Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az online oktatás milyen?...

Az online oktatás milyen? Mindenki látja és hallja egymást?

Figyelt kérdés
Most hétvégén lesz nekem először és az érdekelne, hogy csak a tanárt látom majd vagy mindenki mást? És engem csak a tanár lát vagy a többi tanuló is?
2021. márc. 11. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki lát és hall mindenkit, de mindenki le tudja némítani saját magát, és ki tudja kapcsolni a videóját is.

De van, aki nem szereti, ha kikapcsolják a képet is, mert akkor nem látják, hogy tényleg ott ül-e a képernyő előtt.

2021. márc. 11. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És csak a tanár fog beszélni vagy ugyanúgy kérdez tőlünk is, mint rendes órán?
2021. márc. 11. 08:42
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az tanárfüggő. Van, amikor csak leadják az órát, de van olyan is, hogy kérdeznek, pár perces feladatot adnak, majd együtt leellenőrizzük.

Ugyanúgy interaktív a dolog, mint élőben. Nyugodtan lehet kérdezni, a cél, hogy megértsd, megtanuld az anyagot. :)

2021. márc. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk vidéki iskolában van olyan tanár, aki a gépet sem tudja bekapcsolni... nálunk kifúj abban az online oktatás, hogy az osztályfőnök begyűjti a tanároktól, hogy mi lenne aznap a tananyag, és a házi, és ezeket altalában olyan délután 2 felé beteszi krétaba...

Tesitanárnak meg fotókat kellene küldeni arról, ahogy a 11 éves kislányom pucsít a jógagyakorlat közben amiről videót küldött... na ennél a pontnál felhívtam a fickót és elmondtam neki mi fog történni vele, ha ennek a hiányában bemer írni egy egyest... és szóltam a többi szülőnek is, hogy szerintem ezt ne...

2021. márc. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%

Nekem tavaly gimiben 2 tanár tartott online órát, érettségi tárgyakból. Ott Zoom-ot használtunk, a tanárok kamerával és ugye mikrofonnal léptek be, nekünk némítva volt a mikrofon alapjáraton, de ha kérdésünk volt, bármikor bekapcsolhattuk. A kamera nem volt kötelező, de páran bekapcsolták és mindkét tanárunknak nagyon jól esett és többször megköszönték.


Most egyetemen nagyon tanárfüggő a dolog, de most más rendszert is használunk. Itt belépéskor kell kiválasztani, hogy "csak hallgatsz" (tehát utána már nem tudsz mikrofont kapcsolni, csak ha kilépsz a szobából és visszajössz), vagy "beszélsz is". Az utóbbinál ki- és bekapcsolhatod a mikrofont. A kamerát mindkét opciónál ki és be is tudod kapcsolni.

Van olyan tanárom, aki kamerát kapcsol és úgy adja le az anyagot, közben kérdez minket, nemcsak a tananyagot, hanem tapasztalatot és véleményt is.

Olyan tanárom is van, aki nem kapcsol kamerát és csak leadja az anyagot, de közben kérdezi, hogy minden világos-e.

Olyan is van, aki szemeszter elején elmondta, hogy mikrofon kell és néha kérheti a kamerát is.

Szóval bármi lehet. De nyugodtan lehet kérdezni, eddig minden tanáron azt éreztem, hogy örülnek a kérdésnek és nagyon szívesen válaszolnak, segítenek.

2021. márc. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!