Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Covid előtti időszakban ti...

Covid előtti időszakban ti mikor számítottatok vagy éreztétek magatokat olyan betegnek, hogy otthon maradtatok?

Figyelt kérdés

Hőemelkedéssel otthon maradtatok vagy csak lázzal? Hány fokos láz számított nálatok igazi láznak, amivel nem volt iskola?


Voltak ebből bonyodalmak, pl, hogy hazakéredzkedtetek a suliból, mert betegnek éreztétek magatokat, de nem vittek el a szüleitek vagy nem akartatok bemenni, mert rosszul voltatok, de beküldtek?


2021. máj. 23. 18:48
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

37.0 foktól otthon maradtam.

Ha nagyon akartam menni suliba, akkor egyszerűen nem mértem.

Ha nagyon rosszul éreztem magam, de nem volt lázam, akkor is otthon maradhattam, ha úgy ítéltem, hogy nem menne a nap, vagy csak rosszabbul lennék. Jó tanuló voltam, a szüleim bíztak bennem és én nem használtam ezt ki. Évente legfeljebb 5 nap volt csak, hogy betegség miatt otthon maradtam.

A láz 38 foktól láz.

Volt olyan, hogy beteg voltam, de bementem csak a nulladik, első dupla faktra. Úgy mentem be, hogy tudtam, hogy utána "rosszul leszek" és hazamegyek. Igazolásom is meg volt írva. Lázam is volt.

Nem, sosem kellett bemenni úgy, hogy nem akartam.

2021. máj. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Covid előtt mikor 2017-ben lázas voltam, pont karácsony volt, úgyhogy mire mentem dolgozni már jobban lettem. Mivel szinte soha nem vagyok beteg, ha vagyok is csak figyelmetlenségem miatt, mint pl. tavaly nyáron, mikor strandon összeszedtem valamit, és emiatt voltam életemben először táppénzen, mert hányásos hasmenéses vírusom volt, amiből csak a hasmenés maradt meg pár napig.
2021. máj. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én mindig itthon maradtam, ha lázas-taknyos-köhögős voltam, kb bejött valaki betegen az osztályból, egyből elkaptam tőle és 1-2 napra már nem mehettem suliba.
2021. máj. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem eltérőek a szüleim.


11 éves koromig általaban 38 fölötti testhővel maradtam otthon.


Utána elváltak a szüleim. Anyukám olyan volt, hogy 37,0-val már küldött az ágyba, vitt orvoshoz.


Apukámnál egyszer voltam beteg, pont másik országban volt anyukám. Apukám egy hétig észre se vette, hogy a fejemből sem látok ki olyan taknyos vagyok. :D Egy hét után vette észre, akkor poénkodva megkérdezte, hogy ugye csak nem akarok iskolába menni. :D Utána ugyanúgy beküldött a suliba, lázmérés nélkül. :D


Amikor idősebb voltam és apukámat ritkán láttam, már rám bízta anyukám, hogy mikor maradjak otthon. Akkor 37,1-től kezdve már mentem az orvoshoz, de mondjuk nem igazán szoktam lázas lenni, ezért a hőemelkedéssel is szoktam szenvedni. :D


***


Olyan nem volt, hogy nem vittek volna haza, de egy osztalytársnőmmel megesett.


De neki olyan is volt az apukaja meg a tesója is, hogy sajnáltam szegény lányt.


Egy nap rosszul volt és az apja ment a testvéréért és szóltak neki, hogy megy a lánya is és a lány összecsomagolt és elindult a portára, aztán kb 10 perc múlva megjelent. Kérdezte a tanarnő, hogy mi történt. Mesélte a lány, hogy az apja azt mondta, hogy maradjon ott, majd tanítás után jön érte. Akkor nagyon sajnaltam őt.


Nekem 10 éves koromban volt kétszer, hogy elvittek haza, de egyszer se volt komolyabb bajom, sőt, a másodiknál igazaból nem is kértem, hogy hívják apukámat, csak nem mertem szólni a tanárnak, elég gyáva kölyök voltam. :D Akkor kaptam egy orbitális leteremtést apukámtól, mert egyrészt nem volt lázam, másrészt pont valami fontosban benne volt, amiből ki lett rángatva, plusz, ha jól emlékszem, nem is tudtak velem mihez kezdeni, mert vissza nem küldhettek a suliba és nem tudtak otthon se maradni velem. Utána megnyugodott, kedves volt, de teljesen megértem a leteremtését.


