Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szeretnél online oktatást?

Szeretnél online oktatást?

Figyelt kérdés

2021. okt. 28. 18:39
A kérdező szavazást indított:
Középsulis vagyok, igen
Középsulis vagyok, nem
Főiskolára, egyetemre illetve más felnőtt képzésekre járok és igen
Főiskolára, egyetemre illetve más felnőtt képzésekre járok és nem
91 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
64%
igen nagyon
2021. okt. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Jobban elférnék a buszon munkába menet, ha nem lennének diákok. :-)
2021. okt. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

hibrid a legjobb.

vannak bentlévős konzultációk is, meg amikor kell online összekapcsolódnak; azt kész is. én amúgy fősulis vagyok; nekünk most ilyesmi van, tökre tetszik, hogy van bejárós óránk is, meg online is; így kell ezt csinálni. középsuliban is szerintem hibrid lett volna a legjobb,mert pl angolból párbeszédeket azt élőben ugye hatékonyan meg lehet oldani; viszont mondjuk amihez nem szükséges bemenni szerintem, pl egy töri; szal érted. szal középsuliban is ezt értékeltem volna a legnagyobbra, hogyha ilyen vegyes lett volna. :)

2021. okt. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Igazából ez nagyon attól függ. Pl. nekem is egyetemen vannak olyan óráim, amik nem bemagolósak, hanem meg kell érteni, mert matekkal, számolással kapcsolatosak, stb. Az olyanoknál jobb az élő, rendes oktatás. Viszont az olyan órák, ahol a tanár csak levetíti és felolvassa a diákat... időpazarlás. Mert most pl. pont úgy van nekem az órarendem, hogy egyik nap egymás után van 2 ilyen "diafelolvasós órám", azután pedig 2 órám szabad, de nem tudok hazamenni annyi idő alatt, és akkor még délután vannak óráim. Szóval ez így elég rossz, hogy pont az ilyen "diafelolvasós" órák így széthúzzák a napomat, és haza se tudok menni, és nem használhatom ki azt az időt arra, hogy otthon tanuljak. Szóval emiatt otthon kényelmesebb lenne.
2021. okt. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem is jobb a hibrid. Én így végzem a radiográfiai asszisztensit. Vidékiként jó, kényelmes és időben és anyagilag is megéri, hogy elmélet miatt nem kell utazni több órát. Az előadások végighallgatása teljesen jó online. Semmivel sem rosszabb, mint amikor egyetemen bekellett járni. A gyakorlat meg úgyis terepen van, nyílván ott csinálom majd, ahol lakom.
2021. okt. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
85%
Egyetemista vagyok és én mindenképpen jelenléti oktatást szeretnék, nekem az online és a hibrid is gyötrelmes volt minden szempontból, egy percre sem szeretném ismét megtapasztalni.
2021. okt. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
En nem jarok mar suliba de jolenne.. hatha nem lenne ilyen dugo meg tomeg... Ha sulis lennek akk viszont nem.. Faszse akarna otthon gornyedni a gep elott ahelyett h a haverokkal lognek meg csajoznek a suliba
2021. okt. 28. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
32%
akkor arra azt hiszem,lehet,hogy kéne valami gyerekkávéház. vagy nemtom, és akkor akinek pl otthon nem jó, meg társaságra vágyik, de aznap éppen nincsen tanítás, lehet,hogy pl a suli akkor egy sima kávéházként funkcionálna, mondjuk ott is lennének folyosón ügyelő tanárok, hogy akkor azért ott se legyen rendbontás, meg akár nem olyan szigorú körülményű ilyen szakkör órák is lehetnének akár, amikor se jelenléti, se online oktatás nem lenne, de hétköznap lenne közben mégis. tehát szal ilyen oldottabb, pl rajzolgatnak, és nem ilyen vasszigor, hogy mindenki csituljon el , és fullos fegyelem legyen, hanem lehetne kicsit nyugis, békésebb, felengedettebb hangulat, amikor pl alkotnak valamit, és lehet beszélgetni, vagy pl nemtom, mindenki elhozza a kedvenc témáját, és akkor arról van szó,tehát ilyen beszélgető-kör is lehetne akár szakkörként, vagy nemtom. tehát valami kedvesebb. én egyik föntebbi válaszoló vagyok még itt ezen kérdés alatt. ja de szal én meg már eggyel továbbgondoltam,hogy nem is feltétlenül kéne minden napra tanítás; de viszont úgy nehezebb lehetne megoldani a kisebb gyerekek felügyeletét; szóval nekik is pl lehetnének valami szakkörök, vagy pl csak sima ügyelet. de lehetne pl jó úgyis, hogy négynapos munkahét, de méginkább három, és akkor nem szakadnának szét a családok, nem lenne annyi feszkó, amit hazaérve egymáson töltenek le, egymáson ,,torolnak meg." hanem mindenki békés hangulatban lenne; és eluralkodna a harmónia. :) mert senki sem lenne túlhajtva ilyen mókuskerékkel. :) :)
2021. okt. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
85%

