Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van értelme így?

Van értelme így?

Figyelt kérdés

Borderline-nal meg testképzavarral lettem megáldva


Eddig nem érdekelt hogy legyen egy tartalmas párkapcsolatom egy tetsző lánnyal, de az utóbbi időben már a reményét is feladtam, hogy én valaha is találok olyat, aki így elfogad.

Még egészségesen sem olyan könnyű egy ilyet kialakítani.

Már ott borul minden hogy nem tudom dekódolni az apró gesztusokat, jeleket. Rosszabb esetben félreértelmezem és akkor meg azért futok felesleges köröket. Full analfabéta vagyok az élethez. Meg nem is nagyon akarok senkit hazavágni idegileg. Átvághatnék bárkit, hogy normális vagyok, de előbb vagy utóbb megmutatkozna a defektes viselkedésem


Ez még talán elfogadható lenne, de mivel egy adonisz sem vagyok, így bámulhatom a falat.


Pont elkezdődött ez a rohadt iskola, egyre erősödnek a túlkomplikált gondolataim, meg ahogy látom a többieket hülyülni, szerelmeskedni meg minden, addig én nem értem hogy képesek rá, hogy jön ez nekik maguktól.


Introvertált is vagyok


Mai nap egyik órán kérdezett valamit a tanárnő, én meg nem bírtam megszólalni se, mintha elfelejtettem volna beszélni. Lesokkoltam, mert éppen valami mély dologról agyaltam, aztán elkezdett ordibálni, ettől be is könnyeztem, nem sírtam, valahogy elég frappánsan visszaszóltam.


Utána már nem nagyon rémlik mi történt, lehet beírt valamit.


Ezt pont l3sza4rom, inkább az zavar, hogy senki se fog soha szeretni, ahogy én bárkit. Mindenkinek egy egészséges ember kell.


"Természetes szelektálódás=a gyengék hulljanak el" Köszönöm, nemrég olvastam, full beteg gondolat, de sajnos ez az igazság.....


Bele kéne törődnöm, vagy járjak el frekventáltam pszichiáterhez, de az is csak gyógyszert ír fel, f4szt sem segít.


Aki akar az nyugodtan osszon ki, hogy mekkora egy selejt vagyok, elfogadom válaszként


A kérdésem csak az, hogy van e értelme nap mint nap felkelni így és szembesülni magammal



2021. szept. 2. 18:23
 1/3 anonim ***** válasza:
93%

Nem vagy selejt! Sokszor mindenki érez hasonlóan szerintem.

Nem vagyok jártas a témában, de talán pszichológushoz elmehetnél, ott tudnátok beszélni az érzéseidről és arról, hogy hogyan tudod kezelni az egyes helyzeteket.

Talán tényleg segítene. Sok sikert!:)

2021. szept. 2. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
94%
Az állami pszichiáter tényleg csak gyógyszert ír, de a magánpraxisban vannak jó fejek. A bura.hu-n próbáltál már más hasonló gonddal küzdőktől tanácsot kérni?
2021. szept. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem kár lenne feladnod azelőtt, hogy igazán megpróbálnál párkapcsolatot kialakítani. Ne mondj le semmiről a személyiségzavarod miatt, biztos vagyok benne hogy téged is lehet ugyanúgy szeretni mint bárki mást és te is szerethetsz még.


Abból ítélve hogy iskoláról beszélsz gondolom tizenéves vagy még, vagyis van időd fejlődni, pláne ha csak általános iskolába jársz. Javaslom hogy olvass esetleg barátkozási tippeket vagy próbáld a netes ismerkedést hátha az segít gyakorolni az emberi kapcsolatok kialakítását és bizonyos gesztusok értelmezését (bár ez írásban nyilván nehezebb).


Ne légy depressziós és ne mondj le magadról! Ha te magad sem hiszed el hogy képes és érdemes vagy a normális és boldog életre mások hogyanis hihetnének benned? Próbáld fejleszteni magad akár pszichológussal (ahogy mondták a magánrendelés jobb lehet). Ha elégedetlen vagy a testeddel próbálj változtatni rajta, étkezz egészségesebben, edz egy kicsit és formáld magad.


Lehet nem tetszik amit írok, de más nem változtathat meg téged. Neked kell tenned azért hogy jobb legyen, mégha nehéz is. Tegyél apró lépéseket és próbáld a dolgok jó oldalát nézni ne pedig lehúzni és sajnálni magad. Azzal nem fogsz előrébb jutni.


Nem ismerlek ugyan, de őszintén kívánom hogy legyen erőd változtatni és jobb legyen neked. Biztosan megérdemled hogy boldog légy, csak el kell hinned😊

2021. szept. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!