Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mostani 9.-esekhez szól a...

Mostani 9.-esekhez szól a kérdés: Milyen az új suli eddig? Sikerült beilleszkednetek?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés, csak kíváncsi vagyok a válaszokra.

2021. okt. 26. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem teljesen "kilencedikes" vagyok, de elmondom azért.

Első osztályomba viszonylag igen, sosem voltam egy osztályközéppont, de voltak beszélgető partnereim, nem basztattak stb. Évet kellet ismételnem(már online volt) de az "új" osztályomba nem igazán sikerült... Annyira nem találtam velük az összhangot... Főleg hogy én 16-7 voltam ők meg 14-15... Tiktok meg snap volt az életük, nem tudtad 2 mondatot normálisan mondani stb...

2021. okt. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ó, 1-es részben átérzem. Nekem 2 tavalyi osztálytársam is lebukott 9.-be. Velük egész jóban voltam mondhatni. Elmondásuk szerint az osztály nem túl jó, viszont a tanárok kiválóak.

Köszi a válaszod, várom a többiekét is. :)

2021. okt. 26. 22:06
 3/6 A kérdező kommentje:
Mondjuk nem is értem most ezt így. Tizenévesek között nincs akkora generációs szakadék, pláne nem 1-2 év korkülönbséggel. De az előfordulhat, hogy a másik nem annyira telefonnyomkodós. Bár ez így fura, mintha 10+ évvel idősebb lennél náluk.
2021. okt. 26. 22:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is fura, de kajak így volt, ezért említettem meg.

Nem én vagyok túlérett, ők voltak dedósak, de lehet csak az osztály volt kicsit tompa, idk.

2021. okt. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
14%
Én 9.-es vagyok. Általánosba volt egy kis „stréber banda" amelynek én is tagja voltam. Volt aki a reáltantárgyakat (matek, fizika, kémia) volt aki a nyelveket ( angolból, és németből volt felsőfokú nyelvvizsgája, valamint magántanárnál tanulta az olaszt, spanyolt). Volt aki az informatikához, magyarhoz értett. Valamint jómagam nyelv-humán-term.tud (történelem, francia, latin, ének-zene, földrajz, irodalom,) beállítottságú voltam. Itt még nem alakult egy új banda, de nem is szeretnék, mivel a régi csapat mindig délután tart egy Discord meetinget. Nyilván jó lenne ismerkedni, de még nincsenek „célszemélyek". De egyet már csalódtam az osztályban, mert múlt héten hiányoztam, és az osztály csoportba senki sem válaszolt a kérésemre, miszerint jó volna ha elküldené valaki az órai vázlatokat és hogy miből írtak. De mindegy, mostmár én is úgy csinálok, mint azelőtt hogy a 4 fős banda megalakult volna: addig alsóban mindig szivattam az osztálytársaimat, azzal hogy az osztály problémás gyerekeit lefizettem pár 100 forinttal, hogy úgymond tartsák kordában az osztály hangos ellenzékét, ezáltal mintegy maffiafőnöki státuszban, birtokoltam a hatalmat. Tipikus jó gyerek, jó tanuló álcával. A lefizettett gyerekekkel, pedig mindig lopkodtattam a sulis dobozos kakaót az automatából egy titkos logikai trükkel( az automata az osztályban volt, így nem vette észre a tanár). Mindezt úgy, hogy az osztály volt a hibás, én nem, mivel a megfélemlítés taktikáját alkalmaztam, de SOHA SENKIT NEM VERETTEM, VAGY ALÁZTAM MEG, csak ugye presztízs hatalom volt, más annyira nem. Nyilván az eszemmel mindig másra tereltem a gyanút (pl az üres dobozokat a padjába rejtették,), és ő kapott ofő figyelmeztetést. Úgyhogy lehet itt is az alsós taktika fog beválni.
2021. okt. 27. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Hát...


Nem igazán sikerült beilleszkedni.


Minden gyerek unalmas stréber.


Március van. Még mindig az előző sulimba vágyok vissza.

Nyár óta depressziós vahyok emiatt. Utálom az egészet.

Életkedv nincs. Legalább egy-két jó barátom van azért.

Mimden nap azt várom hogy nyár legyen. Nem bírom a stresszet. 2esre állok 2 tantárgyból.


Összesítve... Pokol

2022. márc. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!