Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért akkora baj,hogy rengeteg...

Miért akkora baj,hogy rengeteget olvasok és jól tanulok?

Figyelt kérdés

Ha van új tanár az általában megkérdezi,hogy ki mit szeret csinálni. Na meg persze azt is,hogy ki tanul jól. Az osztálytársaim egyből rávágják,hogy én vagyok a stréber.

De basszus még a tanárok is..

Egyik tanárom lehülyézett,mert szünetben nem telefonoztam,vagy beszélgettem,hanem inkább olvastam..

Ez persze nem is nagyon érdekelne,de a fiúk is kerülnek amint előveszek egy könyvet.


A mai világban tényleg cikinek számít? :(


2021. márc. 2. 08:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ne hagyd magad.

Utána egy olyan iskolába fogsz kerülni, ahol ez lesz a normális - és ott már NEM te leszel az első.

Vigyázz, hogy ne az utolsó legyél ott, a mostani társaid hülyesége miatt.

2021. márc. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Sajnálom. A baj itt az hogy a társadalom nevelése nem könyvel s kezükbe történik.
2021. márc. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Proli iskolába jársz. Sajnállak.
2021. márc. 2. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Hmm, ez igazán érdekes, mármint a tanárok reakciója, a diákok nem érdekelnek.


Én nem szeretek szocializálódni. Sőt, sokkal jobban szeretek olvasni(regények, tudományos könyvek), tanulni(matek,fizika,informatika), szeretem a csendet és nyugalmat, mellette edzek(heti 3 nap nehéz sulyzós, s másik 3 nap kardió). Programozó vagyok és abszolút szeretek egyedül lenni.


Pont ez a baj a mai társadalommal, hogy az extrovertáltak ráakarják erőltetni az introvertáltakra hogy beszéljenek többet, menjenek többet társaságba. De mi nem szoktuk azt mondani, hogy mi lenne ha elkezdenél tanulni és hozzájárulnál a társadalomhoz értékben is, minthogy a tv előtt ülsz és bámulod a buta valóság show-kat és hasonló sorozatokat, filmeket és a telefonodat. Vagy hogy mondjuk ne beszélj már annyit, mert amúgy zavar, s jó lenne ha gondolkoznál is előtte mielőtt mondasz valamit...


Olvasd el a Susan Cain - Csend című könyvét és Daniel Kahneman - Gyors és lassú gondolkodás című könyvét. Ki fog nyílni a szemed :) Nem vagy egyedül, de kevés van belőlünk.


A Csend-ben, tökéletesne leírja hogy az introvertált személyiség(mint te is), nem szeretnek nagy tömegben lenni, kivéve ha az a tömeg nagyon, de nagyon hasonlóak, mint ő. Az emberiség 20%-a introvertált, sokkal jobban képesek racionálisan gondolkodni, lelassítani a gondolkozásuk és figyelni arra amit csinálnak. Nem szeretnek fecsegni össze-vissza piszlicsáré dolgokról, kivéve ha a beszélgetés kezdetén már valami mély értelmes beszélgetés történt. Az extrovertáltak, folyton menni akarnak valahova, bulizni, étterembe, beszélgetni, időtlen időket töltenek feleslegesen telefonon és tabon.. Nagyon sok híres introvertált volt/van a világon, mint például:


Einstein, Newton, Lincoln, Bill Gates, Steven Spielberg, Al Gore, Warren Buffet, JK Rowling, Gandhi, Michael Jordan, Elon Musk, Frederic Chopin, Barack Obama, Steve Wozniak, Stephen Hawking és még sorolhatnám...

Stephen Hawking családja keveset beszélt, a reggeli, ebéd és vacsora is úgy nézett ki, hogy mindannyian az asztalnál olvastak. Még ha vendég is volt. Ő mondta régen, "Quiet people have the loudest minds" - A csendes embereknek van a leghangosabb elméjük.


Ezek az emberek sem szeretnek emberek között lenni, csak ha hasonlóak, érdeklik őket a tudomány, szeretnek olvasni és bármikor lemondanak egy vacsorát egy baráttal hogy olvassanak valami érdekeset, vagy csináljanak valami érdekeset(festeni,olvasni, írni, kódolni, stb..). Ha színpadra kell állniuk izgulnak, különórákat kell venni hogy legyőzzék a félelmüket a tömeg előtt. Ez azonban legyőzhető szerintem különórák nélkül is, nekem sokat segít a sulyzós edzés és ha vége a covidnak vissza akarok menni kungfu órákra.


