Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Örülnétek, ha később is...

Örülnétek, ha később is lehetne majd választani a középsuliban hogy jelenléttel vagy digitálisan szeretnél e jelen lenni? Ha igen, melyiket választanád?

Figyelt kérdés

2021. márc. 5. 10:51
A kérdező szavazást indított:
Jelenléti!
Online!
53 szavazat
1 2
 1/13 GTA Laci ***** válasza:
60%
Nem lesz ilyen. A közoktatásban a távoktatás egy ideiglenes kényszermegoldás, egyébként AL-KAL-MAT-LAN!
2021. márc. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1


Szerintem is alkalmatlan, de kiváncsi vagyok melyiket mennyien választanák.

2021. márc. 5. 10:56
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Érettségiig nincs értelme az állandó digitális oktatásnak, legfeljebb ha egy iskola nagyon teremhiánnyal küzd, az elméleti tananyagokat le lehet adni így is, de ehhez az órarendet is nagyon jól meg kell tervezni. Felsőoktatásban, felnőttoktatásban több értelme van a digitális oktatásnak, de ott is csak olyan esetben, ahol nem szükséges jelenléti gyakorlat. Egy asztalos nem tud digitálisan tanulni, egy szoftverfejlesztő igen, de személyes konzultáció lehetőség ebben az esetben is kell.
2021. márc. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én egyébként azt gondolom, hogy nincs akkora baj ezzel az online oktatással. Jómagam már lassan 1 éve benne vagyok. Erős túlzás kijelenteni hogy alkalmatlan lenne, hiszen ezalatt írtam egy elég jónak mondható érettségit és lezártam az első egyetemi félévemet szintén szép eredménnyel. Azt nem vitatom, hogy minden embernek fekszik ez a dolog, de akinek igen az miért ne választhatná ezt a lehetőséget? Szerintem a nappali, esti és levelezős tanrend mellett az online is elférne.

Mindettől függetlenül én maradnék a hagyományos nappali rendnél, de biztosan van akinek pedig az online lenne a jobb.

2021. márc. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Gyakorlati jellegű órákat nehéz digitálisan megtartani, nem csak egyéntől függ ez, hanem az iskolától is. Illetve otthon sem mindenkinek adottak a lehetőségek a diákok részéről. Ha ez akkor lett volna, amikor én érettségiztem, a családban 4 főre 1 számítógépünk volt.
2021. márc. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
62%
Bá má rég nem vagyok iskolás, környezetemben sincs senki. De amit a kisgyerekes emberektől hallani... nem kell ide online oktatás. Mármint, ha már VÉGRE rendbe jön a helyzet.
2021. márc. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Én tanárként el tudnám képzelni ezt a hibrid megoldást, ha teljesülne az alábbi három feltétel:

1. Törvényileg szabályozzák, az online óráról való hiányzás retorzióit (az elment a netem hetente háromszor egy kicsit unalmas)!

2. A számonkérések vagy csak személyesek legyenek, vagy oldják meg a csalásmentes dolgozatírást!

3. Minden iskolában legyenek adottak a technikai feltételek egy általad vázolt hibrid oktatásra!

2021. márc. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok.

És ugye sok család van, akinek nem hogy internet, de még számítógép sincs a házban... az hogy oldja meg? Befizetik a könyvtárba, vagy mi?

2021. márc. 5. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
67%
Örülnék. Jó lenne. És meg is oldható. Egyszerre egy teremnek és laptopnak is magyaráz.
2021. márc. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
23%
a nagy lószart alkalmatlan. szerintem ezerszer hatékonyabb, stresszmentes, és sokkal több szabadidőm van
2021. márc. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!