Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek bosszút álljak?

Szerintetek bosszút álljak?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam, aki srác. Én is az vagyok. Sok közös barátunk van, sokszor ő is nekem adta magát.

Többszörösen megbántott, direkt a gyenge pontjaimmal bánt (tudja hogy anorexiás vagyok lemangalicáz stb) megütött előző héten többször.

Nagyon rosszul esik. Miatta nem megyek már suliba.



2021. szept. 17. 16:36
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Bocsi, de mi az hogy sokszor ő is nekem adta magát?
2021. szept. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Haverkodott velem, aztán hatbaszurt
2021. szept. 17. 16:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne állj bosszút, viszont ha komoly a probléma, vond be a szüleidet, osztályfőnöködet, iskolapszichológust.
2021. szept. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Lehet hogy srác vagy, de nagyon olyan stílusban írsz, mintha lány lennél.
2021. szept. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Ne állj bosszút semmikép se!! Nem jó semmikor, akkor se, ha hátba szúrtak!
2021. szept. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Neked sem esett jól, hogy ő így bánt veled, tudod milyen érzés. Szerintem ne legyél olyan mint ő, és ne okozz fájdalmat csak azért mert ő is ezt tette.

Nem szép tőle, hogy így viselkedik, ez tény, nyugodtan állj ki magadért, ne vonulj vissza, főleg ha megüt. (Ha nem mész suliba, azt tekintheti úgy, hogy meghunyászkodtál, ő győzött.) De direkt szavakkal bántani véleményem szerint nem ér semmit. Te se biztos hogy jobban éreznéd magad tőle, ha ugyan azt tennéd amit veled tettek.

Szerintem ne, de pontosan csak te tudhatod mi a jó megoldás, mert rengeteg dologtók függ, amit mi nem ismerünk és teljesen nem is fogunk soha, például milyen volt a kapcsolatotok, milyen lett, milyen a személyisége, és a legfontosabb, hogy te milyen vagy. Nem lenne-e bűntudatod miatta később, meg tudnád-e egyáltalán tenni és hasonlók.

2021. szept. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Igazából mindegy mit csinálsz, ha a többség az osztályban mellé áll te fogsz rosszul kijönni, ami szerintem igaz ebben a szituációban hiszen akkor már rég leállították volna az osztálytársaid.
2021. szept. 17. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akkor nem állok rajta. Csak nagyon rosszul esik, hogy bármit megtehet.

7: Ez nem volt mindig így, tavaly kotoszkodott velem, az egész osztály szétszedte, mindenki gyűlölte, most mindenki imádja, mert megírja a többinek a házit, visz nekik kaját stb

2021. szept. 17. 19:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Elhisszük, de akkor sem éri meg olyanná válni mint ő.

Esetleg magadon próbálhatsz fejleszteni, hogy ne érdekeljen egy ilyen ember véleménye. Nagyon nehéz, de gondold át mit tett veled, milyen ő, és mennyi joga van neki téged piszkálni, mennyi mindennel lehetne őt, de mégse teszed. Ha átértékeled magadban a szavát, akkor sokkal kevésbé fog rosszul esni. Gyűjt egy kis önbizalmat (ami színtén nem egyszerű), és mutasd meg neki hogy ezzel nem érhet el semmit. Talán ez a legnagyobb "bosszú", ami történhet vele, de még se sérül, max az egója. Nem is ellene irányul, csak éled tovább az életed, és nem foglalkozol, vagy legalább próbálsz nem foglalkozni a bántónak szánt szavaival.

Nem tudom mikor romlott meg a barátságotok, de olyan, mintha még mindig a barát énjéhez ragaszkodnál, azt látnád, mikor a szavaid alapján teljesen megváltozott, inkább ellenségnek tekinthető. (lehet rosszul vettem ki) Sokkal jobb barátokat tudsz szerezni, felejtsd el őt (amennyire lehet ha minden nap látod), ha többször is hátbaszúr, akkor nem barát és nem is lesz igazi soha. Újra és újra el fogja játszani a bizalmad.

Azért azt a mindent megtehetet kicsit rontja a megírja mások háziját és visz nekik kaját. Konkrétan akkor a csicskájuk (bocsánat, nem tudom szebben kifejezni) csak azért, hogy ne bántsák. Számomra az osztály ranglétráján utolsónak tűnik, a többiek meg csak kiélvezik a helyzetüket.

Sok sikert és kitartást!


6-os voltam.

2021. szept. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Már felraktam melegtárskeresőre az apukáját is, anyját rosszlányokra :)

Sokat motivált a 10-es, 186centimmel 68kg vagyok, szóval nem vagyok dagadt, bár szerintem anyukádat nálam 20x dagadtabbak erőszakolták halálra és húgyozták le a sírját

2021. szept. 18. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!