Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy viseled az online oktatás...

Hogy viseled az online oktatást? Jobb volt, amíg be kellett járni vagy az otthoni környezet is megfelelő hogy normálisan tudj tanulni?

Figyelt kérdés

2021. márc. 1. 20:47
 1/7 anonim ***** válasza:
87%
Itthon nehezebben veszem rá magam a tanulásra, de még tudom tartani a lépést.
2021. márc. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
97%

Én élvezem. Olyan anyagokhoz (főleg egyetemi előadásokhoz) is hozzáférek, amiket nem oktatnak, de érdekel. Eddig csak külföldi egyetemek anyagait értem el, végre vannak magyarok is!

De látom, hogy sokaknak hátrányos. Főleg általános iskola alsóban - el sem tudom képzelni, hogy az bárhogy működhetne.

Én már gimiben mindig is azt mondtam, már 2000 előtt is: a tanár úgyis minden órán ugyan azt mondja el, ebből lehetne egy videó is, az hatékonyabb lenne.


Na de én tudtam így tanulni. Valaki meg nem.


Technikumoknál és gyakorlati órákon ezt megoldani nem lehet. Hogy tanuljon meg valaki hegeszteni, vagy sebet varrni otthon? És sokkal több példát lehet hozni.

2021. márc. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%

#2

Megelőztél. Egy-az egyben ugyanezt akartam irni.


Annak ellenére, hogy én is élvezem, azt azért hozzáteszem, hogy az iskolai óráknak azért van egy "feeling"-je. Durva hasonlat, de valami ilyesmire gondolok, mint pl. ugyanazt a számot végigcsápolni egy 20ezres koncerten, aztán otthon, fejhallgatóval ugyanazt meghallgatni. Mindkettőnek megvan az előnye és a maga "szépsége"!

2021. márc. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%
Ugyanaz, mint az elsőnél, az emberek annyira nem hiányoznak, van két ember, akivel amúgy is egy vársoban lakunk, tudunk találkozni. De mire ráveszem magam valamire, vagy hogy egyáltalán belépjek órára, hát az kész szenvedés néha.
2021. márc. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4-es, nekem csak azért könnyű belépni az órákra mert belegondolok hogy az ofő leszedni a fejem hiányzás miatt. De a tanulás nekem is nehezen megy itthon. Meg hiányzik már hogy valakivel élőben beszélgessek. A barátaim közül.
2021. márc. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Szomorú, hogy se jövőkép, se motiváció, se önfegyelem :(
2021. márc. 3. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyetemen nem igazán nézik a hiányzást, gyakorlatról hármat lehet, előadásról bármennyit, de nyilván megszívod, ha nem figyelsz, csak belépsz, ezt én a saját bőrömön és lustaságomon tapasztaltam meg. Egyébként mesterszakra szerettem volna menni tovább de teljesen elment a kedvem mindentől, rosszul érintenek az online visszajelzések a beadandóimra, a jegyeim is leromlottak, talán az újra előjött enyhébb depresszióm miatt. Szóval én elvesztettem azt a képességem, hogy az összképet nézzem, a jövőt, helyette leginkább csak a jelennek és az előttem álló pár napnak élek.
2021. márc. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!