Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek ha egyszerűen nem...

Mit tegyek ha egyszerűen nem tudok beilleszkedni?

Figyelt kérdés
Rettenetesen elegem van a suliból. Az elején leszögezem, szorongásom van és pánikbetegségem. Tavaly jóba lettem az osztálytársaimmal a nyáron (most vagyok 9.-es), aztán mire elkezdődött a suli kb megutáltak, de nem tudom miért. Csendes, és visszahúzódó vagyok, de ez csak nem ok arra, hogy valakit ennyire kiközösítsenek... ha próbáltam szólni valakihez, ignoráltak. Utálom ezt az egész helyzetet, utálom a szakot is amin vagyok, de igazából meg nem is érdekel még semmi, viszont ha itt maradok legalább ösztöndíjat kapok, de lelkileg meg nem bírom. Szüleim nem akarnak pszichológushoz engedni mert “bebeszéled magadnak”. Na igen, persze, hogyne.. általánosban is piszkáltak, majdnem kilöktek autó elé, stb, sulit váltottam és az új suli nagyon jó volt, lettek barátaim, de sajnos az csak általános volt. Nagyon rosszul érzem magam a szakgimnáziumban, ahova járok. Nem tudok ott enni, iskolakezdés után pár hónappal 2 kgt fogytam (47-ről 45-re, a közel 170 centis magasságomhoz, még az iskolaorvos is mondta hogy szedjek vitaminokat és sürgősen hízzak), ráadásul 5kor kell kelnem, mert lassan készülődő típus vagyok, a busz meg 6:30-kor megy. Sokszor van 8 órám, de a buszközlekedés miatt majdnem 1 órát kell várnom a buszra 8. óra vége után is, és nagyon fárasztó, főleg hogy a suli kint van a külvárosban.. olyanokért kipletykálnak az osztályban, ha nem kapom el a fejem felett 10 méterrel repülő labdát. Igaz, tesin elég gyenge és béna vagyok, de egyébként jó tanuló vagyok, szinte mindenből ötös vagyok, kivéve tesi és infó. Most is görcsbe van a gyomrom, akárhányszor a sulira gondolok, ezt érzem. A másik viszont az, hogy szerintem ha sulit váltanék, ugyanolyan felesleges lenne, mert ugyanaz lenne majd, mint itt. Félénk vagyok, biztos kiutálnának ott is. Az osztályban sem tudok barátkozni, klikkek vannak, sehova se fogadnak be. Van egy barátnőm, de ő is csak érdekből van velem, mert mindenki utálja, engem kivéve.. sajnos sokszor beskatulyáznak olyannak, mint ő, pedig nem hasonlítok rá semmilyen téren sem. Egyszerűen nem tudom mit tehetnék, de mentálisan egyre rosszabbul érzem magam... minden tanácsnak örülök :/

2021. máj. 8. 08:10
 1/3 anonim ***** válasza:
86%

Van iskolapszochologus? Nem kell hozzá szülői jóváhagyás szerintem, kérj azonnal időpontot! Hidd el nagyob jól fog esni kibeszelni a sok sérelmet. Egyébként én úgy gondolom, hogy ha rosszabbodik a helyzet, csak iskolát kéne valtani. Miből gondolod, hogy ugyanez lenne? Bár előbb a pszichológusnal kicsit beszélgetni kéne, hogy valamelyest gyogyulva menj át a másik iskolaba. Akkor más szemlélettel leszel, és talán könnyebb lesz így beilleszkedned.

Tudom nagyon nehéz, de hidd el az élet való élet nem ilyen lesz. Most ez a 30 ember tűnik a teljes világnak, mert össze vagytok zárva napi szinten. Én is ilyen közösségben voltam, mocsok undorító, utáltam. De ez csak véletlen, hogy pont ezek az emberek lettek össze válogatva.

A való életben, érettségi után sokkal jobban fogod érezni magad.

2021. máj. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
98%
Szerintem is tegyél egy látogatást az iskolapszichológusnál, ha van. Viszont ajánlom azt is, hogy a félénkséged ellen próbáljál meg tenni. Tudom, milyen érzés. Mikor bekerültem a gimis osztályomba, senkit se ismertem, és az első napokban szinte nem is beszéltem senkivel, de éreztem, hogy így nem jó nekem, és egyszerűen amikor mások beszélgettek, odamentem, és beszálltam. Se most, se később nem lesz jó, ha félénk vagy. És ajánlom, hogy ne csak kezdjél el hízni, de némi izom se ártana. Én se vagyok túl vastag, de veled ellentétben, van annyi előnyöm, hogy 16 évesen már kb. 190 centi vagyok. Te viszont vékony vagy, és nem túl magas. A tökéletes testalkat azoknak, akik abban lelik örümüket, hogy piszkáljanak.
2021. máj. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudsz iskolát váltani? Az lenne a legjobb, vagy beszélj az osztályfőnökkel, és mondd meg neki, hogy hogy érzed magad az osztályban, mit tanácsol, de kérd meg, hogy a gyerekeknek ne mondja el.
2021. máj. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!