Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egyetemi tanár beleszólhat...

Egyetemi tanár beleszólhat ilyen szinten az életembe?

Figyelt kérdés

Kicsit nyersre sikeredett a kérdés, de valójában erről van szó. Művészeti szakon vagyok, itt osztályok vannak, nem vagyunk sokan, és nyilván sokkal személyesebb és közvetlenebb kapcsolatok alakulnak ki az osztálytársakkal és a tanárokkal is, mint a hagyományos nagy egyetemeken.

Az osztályfőnökünk egy nagyon korrekt, kedves férfi.

Volt egy kis problémám az elmúlt időszakban, sok kiló feljött, elkezdtem odafigyelni, egészséges étkezés, sok mozgás, és szépen le is ment a felesleg pár hónap alatt. Sosem volt kiegyensúlyozott viszonyom az étkezéssel, de nem kerültem sose olyan helyzetbe, hogy evészavarosnak tartsam magam. 173 centi vagyok és 57 kg lettem, ami az én alkatomhoz és csontozatomhoz kicsit kevésnek tűnt, de elkapott a lendület. Jelezték a barátaim, én is észbe kaptam, azóta 60 kg vagyok, tartom a súlyom, és tényleg úgy érzem, hogy ezzel nincs problémám és meg vagyok most elégedve magammal. De az osztályfőnököm aggódott értem ebben az elmúlt pár hónapban, ami nagyon jól esett, ugyanakkor tett pár olyan megjegyzést hogy "ha oda fajul a helyzet, akkor beszélnie kell a szüleimmel" és hasonlók. Egyrészt ezt nem érzem indokoltnak, hiszen nincs már probléma. Másrészt, 21 éves vagyok (harmadjára vettek fel), persze még fiatal meg minden, de egy abszolút önálló, felnőtt életet élő ember. Suli mellett dolgozom, az elmúlt két évben is végig melóztam, egyedül eltartottam magam, és kicsit ledöbbentem ezeken a megjegyzéseken. Középiskolába megértem, de egy egyetemen ez nekem kicsit határátlépésnek tűnik.

Közben meg nagyon tisztelem és szeretem, és tényleg jól esik az odafigyelése,csak nehezen tudok most ezzel mit kezdeni.

Ti mit gondoltok erről? Simán lehet, hogy csak túlagyalom és egy vállvonással letudhatnám ezt az egészet, de azért érdekel, hogy mások kívülről hogy látják ezt.



2021. jún. 17. 23:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Nekem sem tetszene. Ez nem egy olyan dolog, hogy elkezdtel drogozni, vsgy ilyesmi, hogy értesíteni kene a szülőket. Bar egyetemen mar sztem kezeljenek minket felnőttként es ne ilyennel “riogassanak”. Azert kivancsi vsgyok hogy érne utol a szuleidet
2021. jún. 17. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
45%

Adott esetben ez életveszélyt jelenthet, szóval teljesen jogos, amit mondott.

Nyugtasd meg, hogy visszaszedted a súlyodat, és ezt tartod.

2021. jún. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
69%
Lehet,hoy csak ilyen "szócséplés", """""fenyegetés"""""--a szó nemesebbik értelmében; hogy rád akar ijeszteni, hogy nem szeretné,ha nagyon ingadozna a súlyod, mert az már egészségtelen. És tehát lehet, hogy igazából nem is szólna a szüleidnek, csak rád akar ijeszteni, hogy ha rendszertelenül étkezel, akkor bajok lehetnek, és még őket is beavatja ebbe, tehát az a lényeg, hogy nem akar ebből rosszat neked, csak max egy ilyen féltés, ezt jól látod. De mondjuk szerintem ez kicsit már lehet, hogy ilyen "arcátlan-féle" beavatkozás, beletolakodás a te saját életedbe; jogod van eldönteni, hogy hány kiló vagy, meg ilyesmi; jogod van néha sokat fogyni/sokat hízni egyszerre; szóval a tanárod ott ő már nem az anyád. Szóval leht,hogy üres fenyegetés, és tehát tudatosan direkt csak igy akarja az aggodalmát kifejezni. De tehát nem rosszindulat; alapból az sem biztos, hogy tisztában van a határokkal,hogy nagykorunak már hogy beszélne a szüleive, de lehet,hogy full tisztában van van, hogy úgyse tud majd beszélni a szüleiddel, ez csak szópuffogtatás, hogy felhívja a figyelmedet, hogy vigyázz az egészségedr.e
2021. jún. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem túltolja kicsit. Amúgy meg már felnőtt vagy, mi köze a szüleidnek ehhez?
2021. jún. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az mindenesetre jó pontot érdemel, hogy törődik a tanítványaival, észrevesz dolgokat.
2021. jún. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
85%

Túlagyalod.

Nem beszélt a szüleiddel.

Vagyis nem követett el "határátlépést".

2021. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%

2021-ben még mindig el kell magyarázni, hogy a testtömeg önmagában semmit sem jelent? Marhára nem mindegy, hogy sportolsz, és az izomtömeged miatt vagy 57 kiló vagy tespedsz és skiny fat vagy. Nem a rohadt mérleget kell nézni, hanem a testképet.

Remélem 70 éves koromban is el kell majd magyaráznom, hogy attól, hogy elment valaki sz@rni, még nem fogyott 2 kilót....

2021. jún. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Más kategórákban hegyre-halomba állnak az olyan kommentek, hogy valaki testképzavaros lett, étkezés zavaros lett és azóta tönkre ment az élete. Nagyon klassz, hogy te időben kapcsoltál, és nem toltad túl. De egy külső szemlélő számára már az ijesztő, hogy valaki elkezd fogyni. Ilyenkor mindenki daganatra, vagy valami súlyos betegségre gondol. Szóval a külső szemlélő megijed.

Ha tudja, hogy súlykontrollozol, akkor nem annyira, csak amikor a normál mértéken túl mégy.

Valóban a magánszférába való beavatkozásként élném meg én is. És még azt sem mondhatom, hogy a jószándék vezérelte, mert a mondás úgy tartja, hogy a pokolba vezető út is jószándékkal van kikövezve. De a történet, amit írtál szerencsés, véget ért.Te is túltoltad kicsit (a fogyót) a tanárod is túltolta kicsit (az aggódást), de sikeresen korrigáltatok.

Vigyázzatok egymásra...

2021. jún. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%

Nézd: a magánélet nagyon fontos.

de ha látsz valahol egy öngyilkosjelöltet, akkor mit csinálsz?

Legyintesz, hogy felnőtt ember, ez az ő megfontolt döntése?

Vagy megpróbálod visszarángatni?


A tanárod csak annyit látott, hogy hirtelen fogysz. Teljesen egyértelmű, hogy szólt.

2021. jún. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igen, igazatok van. Köszönöm szépen a válaszokat!:)
2021. jún. 18. 12:10
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!