Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mindig kiközösítettek, az...

Mindig kiközösítettek, az összes iskolában. Most újra be fogok iratkozni, de ha ez megint előfordul hogyan lehet rá jól reagálni?

Figyelt kérdés

Általánosban és középiskolában is mindenhol kiközösítettek. Mai napig nem tudtam teljesen feldolgozni, megérteni. Csendes vissza húzódó vagyok, csak akkor beszélek ha kell. Nem nagyon barátkoztam, mindig iskolán kívül voltak csak barátaim. Leérettségiztem, lett munkám de ez is olyan, ahol kevés emberrel kell találkozni. Nekem az a megfelelő.

Most viszont bejelentkeztem felnőtt oktatásra egy szakmára ami nagyon érdekel. Pár héten belül kezdődik a tanfolyam, fél évig fog tartani, egy héten 3 napot kell bejárni.

Remélhetőleg a felnőtt emberek már nem fognak “kiközösíteni” de eléggé tartok egy osztálynyi embertől már megint akikkel fél évig egy légtérben kell lenni.

Valami tanácsokat tudnátok adni? Vagy aki hasonló személyiség hogyan birkózott meg ezzel? N



2021. máj. 2. 11:02
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Szokd meg.
2021. máj. 2. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is ilyen vagyok, nekem se volt túl jó amikor sulit váltottam :/


De az OKJ-n nagyon rendesek voltak, semmi kiközösítés nem volt :)

2021. máj. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ez volt, sorstársak vagyunk. A felnőttképzés már más ott többnyire érdekkapcsolatok lesznek csak.
2021. máj. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A felnőttképzésnél már teljesen normális, ha nem tekintesz rá baráti közösségként. Azért jársz oda, hogy tanulj, sörözni lehet másokkal is. Nyugodtan megszólíthatsz bárkit, ha mondjuk az előző heti óra jegyzetét szeretnéd kifényképezni a füzetéből.
2021. máj. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan ilyen életem volt nekem is,teljesen ugyan ilyen vagyok én is csak én F vagyok.

OKJ-s képzés az már másabb.

Itt tiszta leppal tudsz indulni.

Jó tanácsok,első nap menny oda az összes osztálytársadhoz és mutatkozz be külön-külön (sokan butaságnak gondolják de ez csak előny),köszönny hangosan amikor be mész a terembe,aki számodra nem szimpatikus azzal is légy barátságos szerintem ez alap.

Őszintén szólva,bánny velük úgy ahogy te is szeretnéd hogy bánnyanak veled,nekem ez ott nagyon is be jött.

Minden féle korosztályt megismertem, érdekes módon tudtam mindenkivel beszélgetni legyen ez bármilyen nem is.

Voltak olyanok akik nem nagyon keresték a társoságom,de a kellő tiszteletet ugyan úgy meg adtam nekik,érdekes módon idővel nagyon is beszélő visszunk lett ezekkel az emberekkel is.

Volt egy nő akit senki sem szeretett,eléggé rossz volt a szémélyisége,csak magával foglalkozott,amikor ő késett fel volt háborodva miért kezdtük el az órát nélkül,amikor más késett arra azt mondta flegmán így járt miért nem jött előbb.

Ha ő értette a feladatot akkor szuper hallagyunk tovább gyorsan,na de ha valami nem ment neki akkor siránkozott. (Érdekes módon a romák normálisabbak voltak tőle sokkal.)

Tanév közepe felé egy jó közösség jött létre.

Én minden reggel köszöntem,kezet fogtam minden férfi társammal,érdekes módon sok férfi társam egy idő után el kezdett utánozni,nyilván volt két kivételes személy akik nem nagyon foglalkoztak senkivel de legalább köszöntek ha köszöntek.

Nagy barátságok nem lettek mert kb mindenki máshonnan jött,főleg mi páran akik tényleg messzebbről jártunk be, de nem volt rossz,nagyon is jó volt.

Csak add magadat,bánny úgy az emberekkel ahogy azt te is el várnád,köszönny,légy kedves.

Sok sikert.

23F


Mi leszel ha elvégzed ezt a sulit? 🙂

2021. máj. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A felnőttek tényleg sokkal normálisabbak. Saját tapasztalat. :) kozepsuliban nagyon sokan nem szerettek(nem az én hibám volt, csak nem voltam nagyszájú és Plazap*csa), viszont Okjs képzésen mindenki szeretett, 20an voltunk :) 26N
2021. máj. 2. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!