Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Testi és lelki bántalmazás...

Testi és lelki bántalmazás hosszútávon?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy egy személyt 5 évig bántalmaztak fizikailag és lelkileg is a legdurvább szinten általános suliban.Pl. hogy ölje meg magát vagy pl. olyan ronda hogy soha senki nem fogja szeretni.Közben volt aki eljátszotta egy kis időre, hogy a barátja de aztán kihasználta, átverte, pletykált róla nagyon sok embernek.Olyan emberről van szó aki igazából nem volt hibás ezek a dolgok miatt.


Miért választanak ki olyan embereket a bántalmazás céltáblájának ha ők tök rendesek amúgy és próbálnak alkalmazkodni illetve segítőkészek lenni?!


Az ilyen dolgok milyen hatással vannak az emberre?Függ attól is hogy az illető fiú vagy lány?


Ha normális társaságba kerül akkor mennyire lesz kommunikációra képes?


Örök sebeket tud okozni az ilyen vagy a suliból való kikerülés a való életbe sokkal komolyabb dolog mint néhány ''brutális'' iskolai bántalmazás?



2021. márc. 13. 13:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Azzal egészíteném ki, hogy családon belül biztonságban tudhatta magát.
2021. márc. 13. 13:43
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

"Miért választanak ki olyan embereket a bántalmazás céltáblájának ha ők tök rendesek amúgy és próbálnak alkalmazkodni illetve segítőkészek lenni?!"


Azért, mert látják rajta, hogy azért próbál rendes lenni és segítőkész, hogy elfogadják, szeressék. Ezt a magukat normálisnak hívó pszichopaták kihasználják, és a saját előnyükre fordítják, majd amikor már nincs szükség rá, hogy az ilyen embertípust kihasználják, becsapják, belerúgnak még kettőt, aztán rászállnak egy másik ilyenre.


Hogy milyen hatással van ez az emberre, azt embere válogatja. Nyilván aki érzékeny, azt egy életre tönkreteheti, vagy évekbe telik, mire feláll belőle. Zavart lesz, önbizalomhiányos, heves szívverések törnek rá, különböző pszichikai kórképek alakulhatnak ki nála, obszesszív-kompulzív zavar, az emberekbe vetett bizalma elszáll, és nagyon nehezen tér vissza.


Ha valaki így kerül ki a suliból egy hasonló környezetbe munkahelyen, nem lesz jobb. Normális társaságban is csak akkor, ha abból a társaságból legalább van egy ember, aki látja, hogy probléma van a lelkével, és foglalkozik vele, próbál vele rendes lenni, szerény.


Egyébként a némaság nem feltétlen utal arra, hogy az a valaki bántalmazva lett. Egyszerűen csak megunta az emberekkel való kommunikációt, amivel szerintem sokan azonosulni tudnak manapság. Szokták mondani, hogy a néma embernek vannak a leghangosabb gondolatai, és szerintem ez nagyon igaz, főleg, ha magamból indulok ki.

2021. márc. 13. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
76%
De ha a családban minden OK, akkor miért nem szólt a szülőknek, hogy baj van????
2021. márc. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

3

Inkább az a kérdés, hogy miért nem vették észre a szülők a problémát?

2021. márc. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
4: igazad van, az IS!
2021. márc. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Hát az osztályfőnöke magasról tett az egészre mikor a szülei bementek és ezért nem lett belőle semmi.Arra bíztatták, hogy bírja ki ezt a ''kis'' időt..
2021. márc. 13. 14:12
 7/8 anonim ***** válasza:

"Ezt a magukat normálisnak hívó pszichopaták kihasználják, és a saját előnyükre fordítják"


Na azért ez nem így van. Azért átlagembereket ne pszichopatázz le. Lehet, hogy van a történetben egy-két pszichopata, de rossz helyen keresgélsz. Elkerülhetetlen, hogy ne legyenek konfliktusok, verekedések, egy bizonyos határon belül. De akit nem képesek elviselni, vagy ő nem képes elviselni másokat, ott van a valódi probléma. Ami sajnos legtöbbször neveltetésből ered. Én például soha nem szóltam egy szót sem, csak ültem egyhelyben. Szinte senki sem bírt valamiért elviselni, kegyetlenül bomlasztó volt a jelenlétem sokak számára. Mégsem viselkedhettem másképp, mert gyerek voltam, és itthon meg ezt várták el tőlem, ilyen mások számára ijesztő viselkedést. Akkor voltam jó, ha ilyen voltam. Úgy belém nevelték, hogy most már nem is tudok másképp viselkedni :(

2021. márc. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
S lám, hasonló neveltetés más, átlagemberekkel is hasonló dolgokat eredményez. Mondjuk az osztálytársaim nem tudhatták, hogy nem magamtól vagyok ilyen, hanem az elcseszett neveltetésem miatt. Szóval bántottak is rendesen. De most már vége, szóval mindegy. Az bánt, hogy tudhatták, hogy mi a baj velem, mégis a tanárok csak bíztattak, hogy én milyen jó vagyok.
2021. márc. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!