Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem tanítják az iskolákb...

Miért nem tanítják az iskolákban a toleranciát és egymás szeretét a sok felesleges lexikális tudás helyett ?

Figyelt kérdés

Szerintem iszonyúan kevés szó esik a tiszteletről, a másik ember szeretetéről. Aztán csodálkozunk, ha csupa szociális analfabéta kerül ki a nagyvilágba és az első adandó alkalommal átvágják és becsapják az emberek.


Konliktuskezelésről nem is beszélve.



2021. márc. 24. 12:33
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
95%
Nagyon sok dolgot taníthatnának a felesleges lexikális tudás helyett. Erre Magyarországon még jó pár évet vagy évtizetedet várnunk kell.
2021. márc. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:

Arról valahogy alig-alig esik szó pl gimnáziumokban, hogy attól, hogy valaki más, nem kell utálni, vagy elítélni. Legyen roma, meleg, vagy értelmileg sérült, kövér stb.... Szerintem erre kellene nevelni a gyerekeket. Ez lenne a legfontosabb.


De persze könyvdarálás, meg hasonló performanszok azok teret kapnak....

2021. márc. 24. 12:37
 3/37 anonim ***** válasza:
33%
Hogy tanítod az egymás szeretetét. Hogy nézne ki egy óra?
2021. márc. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
93%
Egyébként nálunk volt etika óra gimnáziumban. Tanították.
2021. márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
92%
Ezt otthon, a saját szüleitől kell(ene) megtanulni, nem az iskolában!
2021. márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem amit felhoztál példának ezt a szülő dolga lenne megtanítani gyermekének.


Viszont azzal egyetértek, hogy a sok lexikális tudás helyett/mellett beleépülhetne olyan tárgyak is amelyek az élethez elengedhetetlen dolgokra tanítják meg.

Pl. Barkács óra

2021. márc. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
81%

Pontosan azt akartam írni, mint az #5 és #6.


Családi nevelés feladata, nem az iskoláé!

2021. márc. 24. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
91%
A mindenkori kormánynak az az érdeke, hogy szürkemarhák jöjjenek ki az iskolából, akiket szépen lehet terelgetni és akik boldogan elvannak esténként a sörükkel a való világ előtt.
2021. márc. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
90%

Én vallásos gimibe jártam. Voltak ilyen óráink, nem is tudom mi volt a neve, csapat valami, csak a mi sulinkban volt ilyen heti 1x-2x. Plusz hittan órán sem a bibiliáról hanem ilyen egymás iránti őszinteség, szeretetről, mai társadalomról tanultunk. Szóval elég sok órán rá mentek erre.


Számított-e? Én értékeltem, sokszor elgondolkodtató volt mikor a világi társadalomról tanultunk.


DE, aki segg arc volt és becsapós típus az ugyanolyan volt minden ilyen óra ellenére. Szóval iskolában ilyet tartani jó gondolat, de csak az fogja értékelni aki alapból kedves, empatikus típus. A köcsög gyerekek ugyanolyan köcsögök fognak maradni.

2021. márc. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
57%
Az iskola elsősorban OKTATÁSról, és nem a NEVELÉSről szól! Utóbbi a szülők dolga. Persze, az oktatási intézményeknek is kellene lennie nevelő szerepének, de a mai pedagógusok 95%-a alkalmatlan erre, sajnos. Amilyen sz*r a tanterv, lassan már ott tartunk, hogy ha a szülő fontosnak tartja valamiről, hogy a gyereke tudja, akkor neki magának kell megtanítania vagy különórára kell járatnia!
2021. márc. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!