Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha jó tanuló vagyok, mindenkép...

Ha jó tanuló vagyok, mindenképp menjek egyetemre? Jobban tetszene a fizikai munka mint az iroda.

Figyelt kérdés

2021. márc. 14. 14:00
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
71%
Igen mindenképp. Tanulj valamit amit szeretsz. Ha nem a pénz miatt vagy ott, nagyon nagy élmény az egyetem, csomó új ember, szabad évek. Közben meg szerezz meg egy szakmát és majd abból lesz pénzed.
2021. márc. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
87%
Akkor próbáld ki a fizikait. Ha nem jön be mégse, akkor még mindig elmehetsz bármikor egyetemere. Talán megtalálod azt a szakot is, ami nem irodai 100%-ban, tapasztalatot szerzel, nem egy kis um. "Okosokodó egyetemista leszel a melósok szemében, aki soha nem végzett kétkezi munkát", hanem bele tudsz szólni a dolgokba te is. Nincs annál rosszabb,amikor a főnöknek fingja sincs a dolgokhoz.
2021. márc. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
78%

Nem minden egyetemet végzett ül irodában. Lehetsz akár építész is, nem tervező, hanem építésvezető, az is inkább fizikai munka, persze az agyadat is kell használnod. Vagy mezőgazdaságban bármi egyetemi, ott se nagyon jellemző az iroda.


Ha jó tanuló vagy, akkor egy sima fizikai munka szerintem nem tetszene neked. Hamar fellázadna az agyad.

2021. márc. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
68%
Én is azt tudom mondani mint az első. Valamint vannak olyan egyetemi szakok, amik fizikai munkát is igényelnek. Nézelődj az érdeklődési körödben szakok után. Persze az sem gond, ha nem szerzel diplomát, úgy is lehetsz kiváló szakember, csak ha van lehetőséged szerintem jó döntés továbbtanulni.
2021. márc. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
82%
Most még, hogy fiatal életerős vagy okés, hogy tetszik a fizikai meló de sajna ez nem mindig lesz így
2021. márc. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
91%

Szerezz diplomát az érdeklődési körödnek megfelelően, főleg, ha államilag finanszírozott helyre sikerül bekerülnöd.

Emellett tanulhatsz bármilyen szakmát is, és aztán ott dolgozol, ahol akarsz.

60-as sógornőm máig bánja, hogy nem tanult, amikor tehette volna. Szakközépiskolában érettségizett, és 18 évesen után fontosabb volt számára a pénzkereset, viszonylagos önállóság. Hiába volt jó tanuló, hiába beszélt külön a lelkére az osztályfőnöke. Mint "munkás származásút" simán felvették volna a szakirányú felsőfokú képzésbe, ha a minimum pontszámot eléri, és minden bizonnyal elérte volna, akár többet is.

Ő gyorsan elhelyezkedett a szakmájában. Aztán húsz egynéhány év után, mikor látta, hogy nehezebb munkát végez, kevesebb pénzért, mint azok a volt osztálytársai, akik még 4-5 évet tanultak, már nem tudott változtatni.

2021. márc. 14. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
Az nem igaz, hogy kevesebbet fizet a fizikai munka. Egy kőműves egyéni vállalkozó pl 2x-esét is megkeresi annak amit egy építészmérnök
2021. márc. 14. 15:18
 8/42 anonim ***** válasza:
69%
Én is inkább a tanulás mellett tenném le a voksomat több okból is. Az egyetem nem csak egy diplomát ad, hanem kapcsolatokat, élményeket és másfajta gondolkodásmódot. Rengeteg az olyan szak, ahol nem irodai környezetben kell dolgozni, így bőven van lehetőséged olyat választani, ami mobilisabb vagy más körülményeket biztosít. Plusz ami nagyon fontos dolog, hogy szakmunkásként lehet kezdetben megkeresel simán 300k pénzt, de ez itt meg is állt, míg egyetemi diplomával van lehetőséged a tapasztalat miatt vagy betöltött pozíció alapján többet keresni. Persze szakmunkásként magánvállalkozásban is lehet jó pénzt összemelózni, de a fizikai munka nem nagyon fér össze a jó egészséggel, mivel a körülményeket nem biztosítják és egész nap nyomni a fizikai munkát...szinte biztos, hogy denegeratív betegségekkel fogsz küzdeni. Így mindenképpen meggondolandó a helyzet, különösen így, hogy jó tanuló vagy. Hidd el nekem, amikor bekerülnél egy munkás közösségbe, nem éreznéd magad jól, mert nem tudnál kiteljesedni és azt éreznéd, hogy sokkal többre vagy képes, minthogy ezt csináld egész életedben. Illetve ott van az a tény, hogy jó agyad van, de elpazarlod, ezt azért nem kéne. Én mindenképpen megfontolnám az egyetemi képzést, mert sosem tudni milyen elvárások lesznek később, inkább legyen és ne használd, minthogy kelljen, de ne legyen.
2021. márc. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:

Én nagyon introvertált vagyok és nem tudok kapcsolatot kialakítani emberekkel. Egy diplomás pozícióra többkörös interjúkkal lehet bekerülni és ez nekem hatalmas stressz.

Ezért is jobbnak látom a szakmát. Nyugodtabb és egyszerűbb életem lenne

2021. márc. 14. 15:24
 10/42 anonim ***** válasza:
9%

csak azért, mert jól meg tudod írni az iskolai dolgozatokat, még nem kell elbsznod az életed egy hülye diplomára, csak hogy utána kiköss a százezrdeik nagyontrendi irodában... akkor se, ha mindenki ezt nyomatja, mert mindenki azt hiszi, hogy az egész világ olyan nagyon elit diplomás izé akar lenni mint ők.

színötösre érettségiztem, 470 pontom volt a felvételi rendszerben, ideig-óráig próbálkoztam megfelelni a közízlésnek és letenni egy diplomát, utáltam, stresszes voltam, depressziós lettem, kihullott a fél hajam és elkezdtem inni, aztán összekaptam magam, elvégeztem egy szakmát, és azóta nagyon boldogan hajtogatom a pólókat egy belvárosi üzletben. (legalábbis amikor nincs orvoshisztizés, az én országomban éppen nincs) már újra van hajam, nem iszok minden este, mert reggel fel kell tudni kelni, hogy elmehessek dolgozni, vannak kedves munkatársaim, barátaim, van szabadidőm amiben sportolok meg ilyesmi.

2021. márc. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!