Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi volt az a legnagyobb...

Mi volt az a legnagyobb igazságtalanság tanárodtól, amit úgy érzed, hogy elkövetett ellened?

Figyelt kérdés
Hány éve történt? Hányadik osztályos voltál? Milyen tantárgyat tanított? Mit gondoltál erről akkor és mit gondolsz most?

2021. máj. 26. 18:11
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%

A gimis magyartanárom végig szívatott, alapból 1-2 jeggyel rosszabról indultam (a szüleim addig nem hittek nekem, amíg egyszer anyám írt meg helyettem egy fogalmazást, és kettest kapott rá). Az volt a szerencsém, hogy akkoriban egy "minden hülyeség, ami nem matek vagy természettudomány" korszakomat éltem, és még büszke is voltam rá, hogy magyarból (meg történelemből és hasonló humán tárgyakból) rossz jegyeket kapok. Így aztán nem okozott traumát ez a dolog. Ha a matektanárom művelte volna ugyanezt, akkor nagyon kiborultam volna, de ő egy csodálatos ember volt. A mai napig szeretettel gondolok rá.

Aztán később, egyetem után a munkahelyeken megtudtam, mi az a rosszindulat és igazságtalanság...

2021. máj. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Velem idén cseszett ki az ofőm. Szakközépbe járok. Ő tipikusan az a fajta tanár, aki a kiskedvenceket akik kinyalják a seggét imádja, elhalmozza jó jegyekkel, aki pedig nem nyal be tövig meg kimutatja ha valami nem tetszik neki mindenáron azon van hogy adjon neki rossz jegyet, hogyan kössön belé végül pedig hogyan buktassa meg. Ahogy velem tette idén. Egy szakmai tantárgyból amit ő tanított 1,92-re álltam (megjegyzem utolsó éves vagyok/voltam), és képes volt megbuktatni. De még arra se “méltatott”, hogy megpróbáljak javítani, holott az utolsó 1-2 hétben már jóforomán csak beszélgettünk egész órán meg a jegyeket néztük. Teljes szívemből gyűlölöm, de most mégjobban, mivel miatta nem mehettem vizsgázni és csesződött el a nyaram. Az ilyent nem tanárnak kéne nevezni szerintem. Aztán anyám beszélt vele telefonon, ott meg már úgy álított be, mintha egész évben csesztem volna az egészre és az én hibám az egész. Persze én is hibás vagyok annyiból hogy 1,92 voltam mégsem 2-es, de azért 2 hét alatt ami olyan 7-8 órát jelent nem igaz hogy nem tudott szánni 15-20 percet a felelésemre.
2021. máj. 26. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 20 éve történt, gimnáziumi érettségi. A magyar és történelem szakos tanárom neheztelte, hogy az ő tárgyaiból csak hármas-négyes vagyok, még a reál tárgyakból végig jeles voltam. A történelem érettségin nagyon jó tételt hoztam, hiba nélkül elmondtam. Ennek ellenére a tanárom addig-addig kérdezgetett, amíg sikerült olyan kérdést feltenni, amire nem tudtam a választ, így végül csak négyest kaptam a jeles helyett. Az érettségi banketten megkérdeztem, hogy ezt miért kellett? A válasz: nem gondolod, hogy ötöst adok érettségire, amikor négy évig hármas-négyes voltál történelemből. Ekkor kicsúszott egy akkor "b@szd meg". Műszaki egyetemre mentem, két mérnöki diplomát szereztem, ez nekem elég elégtétel volt az osztálytalálkozón.
2021. máj. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Regi matek tanarom. 10bol 9szer biztosan ugy szamolta ossze a pontokat, hogy pont eggyel kevesebb legyen, igy egyest adott. Ha szoltam neki, hogy rosszul szamolt, azert nagy kegyesen megadta a kettest, de mindig lealazott, hogy mar megint en?


Koraszulott voltam, pici korom ota rossz a tudom. Asztma, horghurut, allergias asztma, mindenem volt, gyogyszereket szedtem, tobb inhalatorom volt, valamikor a lepcsozes is kifullasztott. Ot nem erdekelte semmilyen felmentes, semmilyen orvosi javaslat, ugy gondolta, hogy ennyi idos gyereknek vigan le kell futni a 2000 metert (telen, kint termeszetesen, egy pulcsit a lanyok azert felvehettek). Elkezdtem futni, mert kicsi voltam es feltem tole, de muszaj volt megallnom kb. 100 meter utan. Egyest vegul nem adott, de fenyegetett vele, es eleg sokat kiabalt, h h kepzelem...

2021. máj. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
4. Ha jól értem a második bekezdésed már a testnevelés tanárodról szól.
2021. máj. 26. 18:51
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Jelenleg történik.

Egyetemi kirendeltseg.

Masfel eve vagyunk ugye online.. Szobeli van kb mindenbol, ami nem lenne baj, de az egyik tanar azt csinalja hogy se tetel se felkeszulesi idot nem ad es igy feleltet. De ez se lenne baj ha nem kivelezne..

Nem mentunk el a csoportbol 4en az 'A' vizsgara mert masra tanultunk (3an vizsgaztak az 'A'-n, meg is kerdeztuk milyen volt, mondtak hogy tok kedves volt, pptt kerdezett es 5ost kaptak mind) .

