Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért ilyen az felelőtlen...

Miért ilyen az felelőtlen osztálytársam?

Figyelt kérdés
Egy lányról van szó, aki egy viszonylag jó gimnáziumba jelentkezett, ráadásul AJTP-re, ami ugyebár 5 éves. És gimnáziumba azért megy az ember, mert tanulni szeretne. De ez a lány épp hogy nem bukott meg valamiből félévkor, plusz egész távoktatás alatt csak sorozatokat nézett, még egyetlen egy feladatot nem küldött vissza. Kérdem én, hogyha ennyire utálja, miért nem megy el szakmát tanulni vagy valami?

2021. ápr. 14. 21:08
 1/6 Pitegamer ***** válasza:
100%

Szülők nyomására.

Vagy csak ebben az iskolában nem szeret tanulni, például a tanárok miatt. Bár ez nem valószínű.

2021. ápr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szakmánál is annyit kell tanulni mint abban amit Ti végeztek. Sajnos mindenki abban a hitben él hogy egy szakmát le lehet rakni úgy is hogy végig iszod, bulizod az éveket, de ez nagy tévedés.

Komoly hegesztői pálya nem erős kettessel vagy hármassal fog összejönni, egy jól fizető hely alig ad esélyt gyakorolni, magyarán legalább négyessel kell elvégezni egy CNC-t vagy akármi mást, ahhoz hogy tudj önállóan nagy értékű anyagokkal dolgozni.


Nem mindenkinek való a tanulás, én egyenesen utáltam kettessel végeztem el középsulit, ahogy akkor nem érdekelt úgy most sem, a vezetés viszont foglalkoztatott, így most céges autóval jövök-megyek, ha ennek vége lenne elmennék még tehergépjármű sofőrnek, nincs idegeskedés, idióta főnök aki lesi mit csinálsz, beülök abba az autóba és intézem amit kell, megállhatok ha akarok, csak legyen meg csinálva ami kell.

2021. ápr. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdem én, miért foglalkozol ezzel? A saját életét cseszi el és nem a tiédet. Te törekedj arra, hogy a tőled telhető maximumot hozd ki magadból, ő meg hidd el megissza még ennek a levét.
2021. ápr. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a távoktatás hatása. Ennyire extrém nem vagyok, mint ez a lány, de én is motiválatlanabb vagyok. Ha épp nem olyan fontos az órai anyag (szóval ellenőrzünk mondjuk valamit, de csak 1-2 emberrel kommunikál a tanár), akkor én meg a full jó tanuló (értsd:kb csak 5-öse van) barátom simán végig dumáljuk az órát. Van olyan nap, mikor 9-12-ig ezt csináljuk, van, hogy reggeltől X óráig, majd kaja szünet, folytatjuk, valamelyikünk elmegy, este tovább folytatódik.

Én is nézek sorozatokat (animéket meg rajzfilmeket), de ennek ellenére, ha beadandó van, azt megcsinálom, ha elfelejtem, akkor is pótlom rövid időn belül.

Ami nekem nehezen megy, az a figyelmem fenntartása. Ha suliban hiányzott a padtársam vagy éppen valami ultrafontos volt, akkor tudtam figyelni, ha akartam. Így online meg, ha a szobámban vagyok, az ágyam ránt vissza, ha kimegyek a szobámból, a gépen ott a játék+tesóm mindig kijár hozzám beszélni, ha valami fontosat csinálok, hiába szólok rá, egyszerűen nem bír a seggén megmaradni, kb 20 percenként 3* jön ki és be a szobájából. Így most le vagyok maradva 6 érettségi feladatlap 1. résszel. Szóval valahogy majd pótolnom kell.

És én mindezekkel együtt, megyek egyetemre, ott remélem már élőben lesz minden és koliban tuti jobban fogok tudni figyelni, mint itthon, mert 3 extrovertálttal (mindig beszélnek, fél óránként akarnak valamit, mindent tudnak kommentálni, ha válaszolok elkezdenek csevegni) és egy kritikus introvertálttal(gyakran beszól ok nélkül, hogy csökkentse az önbizalmam, meg marhaságokat mind non-stop, amitől kellemetlenül érzem magam) meg egy folyton pakolászó nagymamával van megnehezítve a dolgom tanulás terén.

2021. ápr. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
49%
Tévedsz, sokan azért mennek gimibe mert fogalmuk sincs mit akarnak tanulni, ezért nem mennek szakmára.
2021. ápr. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy neki elég a kettes átlag, aztán majd kitalálja hogy milyen szakmát tanuljon.
2021. ápr. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!