Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Baj, hogy nem dolgozom egyetem...

Baj, hogy nem dolgozom egyetem mellett?

Figyelt kérdés
Nyáron szoktam dolgozni, de félév közben egyáltalán nem. Mivel átlagban 15 órám van (előadásokkal együtt) hetente, nem is nagyon férne bele az időmbe, és úgy érzem mentálisan sem bírnám ezt az életvitelt. Viszont nagyon sok olyan egyetemista van az ismeretségi körömben, akik egyetem mellett is dolgoznak, van olyan, aki 4-kor teszi le az éjszakai műszakot és 8-ra már jön órára, és sokan úgy csinálnak, mintha ez lenne a normális.

2021. szept. 29. 08:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj. Koncentrálni a tanulásra ha megteheted.

Én se dolgoztam első évben, viszont utána ajánlottak olyan munkát, ami kapcsolódik a tanulmányaimhoz. Mivel elég rugalmas, kevés óraszám, homeoffice, plusz jó csapat és izgalmas munka, amit nagyon szeretek és sokat is fejlődök közben szakmailag, ezért elvállaltam.

Csak akkor dolgozz (feltéve hogy nem vagy rákényszerítve, mert eltartanak), ha az hozzáad valamit a jövődhöz. Pl ha infós szakra jársz, akkor mekibe nem éri meg elmenni, de programozni igen.

Ha nincs ilyen lehetőség, akkor inkább fókuszálj a tanulmányaidra.

2021. szept. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

Te tudod, mit beszéltél meg a szüleiddel, vagy mennyi tartalékod van, stb. Ha megteheted, hát ne dolgozz. Ahány történet, annyi megoldás.


Engem az első két évben pénzeltek a szüleim egyetemen, utána elkezdtem szégyellni magam emiatt. Nyilván mert közben érik be az ember feje lágya, vágyik önállónak lenni, hogy kihúzhassa magát. Csináltam olyat, hogy egy évet halasztottam és au-pair voltam Angliában, utána abból tanultam. Aztán felvettem diákhitelt (nem a legtöbbet), ez persze elég gáz, de mit lehet tenni, s mellette dolgoztam (nappalira jártam én is, állati sok órát kellett felvenni), hétvégén éjjelente vendéglátósok gyerekeit bébiszitteltem az otthonukban, takarítottam heti x órában és temetéseken énekeltem. Emellett tanulmányilag is összeszedtem magam, és egész jó ösztöndíjat kezdtem kapni.


Ha te megteheted, hát ne dolgozz, viszont akkor nagyon gyúrj arra, hogy a lehető legkiválóbb diplomát szerezd meg! És sose feledd el, mit tettek érted a szüleid (gondolom, ők)!

2021. szept. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Tudom, hogy egyesek szerint csak az az igazi férfi, aki 12 évesen kánikulában a szakadó hóesésben, térdig érő lávában elgyalogol minden hajnalban az ország másik felén lévő uránbányába napi 25 órát dolgozni... De ha te abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy anyagilag nem szorulsz rá, akkor ne érezd magad rosszul emiatt! A szabadidőt pedig használd fel értelmesen tanulásra!
2021. szept. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem baj.

Vannak egyetemek pl. külföldön, ahol kirúgják azt a diákot, aki dolgozik.

Ha tényleg tanulsz minden nap napközben egyetemi órák mellett is, akkor az a leghasznosabb ahogyan eltöltheted az idődet.

De gyakorlat céljából releváns munkahelyet érdemes az utolsó évben bevállalni.

2021. szept. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
3%
Ha van fedezeted a tanulmányi költségekre, akkor nem baj. Azokat az embereket azonban elítélem, akik elvárják a szüleiktől, gondviselőiktől, hogy finanszírozzák a tanulmányaikat, mert nem nekik tanul az ember, hanem magának. Ráadásul nem az a jellemző, hogy a tanulmányok finanszírozását meghálálják a felsőfokú végzettségeket megszerzők. Ismerek - közvetetten - olyan embert, aki ezt ordibálva követeli ki a szüleitől és eközben otthon pörgeti a középsőt azzal a felkiáltással, hogy ő egyetemre jár. Vastagon bevonnám a gravitáció segítségével emberi ürülékkel, - de minimum ott halna éhen mellettem...
2021. szept. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Miért lenne ez baj?

Én keveset dolgoztam, anyukám azt se értette, annyit is miért. Budapestiként bejárós is voltam.


Ha van szabadidőd, használd ki, sportolj, aludj, élj.


Azonban szakmán belül megéri szakmai gyakorlatot/diákmunkát vállalni, nagy előny szakmailag.

2021. szept. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem baj, főleg ha első szak és még a húszas éveid elején jársz. Azért egy 20 körüli pályaváltónál már lehet, hogy sokallanám.
2021. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
76%
30 körüli * bocsi
2021. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

Egyetértek a többséggel. Én sem dolgoztam egyetem mellett. Otthon is laktam, mert helyben tanultam. Mondták a szüleim, amíg tanulok nem muszáj dolgozni. Viszont nyáron jártam diákmunkára. Szerettem is, hiszen hasznosan telt a nyár, jó volt a társaság. Volt egy kis saját pénzem, amiből tudtam fizetni a nyelvtanárt.

Aztán diplomáztam, azóta dolgozok.

De tudom ezen az oldalon már mindenki 10 éves korától dolgozik. Holott a valóságban egyáltalán nem ezt láttam. Egyetemen sem.

27N

2021. szept. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
84%

A tanulás, márha valaki komolyan veszi elég komoly szellemi munka.

Ha valakit támogatnak a szülei és megteheti, akkor ne dolgozzon, hogy a maximumot tudja hozni és karriert tudjon építeni a jövőben, mert az sokkal kifizetődőbb.

2021. szept. 29. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!