Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Általánosban vagy gimiben...

Általánosban vagy gimiben volt összetartóbb az osztályközösség nálatok?

Figyelt kérdés
Igazából kicsit elgondolkodtam ezen. Szimplán csak kíváncsi vagyok, hogy a nagy általánosságban hol jobb a közösség mostanában.

2021. ápr. 13. 14:13
A kérdező szavazást indított:
Általános iskolában.
Középiskolában.
Mindkettő helyen egyformán jó volt.
Egyik helyen sem igazán kedveltem az osztályt.
58 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Általános iskolából elballagva még 20 éves korunkig összejártunk az általános iskolás osztálytársakkal.

Általában havi 1× összeültünk beszélgetni, nyaranta pedig egy hétre közösen elmentünk nyaralni mind a tizenakárhányan. :)

2021. ápr. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban folyamatosan csúfoltak meg stb gyerekes szarság, utáltam...a középiskola nagyon tetszett, egy megváltás volt a általános után.
2021. ápr. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
92%
Mindkettőt szerettem annak idején, jó volt a közösség. Nyilván visszagondolva sokkal gyerekesebbek voltunk általánosban (micsoda meglepetés) és jobb közösségnek tartom a gimis osztályomat, de ennek ellenére szép emlékeim vannak általánosból is. Mindkét csapattal tartjuk a kapcsolatot valamilyen szinten.
2021. ápr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőben legjobb volt, amikor vége lett.
2021. ápr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az altalanos maga volt a pokol. Mindennap verbalisan bantalmaztak.

Kozepsuliban nagyon jo osztalyom volt. Nem tudom, hogy jott ez ossze, vagy volt ekkora szerencsem odakerulni, mert a szomszed osztalyban oda-vissza ment a gyulolkodes, klikken belul is.

2021. ápr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Most vagyok középiskolás, és a covid miatt nincs annyi osztályprogram, mint általános suliban volt. Szerintem mindkettő osztályom ugyanolyan jó volt, csak a helyzet miatt a közepsulis tagok nincsenek annyit együtt.
2021. ápr. 13. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
94%
Mindkettőt utáltam, kevés igazi barátom volt de annál több volt az érdekbarátság. Egyetemen találtam olyan barátokat akikkel nagyjából egy hullámhosszon voltunk.
2021. ápr. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
84%

Én úgy érzem, hogy mindkettő jó közösség volt két különböző módon. De a gimiben nem igazán illeszkedtem be, szóval nincsen olyan erős érzésem senki iránt.


Hozzám az általános iskolai csapat sokkal közelebb állt. Jobban egyezett a személyiségem, meg a humorom velük. Meg úgy általánosságban is családiasabb volt a hangulat.

2021. ápr. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
94%

Gimiben összetartóbb volt az osztály. Voltak ugyan veszekedések, fel is borult pár baráti társaság, de amikor gáz volt, össze tudtunk fogni és megoldottuk a gondot. Arra is volt példa, hogy a tanár rászállt diákokra (ok nélkül) és az osztály kiállt értük.

Ellenben általánosban mégis családiasabb volt a hangulat felsőben, voltak széthúzók, de itt is jó volt az osztályközösség. Bár itt nem volt akkora összetartás.

2021. ápr. 13. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
93%

Én nagyon jó általánosba jártam. Az osztálytársaimmal vagy tartom a kapcsolatot azóta is, vagy tudom, hogy kivel mi van, meg néha-néha dumálok valamit velük.


Középiskolára ez nem mondható el, ahová jártam.


Egyik haverom ahová járt középsuliba és ismerek így onnan emberkéket, onnan több emberrel tartom a kapcsolatot, mint a saját középsulis osztályomból....

2021. ápr. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!