Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemisták, ti hogy oldjátok...

Egyetemisták, ti hogy oldjátok meg a lehetetlent? Lehetséges az hogy van életem, de magamat tartom el, és mellette komoly szinten tanulok?

Figyelt kérdés

Sajnos úgy tűnik egyiket fel kell adni.

Vagy tanulok és dolgozom, de akkor nem marad időm barátokra, pasira, semmire ami "életszagú", csak tanulok és gürizek.

Ha itthon maradok, anyagi támogatást kapok, tanulok, és emiatt van szabadidőm, akkor megvan a probléma, szaktól függően 26-31 éves koromig itthon fogok élni, elvéve ezzel magamtól a leválás, önálóság, függetlenség örömét.

Viszont ha dolgozom, eltartom magam, és mellette van szabadidőm, akkor elveszem magamtól a tanulás lehetőségét, holott belül tudom hogy képzett emberként lennék boldog.

A hármat egyszerre lehet? Mondjuk 6 óra munka, 6 óra suli, 7 óra alvás. Tegyük fel utazom napi 2 órát, az már 21 óra. Be kéne vásárolni, enni, mosdóba menni, készülődni, és ja, még órákat tanulni... Hogy tudnám összehozni? Hol kell ebben segítséget kérni? Mik a tapasztalatok? Mindhármat NAGYON szeretném:(



2021. márc. 15. 19:49
A kérdező szavazást indított:
A három egyszerre lehet.
Munkát és tanulást választanám.
Munkát és szabadidőt választanám.
Tanulj és legyen életed, a családod segítségével.
55 szavazat
 1/3 anonim válasza:
100%
Én úgy oldottam meg, hogy egy évet passziváltattam és külföldön dolgoztam ezalatt. Megkerestem a pénzt ami a további tanulmányaim alatti élethez kell, így lehetett "életem", volt időm tanulni és nem kellett közben dolgoznom.
2021. márc. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Sokan mondják, hogy az egyetemi évek milyen szépek... Hát ez csak abban az esetben igaz, ha a szüleid tartanak el és csak tanulnod kell, máskülönben szenvedés az egész. Fenntartani magad, tanulni, 0 szabadidő.. Az élet legnehezebb időszaka
2021. márc. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Hármat egyszerre úgy lehetetlen hogy életed is legyen mellette. Ha piacképes képzésre mész érdemes megfontolni a diákhitel lehetőséget is, nem ördögtől való dolog.

Tök jól hangzik, hogy 6 óra tanulás/nap de ez nagyon sokszor nem jön össze.


Üdv egy SZTE PTI hallgató.

2021. márc. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!