Egy másik leteremtést akkor kaptam, amikor 13 évesen volt egy rosszullétem (hányingerem volt) és osztálykirándulásra mentünk. A kirándulás előtt apukám megkérdezte, hogy biztos el akarok e menni. Mivel igennel válaszoltam, bevitt, beszélt az ofővel, majd elment. Kb 15 perc múlva csörgött is a telefon, hogy jöjjenek értem. :D A sztorihoz hozzátartozik, hogy nem én kértem, hogy hívják a szüleimet, hanem ahogy szálltunk fel a buszra, az ofő látta, hogy lehet, mégsem kéne elmennem és a kísérőtanárral elküldött a portára, aztán elmentek nélkülem kirándulni. Itt nem kaptam túl nagy leteremtést, de azért (teljesen jogosan) utaltak rá, hogy nem utólag kellett volna szólnom.


Onnantól kezdve, hogy gimibe mentem meg ha rosszul voltam és a suliban 37,5 fölött mértek vagy bármi gond volt, akkor összepakoltam és útban hazafele rácsörögtem az anyukámra.


Egyetlen egyszer kaptam érte leteremtést, akkor az ujjamon egy seb gyulladt be és elmentem a sebészetre, de előtte hazaszaladtam, pont otthon volt anyukám és jól leteremtett, de akkor csak épp rossz napja volt. :D

2021. máj. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

5 évesen bárányhimlővel; 9, 33 és 40 évesen pedig tüszős mandulagyulladással maradtam otthon, utóbbinál 39 fölötti lázam volt és lábra sem tudtam állni.

Ezeken kívül soha nem lázasodtam be, pár napos nátháim néha voltak (többnyire amikor beindult légkondiszezon), de azok nem indokolták, hogy otthon maradjak. Már bőven 40+-osan egy.két alkalommal előfordult olyan hátfájásom, ami miatt inkább pihentem pár napot, de hát ez nem a fertőző kategória.

Fentieken kívül soha, semmilyen betegségem nem volt, vírusfertőzésem egyáltalán (a bárányhimlőn kívül). Lehettek körülöttem akármilyen betegek, soha nem kaptam el semmit, influenzát is csak hírből ismerem. Jelenleg 54 éves vagyok, nem vagyok sportos alkat, különösebben egészséges életmódot sem élek, ennek ellenére az immunrendszerem a jelek szerint igencsak a topon van.

2021. máj. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
5, apukám felesége ilyen. Ő mesélte, hogy semmilyen betegséget nem kap el soha és soha nem láttam betegnek.
2021. máj. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#6: Anyukám is ilyen, valószínűleg valami örökletes dolog lehet. Igazából az anyai nagyszüleimet és dédszüleimet sem láttam soha betegnek, utóbbiak 88 éves korukig éltek. Nagymamám is 87 éves volt, nagyapám 78 évesen ment el, de nála elcsesztek egy-két műtétet (combnyaktörés és sérv), és agyilag épült le sajnos. Anyám még a bárnyhimlőt is felnőttként kapta el, tőlem. Szóval ezek a fertőző betegségek anyai ágon már pár generációra visszamenőleg valahogy elkerülnek minket. (#5)
2021. máj. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Kétszer voltam felnőttként lázas - fel sem ismertem, hogy az az - mindkettő influenza szezonban volt, és mindkettő olyan évben, amikor pár hónappal korábban elveszítettem közeli családtagot. (Olvastam, hogy a gyász befolyásolhatja az immunrendszert, de nem tudom, ez mennyire tudományos.)


Azelőtt csak kicsi koromban voltam lázas, mikor anyu törölközőbe csavart. Suliból soha nem hiányoztam, minden télen bent ültem, mikor csak 8-10 gyerek volt bent. Pedig mindig körülvesznek prüszkölő emberek, akik kidőlnek. Vitaminokat sem szoktam szedni. Próbáltam utánanézni, mi befolyásolhatja ezt, azt írták, az egészséges életmód, sport... hát pont az ellenkezője vagyok.

2021. máj. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán vagyok úgy igazán beteg. De ha igen, akkor nagyon. Nyilván most nem egy kis megfázásról beszélek. De pl nekem hőemelkedés az nincs, láz jön egyből 39 fokkal, azt se tudom ilyenkor, élek e vagy halok, kb mintha félálomban lennék egész nap. Kétszer fordult ez elő. De kb tényleg szinte semmit nem tudok ilyenkor magamról míg le nem megy a láz. Suliból nem nagyon hiányoztam betegség miatt, kivéve ezt a két lázas esetet. Felnőttként nem voltam lázas és különösebben beteg sem, egy rettenets hasmenéses vírust leszámítva, na abban is benne voltam egy hétig, akkor nem mentem dolgozni természetesen.
2021. máj. 24. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!