Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szakdolgozat írásánál hogy...

Szakdolgozat írásánál hogy néz ki a konzulenssel való kapcsolattartás? Be kell járnom hozzá órára vagy csak e-mailben kommunikálunk?

Figyelt kérdés

2021. márc. 31. 22:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megbeszélés kérdése. Személyes, Skype, e-mail... mindegyik lehetséges.
2021. márc. 31. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én e-mailben küldtem mindig az anyagot, átnézte, utána Teams-en konzultáltunk.
2021. márc. 31. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Irasban sztem nem megoldhato 100%-on. Mindnekepp kelleni fog vagy szemelyes vagy szobeli konzultacio.
2021. márc. 31. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Elküldöm neki az anyagot emailen, aztán Teamsen átbeszeljük.
2021. márc. 31. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak ugye covid miatt nem nagyon tudunk. Én vidéken vagyok, az egyetem Pesten
2021. márc. 31. 22:53
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából 1 éve az egyetemeken minden átköltözött az online térbe, te pedig azon akadsz fenn, hogy nem egy városban vagy az egyetemeddel?

Írtuk többen is, hogy emailen, Teams/Zoom/Messenger/Skype/Viber és megannyi platformon mennek a konzultációk.

2021. márc. 31. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

1# vagyok. Semmi akadálya... én a nyáron államvizsgáztam. Nálunk sem volt megoldható a személyes, ezért e-mailen keresztül oldottuk meg.

A tesóm most írja a szakdogát. E-mailben elküldi az anyagot, utána Skype-on konzultálnak.


A járványhelyzet egyáltalán nem akadályozza a szakdolgozat konzultációkat.

2021. márc. 31. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. Én a múlt félévben írtam. A kommunikációs szoftverek függetlenek a távolságtól. Amikor a tanárnő átnézte az anyagot, akkor válaszolt. E-mailben megbeszéltünk egy időpontot, és kiírta a teamses konzultációt. Tudtunk beszélni, képernyőt megosztani, maximálisan működött.
2021. márc. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ez tanárfüggő. 2 szakdolgozat után, nekem az a tapasztalatom, hogy nem kell feltétlenül bejárni. A bsc-s szakdolgozatomnál három találkozó volt a konzulensemmel, az msc-snél kettő. Mindkét esetben, az elsőnél megbeszéltük, hogy mik a terveim, milyen témában gondolkodom, és ha tudtak, már egyből adtak is szakirodalmat, amivel elkezdhettem. A második találkozónál már a konkrét kutatási tervet beszéltük: milyen hipotézist llítok, azt milyen vizsgálati eljárással szeretném igazolni, vagy cáfolni. Milyen kérdőívet készítsek, mi legyen benne, hogyan nézzen ki a struktúrája stb. Kb havi szinten e-maileztünk, mindig küldtem a dolgozat elkészült részét, ők átnézték, esetleg belejavítottak. Szóval nem volt szükség rendszeres személyes egyeztetésre.
2021. ápr. 1. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Tanárfüggő, ha nem távoktatás lenne, akkor a legtöbb esetben igény szerint lenne személyes konzultáció, mellette meg e-mail is akár. Én tavaly írtam szakdogát, még az elején találkoztunk talán egyszer vagy kétszer, az jó volt, mert az elindulást legalább átbeszéltük. Aztán online oktatás lett és akkor maradt az e-mail. Sajnos az én konzulensem teljesen leszart, írtam neki az e-maileket folyamatosan és nem is válaszolt, aztán egy hónap után nyögött 2 mondatot, amivel nem sokra mentem. Szóval szerintem ha neked belemegy a konzulensed, akkor kérj tőle videohívást, az effektívebb szerintem. Nem kell minden héten, de amikor összegyűlt sok kérdésed, vagy nagyobb anyagod, akkor érdemes lehet. De elég lehet csak az e-mail is, ha rendes konzulensed van, volt olyan szaktársam, akinek nagyon tisztességes és részletes válaszokat írt mindig a konzulense.
2021. ápr. 1. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!