Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Az egyetemisták albérletben...

Az egyetemisták albérletben hogy oldják meg a kajálást? Olyan drága a lakbér, hogy nem marad már pénzem kajára, éhezem.

Figyelt kérdés
Szegény családból származom és a szüleim nem tudnak jobban segíteni és dolgozok is suli mellett

2021. szept. 6. 04:03
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
88%

Ha ennyire nem lenne pénzem, én a helyedben koliba mennék.

Másik opció, hogy felveszel annyi diákhitelt, amennyiből tudsz kajálni (kb 35-40ezer/hó).

Én 5 évet laktam koliban, most utolsó évben már albérletben vagyok. Mindig a főzést preferáltam, sokkal olcsóbban ki lehet jönni, ha magadnak készíted az ételt (plusz ha eleget főzöl, akkor elég kinyitni a hűtőt és mindig van kaja, nem kell elmenni venni vagy rendelni és órákat várni rá). Nyilván nem lazacot fogsz enni kaviárral, de pl. főzelékből, bolognaiból, krumplis tésztából megcsinálhatsz egy kondérnyit (nekem lányként minimum 4-5 napra elegendő adag) egy menü árából.

Nem tudom, ez mennyire probléma nálad, de érdemes elengedni a márkahűségből és szétnézni az olcsóbb, saját márkás (s budget és egyebek) termékek között. Lehet, hogy x márkájú felvágotthoz vagy szokva, de sokszor a saját márkásban kb ugyanazok (sőt, néha még az "eredetinél" jobb minőségű) összetevők vannak, de jelentősen olcsóbb, és néha több is van benne.

Illetve figyelni kell az árakat, akciókat. Több üzletbe kell járni vásárolni, meg kell tanulni, hogy mit hol olcsóbb venni. Ha valami akciós (jelentősen olcsóbb, mint egyébként) és nem felesleges sz#r, hanem olyan, amivel jóllaksz és tápértéke is van, abból érdemes venni ilyenkor több csomaggal. Lehet, hogy egyszerre többet költesz, de hosszú távon jobban jössz ki. A húsok, virsli, kolbász, a zöldségek egy része (pucolva, darabolva) simán elvan akár hónapokig a fagyasztóban.

2021. szept. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

Jelentkeztem kollégiumba, de nem kaptam. Attól, hogy szegény vagyok, még nem feltétlen kapok… NKE-re járok

Most leszek harmadéves, már lenyomtam 1 évet albérletben.


A kaja meg kb havi 40-50 ezer. Ha nem kenyéren és vizen akarok élni


Mások pl járnak minden nap kajáldába, nem értem honnan van rá pénzük

2021. szept. 6. 11:26
 23/28 anonim ***** válasza:
94%
Van havi 40-50 ezred kajára és éhezel? 😳
2021. szept. 6. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem azt írta, hogy annyit költ, hanem hogy ennyibe kerülne, de nincs ennyije.

Menj valamelyik gyorsétterembe diákmunkára, ott napi 1x adnak kaját is. Vagy más ilyen büfében, dolgoztam egy büfében napi 1 nagyobb burgert vagy gyrost, hotdogot ehettem. Tudom h nem a legegészségesebb, de kaj@t is kaptam plusz pénzt is kerestem.

2021. szept. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

Igen, úgy értettem hogy ennyibe kerülne.

A gyorsétterem jó ötlet

2021. szept. 6. 12:09
 26/28 anonim ***** válasza:
94%
Mennyid van most? Mire kell költened?
2021. szept. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem jo otlet kondernyi kajat fozni, megromlik es nem kivanja az ember. En mindig csak picit fozok, pl paprikaskrumplihoz 2-3szem krumpli,2 virsli, fel db hagyma. A masik ket virslit megsutom, rizzsel es savanyusaggal eszem masnap. A maradek fel hagymat rateszem vajas kenyerre vagy megsutom egy tojassal es igy tovabb.
2021. szept. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Én is csóró egyetemista voltam. A koli szomszédjában volt egy pékség és zárás után el lehetett vinni ingyen azokat a pékcuccokat, amik aznap nem fogytak el. :D
2021. szept. 6. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!