Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek bárki tud nyelvet...

Szerintetek bárki tud nyelvet tanítani, korrepetálni? Bele kellene kezdenem nekem is?

Figyelt kérdés
Angol szakos vagyok és szeretnék dolgozni az egyetem mellett, de inkább olyan munkára vágyom ahol legalább használhatnám a nyelvtudásom és fejlődhetnék, tapasztalatot szerezhetnék. Úgyhogy nem a pénzkeresés a célom, hanem inkább a tanulás és az, hogy valami olyasmivel kezdjek el foglalkozni, amivel esetleg később is tudnék kezdeni valamit. Viszont ilyen lehetőségeket abszolút nem találok, vidéken élünk és nagyjából a gyári munka és a bolti eladó, árufeltöltő közül választhatok. Mindig mindenki rögtön azt szokta felhozni, hogy miért nem vállalok nyelvtanítást (angolt magyaroknak, magyart angolul beszélő külföldieknek), korrepetálást és hogyan nem jut ez eszembe, mikor annyira adja magát... Nyilván nekem is eszembe jutott, de én soha nem éreztem magam erre késznek. Én soha nem tanultam és soha nem is csináltam ilyet, nincsenek módszertani ismereteim, nincsenek bevált és jól használható anyagaim, nincsen tapasztalatom stb., emiatt nem érzem magam erre felkészültnek vagy hitelesnek. Viszont azt is látom, hogy nagyon sok egyetemista vagy akár középiskolás foglalkozik ezzel és ők sem tűnnek sokkalta felkészültebbek. Emiatt nem tudok dönteni ebben a kérdésben, mert nyilván szívesen kipróbálnám és ez egy tök jó lehetőség lenne, csak átverni vagy áltatni sem szeretnék semmit és jelen pillanatban nem sok fogalmam van róla, hogy hogyan kell tanítani, korrepetálni.
2021. márc. 12. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Más lehetőséged nem nagyon van, ha ilyen szakot választottál. Szerintem nem fogsz tudni megélni ebből, hisz angolul már szinte mindenki beszél, tehát jó lenne egy másik nyelv is, pl. spanyol, német, orosz.
2021. márc. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

#1 "hisz angolul már szinte mindenki beszél"


Magyar lakosság 50%-a nem beszéli csak az anyanyelvét.

2021. márc. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%

2

Igen, abba az 50%-ba beletartozik az 50+ kategória, meg a 18 év alatti is. Nagyon kevés az olyan huszonéves fiatal, aki nem beszéli a nyelvet. Vagy ha igen, az hatalmas szégyen.

2021. márc. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, de jobban örülnék, ha a kérdésre is kapnék választ.
2021. márc. 12. 13:15
 5/8 anonim ***** válasza:
47%

#3 és 18 alattiakat vagy az 50 felettieket talán nem lehet tanítani?


Senkinek nem kell szégyenkeznie azért, mert csak az anyanyelvét beszéli. Teljesen felesleges angoltudásba fektetni időt, pénzt, energiát, ha tudod hogy nem fogod használni.

2021. márc. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ahogy gondolod. :D
2021. márc. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2. Azt is csak alig
2021. márc. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha csak az alap kérdésre szeretnék választ adni, akkor azt mondanám, hogy nem, nem képes mindenki normálisan tanítani. Általánosban nekem például pont egy olyan tanár jutott, aki nem beszélt normálisan angolul, ennek ellenére az alapszintű dolgokat hihetetlenül jól átadta és gimiben olyan emberek maradtak el mögöttem, akik kifejezetten nyelvi suliból jöttek és 3x annyi óraszámban tanulták az angolt, mint én. Gimiben viszont volt anyanyelvi tanárom is, és kb semmit nem tanultam tőle, de tényleg. A tudás tehát csak egy dolog, az hogy azt mennyre vagy képes átadni már egy másik. Ez szerintem egyetemen bukik ki amúgy a legjobban, amikor egy-egy szemináriumra vagy vendégelőadásra beosztanak valakit, aki lehet hogy szakmailag egy isten, de a tanításhoz sok köze nincs.

Én azt tanácsolnám neked, hogy ha van lehetőséged akkor próbáld ki magad és először ne kérj egy-egy óráért túl sok pénzt. Aztán szerintem már 6-7 megtartott óra után egyébként az ember érzi azt, hogy nagyjából hogy is megy a dolog. Ha úgy látod, hogy neked ez nem jön be, nem tudsz világos magyarázatokat adni, kellemetlenül érzed magad tanítás közben stb., akkor van jogod azt mondani, hogy több órát nem fogsz vállalni. Ha az ellenkezője igaz, és bejön a dolog, akkor ahogy jobban átlátod a dolgokat, már rendelkezel előre összeállított anyagokkal, lesznek általánosan bevált tanácsaid levélíráshoz, képleíráshoz stb., megtanulod kezelni azokat is akiket csak a szülő nyomott be de őket nem érdekli a dolog, na akkor már emelhetsz árakat. Annál szerintem nincs is jobb érzés amikor azt látod hogy a kezeid alatt valaki hétről hétre fejlődik és egy idő után már csípőből használja azokat a szerkezeteket, nyelvi alakokat amiket te tanítottál neki.

Bűntudatod meg semmiképpen ne legyen ha ne adj isten ez mégsem neked való, sok magántanár óráin volt lehetőségem részt venni, akár külső szemlélőként, akár diákként, és hidd el, csak azért mert valakinek magasak a tarifái és van már tapasztalata, egyáltalán nem biztos hogy normális órákat tart.

2021. márc. 16. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!