Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Lenne értelme előrehozott...

Lenne értelme előrehozott érettségit tennem ősszel infóból, vagy engedjem el és hagyjam tavaszra?

Figyelt kérdés

Idén leszek végzős. Én tizedikesen előrehozott érettségit akartam tenni(egyébként középszinten), de pont abban a tanévben törölték az előrehozott érettségiket a vírus miatt. És én nagyon sokat készültem rá, osztályozó vizsgám is volt emiatt tizedikben. Viszont a szóbelire készülést nemsokkal azelőtt kezdtem, hogy bejelentés történt, már nem is tudom pontosan miről, hogy lehet nem lesz szóbeli/lehet nem lesz előrehozott, de a lényeg az, hogy én ott pánikszerűen abbahagytam a tételek tanulását nagyjából a harmadik körül. És én tizenegyedikben nem akartam megkockáztatni, hogy megint beleteszem a sok energiát, akár más tárgyak rovására, és megint elmarad. Így utólag nagyon bánom, mert ugye nem maradt el, viszont nem volt szóbeli, ami nagy könnyítés lett volna, lévén, hogy a szóbelire szükséges tudást nem tudom teljesen stabilan, mert órákon csak azt tanuljuk, ami az írásbelin követelmény. Az írásbeli követelmény része meg nagyon is jól megy. Csak hát a tételek, ugye...

Viszont nekem megvan a jövő tanévem órarendje, és pont olyan helyen van az infó órám, hogy ha már letettem volna az érettségit és nem kellene ezért bejárnom rá, akkor pont olyan helyen lenne, hogy első vagy utolsó óra, tehát később kéne bemennem a suliba, vagy éppen korábban végeznék, tehát nem ilyen random lyukas órát csinálnék vele magamnak, amikor még ki se mehetek az épületből. Illetve nyilván jó lenne, ha tavasszal egyel kevesebb dolog miatt kéne aggódni. Viszont ősszel fix, hogy nem maradnak el a szóbelik, lévén, hogy kevesebb embert érint. Tehát akkor fixen tudnom kell a tételeket, amikről szinte halvány lila gőzöm sincs, illetve egyet tudok, de azt is azért, mert nyelvtanból is van egy szinte ugyanolyan anyagrész. Viszont ha bevárom a tavaszt, és úgy csinálom a tanulást, mint tizedikben, akkor nagyjából a tételek fele felé járhatok, amikor kiderülhet, hogy lesz-e szóbeli. Viszont ha lesz szóbeli tavasszal és én akkorra hagytam az infót, akkor nagyon jól megszivatom magam vele.

Egyébként a továbbtanulási céljaimhoz nem kell az infó, tehát mindegy szinte, hogy mi az ötödik tárgyam, csak olyan kell, amit jól meg tudok csinálni. Tehát azért egy minimum négyest, minél jobb százalékkal szeretnék, azt meg nem feltétlenül kockáztatnám meg úgy, hogy abba benne van az, amit hibát ejtek írásbelin, de szóbelire nem vagyok megfelelően felkészülve. Viszont mindenképp jól jönne, ha az órarendemből nem négy, hanem hat órát iktatnék ki.(Ugye a sporttal kiváltható dupla tesi, a dupla médiaóra osztályozó vizsgával, és ha érettségiznék akkor a faktnak felvett infó érettségi felkészítő óra)


Tehát itt az a kérdés, hogy szerintetek mennyire valószínű, hogy megint elmarad a szóbeli tavasszal? Illetve ami ennél is lényegesebb, hogy a folyamatos óráról órára készülés mellett mennyire valószínű, hogy ennyi idő alatt meg tudok tanulni 20 maximum 25 tételt?


2021. aug. 30. 10:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyetemista leszel, irtó boldog leszel, ha 20-25 tételhez a rendelkezésedre áll majd egy teljes hétvége. Valahogy így állj hozzá, és akkor mindegy, milyen évszakban vizsgázol...
2021. aug. 30. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Vagy háromszor kellett elolvasnom, miről beszélsz, és még most sem vagyok benne teljesen biztos.


Ha letetted az osztályozóvizsgát infóból, akkor sehogy sem kell többet bejárnod órára, hiszen megszerezted már az év végi osztályzataidat.


Ettől még nem muszáj ősszel előrehozottan leérettségizned.

2021. aug. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem volt energiám kibogozni a valódi problémát a szövegkockából.

Mindig érdemes előrehozottazni, ha van lehetőséged.

Ha az alapok jól mennek, kb bármelyik érettségire fel lehet készülni pár nap alatt.

Minden más csak halogatás / nyafi.

