Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit csináljak, azt hiszem, az...

Mit csináljak, azt hiszem, az egyik tanár falcol a suliban?

Figyelt kérdés
Egy osztálytársam is csinálta, onnan tudom milyen. Nem tudom, mert egy fiatal tanárról van szó, aki főleg inkább kicsiket tanít, mi inkább ilyen haveri viszonyban vagyunk vele, ezért nem tudom, szóljak-e neki, vagy másnak? Szerintem segítségre van szüksége, mert elég sovány is, és az arca olyan, mint egy 13éves. Viszont elég jó híre van a suliban, nem tudom tényleg mi lehet, vagy hagyjam békén? (amúgy fiú vagyok és kicsit be is jön 😅)

2021. szept. 23. 08:33
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Hiszed----nem tény, csak egy olyan állítás, amivel sok kárt okoznál és egyébként pedig nincs közöd hozzá.
2021. szept. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

1. (műszaki nyelv) <Anyagot, kül. fát, fémet> vájattal, horonnyal egymásba illeszt v. ráhajtással egymásra forraszt. Falcolja a borítást, a deszkát, a dongát, a lemezt. || a. (ipar) Vmit falcol: összeerősítéshez szögnek való lyukat vág vmibe. A keréksínt falcolja.

2. (bőripar) <Cserzett bőrt> húsos oldalán vakarókéssel egyenget, simít, puhít. Tehénbőrt falcol.

3. (nyomdászat) <Ívet, papírlapot> kézzel, szerszámmal összehajtogat, hogy a lapok füzetszerűen, lapszám szerint következzenek egymás után. || a. (nyomdászat) <Lapokat, képmellékleteket> ragasztó széllel, csíkkal ellát, ill. a kötésbe erősít. || b. (nyomdászat) <A könyv táblájának a gerince felé eső szélét> hajlító éllel, kis vájattal látja el.

2021. szept. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
65%

A kutatások eredményei szerint a falcolás, önsértés olyan különböző kémiai anyagokat tud aktiválni az agyban, amelyek enyhítik az érzelmi zavart egy rövid időre. Különböző motivációk lehetnek a falcolás, önsértő tevékenységek mögött:


szorongás/feszültség csökkentés

szomorúság és magányérzés csökkentés

enyhíteni a dühös érzéseket

az öngyűlöleten keresztül bünteti önmagát

segítséget kapjon vagy hogy másoknak mutassa a negatív stresszt

érzelmektől való menekülés, „zsibbadás érzésétől való menekülés”

2021. szept. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Akkor most tulajdonképpen anorexiás?
2021. szept. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
73%
Az iskolába tanulni járj, ne a tanáraidat elemezgesd.
2021. szept. 23. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Senki se tud érdemben válaszolni? Fontos nekem, hogy tudjam.

Ez az anorexia még nem jutott az eszembe. Egyszer volt kórházban, lehet, hogy emiatt kezelték? Fú, az durva lenne! Kivel beszélhetnék róla?

2021. szept. 23. 11:28
 7/10 anonim ***** válasza:
23%
Senkivel nem beszélhetsz róla? Minek képzeled magad, semmi közöd hozzá.
2021. szept. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
😪 de így meg megőrülök, hogy nem tudom. Hátha én tudnék neki segíteni.
2021. szept. 23. 14:07
 9/10 anonim ***** válasza:
93%

A gond ott van, hogy nem nagyon tudsz úgy tenni, hogy a tanárnak ne legyen belőle baja.


Ha esetleg van egy segítőkész, normális tanárod, akire a saját gondjaidat is rábíznád, esetleg vele vonulj félre és mondd el neki, hogy ebből, ebből és ebből te arra a következtetésre jutottál, hogy a szóban forgó tanárod bántja magát és akkor ő már tudja, hogy hogyan beszéljen a tanárral, hogyan vezesse rá arra, hogy segítséget kérjen.


De ezzel óvatosnak kell lenni. Ha nem vagy az akkor vagy a tanárt vehetik elő, hogy alkalmatlan a munkájára vagy te ütöd meg a bokádat, hogy minek avatkozol a tanárok életébe.


Én nem törődnék vele. Az ő dolga és tudtommal a falcolás még nem a depresszió végső fázisa, ahol holnapra a gyászjelentésben lenne a tanár neve.

2021. szept. 23. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi utolsó 😍
2021. szept. 24. 09:57

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!