Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemen 40 éves embert...

Egyetemen 40 éves embert csoporttársai mennyire fogadják be?

Figyelt kérdés

Most nem arra az esetre gondolok, hogy 40 éves, házas, gyerekeket nevelő ember egyetemre megy, hanem olyan aki egyedülálló, se férj, se feleség, gyereke sincs, munkával, hobbival foglalkozik stb.


Őt azért kicsit ki fogják nézni onnan nem? Nehezen tudom elképzelni hogy majd elmegy gólyatáborba :D, meg csoporttársakkal bulizni, barátkozni, csajozni, pasizni (!!!???).


Találkoztatok már ilyennel???



2021. máj. 16. 10:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Az egyetem nem középiskola. Ezek a dolgok egyáltalán nem számítanak, nem érdekel senkit, akit meg igen az éretlen az egészhez.
2021. máj. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Levelezőn tanulok, nálunk 50+ éves is van a szakon. Pont ugyanúgy viselkedünk vele, mint a 20 éves frissen érettségizettel. Nappalin nem tudom, mi a helyzet, de levelezőn mindig nagy a szórás, ebből nem szokott gond lenni.
2021. máj. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Levelezőn jóval idősebbek is vannak, senkit nem érdekel, nappalira szerintem 40 évesek 1-2 kivételtől eltekintve (orvosi és hasonló) nem járnak.
2021. máj. 16. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nappalin csak elvétve voltak az átlagnál idősebbek (ők is max. ilyen 30 körül), illetve pár óránkra bejártak a levelezősök is (köztük már voltak 40-es, 50-es emberek is, köztük mondjuk inkább több családos). Azt kell, hogy mondjam, hogy igazából sehogy nem viselkedtünk velük. Nem néztük ki őket, nem néztük őket le, nem tartottuk gáznak és semmiféle ilyen negatív véleményünk vagy érzésünk nem volt velük kapcsolatban. (Hacsak ők nem viselkedtek úgy, hogy ezt valamivel kiérdemeljék.) Ugyanolyan egyetemisták voltak ők is mint bárki más, köszöntünk, adtunk jegyzetet, együtt dolgoztunk a csoportos munkán stb., de ennyi. Nem volt azért olyan kapcsolatunk velük mint mondjuk a fiatalabbakkal és ez szerintem egyaránt rajtuk és rajtunk is múlt. Például beszélgetni nem nagyon beszélgettünk velük, találkozni sem találkoztunk órán kívül, mi nem kerestük az ő társaságukat és ők sem a miénket. Ha többen voltak, akkor azért kialakult, hogy az "idősebbek" vagy a levelezősök összeálltak egy ilyen kis klikké, és akkor ők így elvoltak együtt.
2021. máj. 16. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk (nappalin) volt egy 40 körüli nő, nem konkrétan csoporttársam, de volt pár közös óránk. Szerintem beilleszkedett, először fura volt nekem is, de nem nagyon foglalkoztam vele. Mondjuk a mi szakunkon (szakjainkon...tanárképzés) nem volt “divat” bulizás amúgy se, nem is voltunk sokan, általában szerintem egész komolyak voltunk. Ez a nő leginkább egy 25 körüli lánnyal barátkozott, aki ugye szintén picit idősebb volt tőlünk (egyetem elején, mikor én 19-20 voltam).
2021. máj. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

# 5


de az hogy először fura volt neked, az azt jelenti hogy ellenszenves, hogy mit akar ez itt?


Például ha elkezdett volna beszélgetni, barátkozni veled, akkor elkezdted volna kerülni, mert hogy mit akar ez az öreg tőled?

2021. máj. 16. 14:28
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Nem volt ellenszenves, csak furának találtam, hogy “idősebb” korban (ezt 19 éves fejjel gondoltam) kezd egyetemre járni. Ugye szüleim korosztálya volt kb. róluk álmomban sem képzeltem volna el, csak ezert volt akkor fura. Amúgy rendesen beszéltünk vele, meg is szoktuk hamar. Végül kiderült, hogy ez màr a második diplomája lesz, férjnél volt, de gyerekük nem volt. Gondolom, a férje eleget keresett és így “megtehette”, hogy egy új szakot kitanul. Ugye levelezőn ez tök normális, nappalin ritkább, mert oda csak az járhat, aki mellette nem dolgozik (vagy nem 8 órában).
2021. máj. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4%
Én személy szerint imádom a milfeket.
2021. máj. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
52%
Találkoztam egyetemi gólyatáborban egy ebbe a korosztályba tartozó személlyel, iszonyatosan nagy forma, úgymond befogadtuk a társaságunkba, jött velünk programokra is. Nem bántunk vele máshogy a kora miatt, mint a mi generációnkba tartozó emberekkel. Szóval ha valakit ez tart vissza az egyetemtől, hogy úgy gondolja idős hozzá, és kinézik, az ne engedjen ezeknek a gondolatoknak, ha nyitott az emberek felé, be fog tudni illeszkedni a diákéletbe :)
2021. máj. 17. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

# 9


Férfi volt vagy nő?


És egy pillanatra sem volt olyan karikatúra szerű, kicsit nevetséges figura, aki megpróbálja megjátszani mintha még fiatal volna?

2021. máj. 17. 23:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!