Remélem segíthettem egy kicsit jobban átlátni a dolgokat, kedves kérdező. A könyveket mindenképp ajánlom, extrovertáltaknak is, mert róluk is van bőven szó.


A legnagyobb elméink, mind elmennek ebből az országból, orvosok, informatikusok, matematikusok, tanárok, stb. Kevés okos ember marad már itt sajnos. Magam is kinnt voltam Angliában, de haza jöttem egyetemre, mert itt olcsóbb(jóval olcsóbb).



További szép napot kívánok és kitartást!

2021. márc. 2. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Te is tudod, hogy ez nem baj 😁 én nem voltam stréber, sosem voltam kitűnő, de amelyik tantárgy érdekelt, abból kb 0 készüléssel voltam színötös. A képességeim megvoltak, de lusta voltam magolni, a tanulás ezen részében nem is hiszek mai napig. Szünetekben én is olvastam, "gettó alja osztályba jártam", mégsem kezdtek ki soha az olvasás miatt, sőt sok barátom is volt, a "jó pasikkal" randizgattam.

Önértékelés és magabiztosság.

2021. márc. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem tudom, én sosem kaptam ezért negatív megkülönböztetést szerencsére, pedig én is atom stréber gyerek voltam.

Egyszer pár osztálytársammal együtt vettünk meg egy könyvet, péntek délután. Hétfőn már mentem izgatottan, hogy megbeszéljük a könyvet, és egyik sem olvasta el, csak én, ráadásul nem hitték el nekem, hogy befejeztem egy hétvége alatt. Lol.


De amúgy családban volt olyan gyerek, akit a tanárok is szekáltak, mert nehezen illeszkedett be (inkább: kiközösítették a többiek és ő meg elvolt egyedül, cserébe a tanár pletykálkodott róla a többi diákkal lol??)


De nem szabad hagynod magad, nyugodtan szólj vissza, meg oktasd ki a tanárjaidat is nyugodtan. Biztos olvastál eleget, hogy észre vedd, mikor mondanak hülyeséget. Én is így csináltam :D

2021. márc. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A tanáromtól kaptam is szaktanárit,mert visszaszóltam..
2021. márc. 2. 12:50
 8/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Azt a tanárt, aki a szabadidődben történő elfoglaltságokba köt bele, ráadásul olyanba, ami nem sérti az iskola házirendjét, azt jelenteni kell az igazgatónak. Pláne, ha utána még szaktanárit is ad, mert megvédted magad.
2021. márc. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne más nézetével foglalkozz, ha neked ez így jó, akkor tedd így, és tanulj nyugodtan, a te hasznodra válik:).
2021. márc. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%

#4 vagyok, alsóban ki akartam menni pisilni, egyébként matek versenyeket és irodalom versenyeket nyertem, egész alsóban nagyon jó tanuló voltam. Okuk nem lehetett volna szemétkedni, de mégis talált az egyik öregebb tanár alsóban, nappali tagozatos volt. Szóval kikéreckedtem, erre azt mondja, persze menj csak, elég gúnyosan hozzá teszem. Közel ültem az ajtóhoz, mire mentem volna ki, oda szólt egy olyat hogy kis pisis.. Az egész osztály röhögött. Dühös voltam, de nem szóltam vissza, siettem wc-re. Miután megkönnyebbültem, pont egy másik osztály diákja jött be és elmeséltem neki mi történt és lehülyéztem a tanárt. Hát nem elkotyogta a tanárnak hogy mit mondtam? Persze ez úgy történt hogy a társainak mondta el, majd az ő tanáruk meg tudta, az ő tanáruk elmondta az én tanáromnak, aki rendesen rángatta a gyereket hogy mondja el ki mondott ilyet róla. Hát nem pont arra jártam? :DD Felejthetetlen az az arc amit akkor vágott, amikor rájött ki mondta ezt róla. Bármikor újra elmesélném annak a diáknak.


Soha nem bántam meg!


Ne hagyd magad, mint mondtam neked korábban is. Nagyon... Nagyon... kevés jó tanár van már Magyarországon! Többük kiment Angliába, Amerikába, Németekhez és Ausztriába. Ott nem kell nekik venni az iskolaszereket, mint sok tanárnak itthon. Az értelmesek mind elmennek :( Nincsenek megfizetve, nem tudnak így élni. Ki tud?...

2021. márc. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!