas leírt.

Hogy a tanárok is inkább bántották a gyengébb gyerekeket.

Miközben az igazi bántalmazó kölykök semmit nem kaptak.

Én most lassan negyven leszek, de ez nagyon jellemző volt általános iskolában és gimnáziumban is.

Legtöbb tesitanárunk alkesz volt. Engem folyamatosan alázott az egyik, béna kislány voltam. Végül visszaszóltam neki, hogy miért engem piszkál, amikor az egyik jobb sportoló lány folyamatosan ugatott mindenkinek és hátráltatta az embereket. De rettentően bunkón szólogatott be. Meg egyszer tökön rúgott egy fiút, aki összegörnyedt és percekig fetrengett. Ja igen, mert ő jó volt ezért ő is ugathatott mindenkinek, ezért verhette meg a fiút. Erre az ipse beírt nekem vagy öt egyest, meg igazgatóhoz küldött.

A kiskutyája meg majdnem megvert, de az persze jogos lett volna.


Tehát a tanárok jó része ugyanúgy részt vett ebben, örömmel.

2021. febr. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Csendes, kis visszahúzódó stréberlányka voltam, aki sosem szólt vissza, nyilván tökéletes célpont.

Emellett még a magasságommal is piszkáltak, voltam zsiráf meg gitárnyakú, most 174 cm vagyok, akkor is már ilyen 170 cm körül voltam, persze csak később esett le hogy ez egy teljesen normális magasság és a nyakammal sincs baj, de akkor nagyon rosszul esett.

2021. febr. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!