Megjelentunk ugye a 'B' vizsgan, volt par ppt amiket ugyr benyaltunk hogy minden oke legyen. Kerdezett a tanar, 8 percig folyamat mondtam mert kaptam egy igen tag fogalmat, majd bekerdezett egy fogalmat amirol fogalmam sem volt mert nem volt benne a pptben. Rakerdeztem hogy tessek ezt nem ertem? Ezzel a lendulettel koszonte meg hogy jottem es legkozelebb is var vizsgara mert latszik hogy nem tanultam a szakirodalmakbol (amik nincsenek azota se felrakva es a 3 csoporttarsam aki az elso vizsgan volt nem is tudott rola hogy lenne, ahogy mi sem). Ezzel meg nincs is semmi baj, mert oke ez van nem tudtam elfogadom, de a tobbi 3 diakot is meghuzta olyan nevetséges kerdesekkel amik nem is a targyhoz kapcsolodtak (van adozasunk is, rakerdezett milyen adozasi fajtak vannak. Nem tudtak ra valaszolni erre kozolte hogy nem tudja hogy mentunk at adozasbol de megnyugodhatunk jovore nem fogunk).

Ezzel SEM lenne baj, de hogy annak tudataban csinalja ezt, hogy tudjuk hogy a lanya aki szinten most jar egyetemre, felhivta az egyik vizsgája kozben hogy az tanar (az apja) lesugja neki az egesz vizsgat (gépes vizsga volt) es ezt hatalmas mosollyal az arcan meseli. Na az kib.ssza nalam a biztositekot. Meg az hogy kivetelez a 3 diakkal akik ugye az elso vizsgan vettek reszt...



A legrosszabb hogy szerintem a lanyan is latja mennyire 0 notivacionk van es mennyire senkinek nincs ehhez kedve, de meg szivat mindenkit... Holott minden masik egyetem megajanlott jeggyel probalja segitemi a diákokat, mi pedig megint itt sz0punk 9 szobeli vizsgaval, a tavalyi 12 utan. Mas egyetemeken levo barataimtol meg azt hallgatom hogy sirdogalnak mert van 3 szobelijuk, amik MIND tetelesek.


Holnap lesz egyébként a 'C' vizsga ebből a tárgyból. Szorítsatok hogy sikeruljon.

2021. máj. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%

Angol tanárnőm volt, 16 éves voltam. Már az első órán kezdődött, mikor találkoztunk már akkor láttam, hogy nem kedvel. Bementünk órára rajtam volt az egyenruha zakó, alattam egy majó(hegek voltak rajtam, korábbi baleset miatt, mindig próbáltam eltakarni őket, ezt ő nem tudta). Ősz közepe volt, egyik csinosabb osztálytársam késett és egy lenge majó volt rajta és az egyenruha szoknya. Megkért a tanárnő minket, hogy legyünk szívesek adjunk neki egy zakót, nehogy megfázzon, senki nem adott. Ekkor rámnézett és azt mondta, hogy igazán odaadhatnám, mert rajtam sok ruha van, erre én mondtam, hogy rajtam is csak ez az egy zakó van(nem akartam levenni, mert akkor látszottak volna a hegeim). Azt mondta, hogy szégyeljem magam, aztán mindenki be kellett mutatkozzon, mikor felállatm bemutatkozni kinevette a nevem (akkor majdnem kiszaladtam az osztályból, összeszorítottam a fogam és alig bírtam, hogy ne sírjam el magam). Majdnem minden órán megalázott, azt mondta, hogy vézna vagyok és, hogy undorító, ahogy kinéz a tolltartóm és mégegyszer ne jöjjek vele órára, azt mondta, hogy úgy beszélek, mintha a gettóba lennék. Minden osztálytársamat bejelölte fbn, csak engem nem. Nagyon fáj még most is, 7 év távlatából.

A fizika tanárnőm azt csinálta, hogy felálított mindenkit és megkérdezte, hányasra zár, mondtam, hogy 5ösre, erre ő azt mondta, hogy nem semmi, maga nem tudja 5ösre a fizikát. (nem én adtam magamnak a jegyeket -_-)

Volt még több ilyen, akik szerették a nyilvános megalázást. Nem gyűlölöm őket, de életre szoló szorongást cipelek magammal nekik köszönhetően, semmi önbizalmam, négy éven keresztül azt éreztették velem, hogy egy szar vagyok, ez lenne az iskola célja? Még mindig gyomorgörcsöt kapok, ha elmegyek az iskolám mellett, mióta elballagtam nem voltam ott, szörnyű volt az a 4 év.

2021. máj. 26. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

6. Nagy kalappal Neked!


U.i.: Majd írd le, légy szíves, hogy sikerült.

2021. máj. 26. 18:56
 9/15 anonim ***** válasza:
98%

6os vagyok.


Mindenkepp megirom! Bar az eddigi tapasztalatok alapjan azt is kinezem a tanarbol hogy az igyis kis letszamu (7en vagyunk) csoportot szivesen leamortizalja 3 fősre.

2021. máj. 26. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

7. Ne szomorkodj az angoltanárod miatt! Nem kedvelhet mindenki.

Én is tanár vagyok, de többek között ezért nem szoktam a diákjaimat bejelölni facebook-on. Legfeljebb akkor jelölök vissza, ha ők jelölnek be. Különben is, a facebook-os ismeretségnek nem mindig van köze ahhoz, kiket ismersz valójában.

2021. máj. 26. 19:05
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!