2021. aug. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Az előző válaszoló jól írja, az osztályozóvizsga számít a bejárás szempontjából, nem az érettségi.
2021. aug. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tizedikben tettem le az osztályozó vizsgát, mert akkor még volt infó órám alapból is, és csak úgy érettségizhettem volna, ha megvan a jegy.. Tizenegy-tizenkettedikben nincs infó órám alapból, csak ha azt veszem fel faktnak, ha ilyenkor teszek előrehozottat nem is kell osztályozó vizsgával bajlódni, csak szimplán ott van az, hogy az előző tanévben nem mertem bekockáztatni, hogy több órákat gyakorlok írásbelire+tanulok szóbelire másnak a rovására, hogy aztán ne legyen belőle semmi. Viszont az van, hogy ettől a fakultációtól (ami ugye az érettségi felkészítő óra) máshogy nem tudok szabadulni, csak ha előrehozott érettségit teszek. Illetve tudok szabadulni, ha váltok faktot, de akkor meg arra kell bejárni, én meg pont ezt a két órát szeretném teljesen kihúzni.

És nálunk az van, hogy az ilyen felkészítő óra jellegű faktoktól csak akkor szabadul az ember, ha már megvan, amire felkészítené az adott óra. Esetemben a középszintű érettségi, ami után ha megvan előrehozottan, írhatok kérvényt az igazgatónak, hogy ne kelljen bejárnom, és ugye ez a kérvény instant el is lesz fogadva. De például ha valami nyelvvizsga felkészítő óra lenne a faktom, akkor nyelvvizsga után írhatnám a kérvényt

2021. aug. 30. 10:48
 6/10 anonim ***** válasza:

"nem akartam megkockáztatni, hogy megint beleteszem a sok energiát, akár más tárgyak rovására, és megint elmarad"


"ha bevárom a tavaszt, és úgy csinálom a tanulást, mint tizedikben, akkor nagyjából a tételek fele felé járhatok, amikor kiderülhet, hogy lesz-e szóbeli. Viszont ha lesz szóbeli tavasszal és én akkorra hagytam az infót, akkor nagyon jól megszivatom magam vele."


Figyelj, ezt a halogatást fejezd be. Ne hazardírozz azzal, hátha elmarad a szóbeli, mert előbb-utóbb úgyis muszáj lesz leülni tanulni. Ha időben elkezded, és értelmesen használod ki az időd, nem fog más tárgyak rovására menni. És ha mégis elmarad, az sem felesleges, hiszen a tudás a tiéd, a tanulási módszerek amiket közben kialakítasz (és amelyekre igencsak rászorulsz) a tiéd. Holnapután kezdődik a tanév, a helyedben még addig leülnék felmérni a helyzetet és elkezdeni készülni. Teljesen megoldható.

2021. aug. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Így utólag belegondolva az volt a fő hiba anno, hogy mindig toltam anno a szóbelire készülést, mert nagyon túltoltam az írásbelire gyakorlást.

Illetve most megnéztem az őszi időszakot, hogy mikorra esik a szóbeli, és ha jól értelmeztem(javítsatok ki ha nem), akkor november vége, tehát őszi szünet után. Szóval tudok haladni jó esetben heti kettő tétellel, őszi szünetben az első pár napban meg tudom tanulni a fennmaradót, lévén, hogy sok időm lesz, és tudok egy dologra koncentrálni. És utána még tudok is ismételni. Nekem ez működőképesnek tűnik. Szerintetek?

2021. aug. 30. 12:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Attól is függ mikortól van az új típusú infó érettségi. Ha már ősztől is, akkor mindegy így is megszívattad magad a halogatással. Ha csak tavasztól akkor meg mindenképpen csináld meg, mert nagyon nem mindegy, hogy kell-e programozni vagy sem. (az újban kell középszinten is, a gyerekem is ezért csinálta meg előrehozva a tavasszal)
2021. aug. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy nem kell még tavasszal sem. Legalábbis ha lenne ilyesmi, akkor biztos mondta volna a tanár nekünk tavaly. Egyedül annyi változást mondott, hogy nem lehet azt a webszerkesztő alkalmazást már használni, amivel még 9-10-ben tanultunk, de tavaly már foglalkoztunk ezzel is, szóval abból sincs hiányosságom szerintem
2021. aug. 31. 10:16
 10/10 anonim ***** válasza:
A gyerekemnek is a tanár mondta, ő ezért is csinálta előrehozottan. Szerintem kérdezz rá. A másik, ami a gyereknél benne volt, hogy megcsinálta a nyelvit és az infót és így már csak 3 tárgy maradt az érettségire ami nem mindegy. Szerintem ezért mindenképpen érdemes az előrehozottakat megcsinálni.
2021. aug. 31. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!