Nem. Abból kiindulva, hogy előző tanévben hogy ment nálunk, és azt tudva, hogy mit változtatnának szigorításként az iskolánkban, nem. Amikor tizedikes voltam csak feladatokat kaptam, meg volt átlag két órám online, csütörtök péntekre már nem volt feladatom. Tök jó, fel tudtam osztani magamnak az anyagot, kb csak a dogákra kellett időben bent lennem. Számomra a tizedikes év onlineba hatékonyabb volt, a saját módszereim miatt, tényleg alapos tudtam lenni, stb.


Tizenegyedikbe már a legtöbb órám megvolt, de borzasztó felosztással. Random egy-két lyukas óra, amiben semmi olyan feladatot nem lehet teljesen befejezni, hogy ne számítaná félbe a következő óra. Sokkal több házim lett, nemhogy nem tudtam szabaddá tenni a csütörtök-péntekem, még a szombat-vasárnapra is maradt egy valag feladat. Jelenlétiben meg ugyanez van, betáblázott nap, de legalább hétvégére nem marad sok

Ráadásul, ha most a végzős évemben lenne digitális, akkor az lebne, hogy mivel a sulinkban kitalálták, hogy minimum a tantárgyakból a heti óraszám felét meg kell tartani. Tehát még a tök felesleges óráim is lemennének. Semmi időm nem lenne így megspórolva, sőt.


Tehát nekem alapvetően egyébként mindegy lenne, de tudom, hogy ha bejönne, akkor az nem az a forma lenne, ami mellett én tudnék hatékonyan működni. És még több időmet venné el, mint jelenleg az, hogy bejárok, kolis vagyok, ami plusz kötelezettségekkel jár.(Megszabott tanszoba és foglalkozások.) Cserébe a tanulásom nem lenne hatékonyabb, annak ellenére, hogy több időt is vesz el, de még a barátaimat is ritkábban látnám személyesen, mint most. Mert pl jelenlétiben középiskolai koli lévén meg van mondva, hogy mikor kelek, fekszek, eszek, stb. Online abban a formában, ahogy előző tanévben volt, ugyanez kellett az elvárások teljesítéséhez, csak magamat kellett rávenni a számomra nem megfelelő napirendre, amit többnyire hétvégén is tartanom kellett, azzal a különbséggel, hogy nem online órákra lépek be, hanem írom a több oldalas házikat, amiket két óra között nem dobtam össze, és a délutánra meg nem fért be a másnapra szükséges házi miatt.

Viszont ha úgy menne, mint amikor tizedikes voltam, vagy esetleg úgy, hogy rugalmasan lehetne választani, hogy mi az az óra, amire belépek, és mi az amire nem, cserébe így kialakított feladatokkal, vagy éppen úgy, hogy az óra felvételről megtekinthető bármikor, akkor azt mondanám, hogy igen, mert akkor hatékony lenne számomra. De ez a tantermi módszerekre törekszünk távolról dolog nem hatékony, legalábbis számomra. Ha lenne benne rugalmasság bármennyire is, és reális követelmények, akkor szívesen, de így nem.

2021. okt. 28. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Egy ideig akartam, de már annyira nem érdekel, csak döntse már el a szerencsétlen kormány, hogy mégis mi a szart akar.

Meg ha online lesz, akkor biztosítsa szépen az egyetem, hogy azok legalább bejárhassanak, akiknek szakdoga, diplomamunka, doktori íráshoz laborban kell dolgozzanak, nekem kicsit nagyobb a tétje ennek a majomkodásnak momentán, mint tavaly volt.

Az összes többi óra rohadtul nem érdekel, baromi idegesítő már ez a töketlenkedés.

2021. okt. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!