Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az iskolai bántalmazók vajon...

Az iskolai bántalmazók vajon emlékeznek később a tetteikre?

Figyelt kérdés

Pl. felnőve nem jut eszükbe, hogy mit követtek el, kit aláztak meg stb, és nem gondolkodnak el azon, hogy hogyan tudnak így tükörbe nézni?


Vagy csak viccként tekintenek rá, mint iskolás korukban?



2021. máj. 4. 10:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
98%
Felnőve ugyanúgy bántják környezetüket. No nem tettleg, csak éppenséggel elviselhetetlen kollégák, szomszédok, rokonok stb. lesznek. Szerintem legalábbis.
2021. máj. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez valószínűleg egyénenként változó. Tőlem pl. évekkel később főiskolás koromban bocsánatot kért, aki általánosban végig cikizett és középiskolában is próbált piszkálni, csak összefutottunk az utcán és megismert.
2021. máj. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ugyanúgy beszólt többször is az a here a facebook csoportban, osztálytalákozót szerveztünk. 30-on felül voltunk, nekem akkoriban halt meg családtagom, de gondolom beleszart. Amikor rákérdeztem, hogy ez mégis mi, akkor folytatta, hogy mindig röhögtek rajtam stb. A féreg egy alkoholista nyomorult amúgy. Közben nyilvánosság előtt (helyileg kicsit híresebb) meg játsza a nagy PC békegalambot. Féreg. Nem tudok rá jobbat írni, elnézést.
2021. máj. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
2. Jó ilyet olvasni.
2021. máj. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg egyénfüggő:


Apám mesélte, hogy a 30 éves érettségi találkozón az osztálytársak egymástól kértek bocsánatot, hogy milyen hülyék voltak kamaszként.


Általánosban volt egy srác, aki mindig bántott (pedig jóval idősebb volt), vele néha össze szoktam futni a városban, én megismerem, de ő engem nem.


Aztán van egy régi osztálytársam, aki szintén lökött volt, szoktunk beszélgetni, de egyáltalán nem emlékszik arra, mikor engem bántott szavakkal vagy tettlegesen.


Illetve sajnos én sem vagyok szent, bár általában engem bántottak, mert kicsi voltam és visszahúzódó, egyszer én is kiszúrtam egy srácot, akit terrorizáltam a szünetekben, persze én játéknak vettem és fogalmam sem volt, hogy ő ezt ugyanúgy éli meg, mint amikor engem bántanak a nagyok.

Pár éve bocsánatot kértem tőle mindenért, és mivel akkoriban futárként dolgoztam, még azt is felajánlottam neki, hogy a rendelt cuccát (4-5 ezer forintos valami volt), azt ingyen odaadtam neki, én meg kifizettem a cégnek helyette saját zsebből. Tudom, a pénz nem minden, de valahogy ki akartam fejezni a megbánásom, és akkor ez jutott eszembe.

Mondta, hogy rendben, semmi gond, köszöni szépen. Aztán később mikor bement a házba, a húgától megkérdezte, hogy "te ismered őt??"


Bakker.... Rendben, hogy változtunk az évek alatt, de tuti, hogy nem hibáztam félre a bocsánatérést. :D

A srác most felnőttkorában is ott lakik, ahol gyerekkorában is.

Egy szemüveges, vékony mimóza kis emberke maradt, még ma is kiszúrnám akár egy tömegből is.

Mindegy, az én lelkiismeretem nagyjából rendben van.

2021. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van olyan, aki megbánja, de nem hinném, hogy ez annyira gyakori lenne. Gyakoribb, hogy felnőttként is ilyen marad. Mondjuk az emberi agy sok mindenre képes, én bántalmazottként is ki tudtam zárni ezeket a régi emlékeket, ma már olyan, mintha meg se történt volna és akkor jön csak elő, ha valaki felhozza a témát, de akkor se érint már érzelmileg.
2021. máj. 4. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Én bántottam valakit, mert korábban engem is bántottak.

Ettől függetlenül éveken át gyötört a lelkiismeret-furdalás, végül felvettem az illetővel a kapcsolatot, és elnézést kértem érte.

2021. máj. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
97%
Nos én álltam suliban mind a két végleten... általánosban bántalmazott voltam, középsuliban bántalmazó... igen emlékszem és bűntudatom is van miatta...
2021. máj. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
97%

De egyébként a srác akitől rettegtem általánosban, ma így 40 felett a legjobb barátom... a hónaljamig ér és 40kg-al könnyebb nálam, pedig én sem vagyok dagadt :D

Ma ha valaki bántana valakit, az én lennék :D

2021. máj. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Senior Séf ***** válasza:
100%
Engem általánosban cikizett egy fickó. Aztán úgy hozta az élet, hogy a középiskolát is együtt végeztük. Nekem közben meghalt a faterom, anyám meg lelépett, így éjszakai vagonrakásokból éltem. Akkoriban (ez még az átkosban történt) 50 kilós cementeszsákok voltak csak, azokat pakoltam éjszakánként. Lettek is olyan tekintélyt parancsoló izmaim, hogy az ominózus fickó szemmel láthatóan kerülte a velem kettesben való találkozásokat.
2021. máj. 6. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!