Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Utálom a középiskolát! Mit...

Utálom a középiskolát! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már az első hetekben sem éreztem jól magam, de arra fogtam, hogy meg kell szoknom, hisz iskolát váltottam, minden új. Viszont eltelt több, mint 2 hónap, és nem változott semmi. Van néhány osztálytársam akikkel jóba vagyok, jófejek, beszélünk de ennyi, úgy igazi barátoknak nem nagyon nevezném őket. Nem érzem hogy tudnék velük beszélgetni olyan dolgokról, amikről a 2 legjobb barátommal szoktam. Nem is igazán osztunk meg egymással semmi extrát. Egésznap ülök 0 életkedvvel 6-7 órát, hazaérek, tanulok, itthon végre jól érzem magam viszonylag, de utána kelhetek fel megint és kezdődik minden előről. Olyan nyomasztó az egész iskola hangulata. Hiába vagyok összezárva 30+ emberrel, tök magányosnak érzem magam. Emiatt elkezdtem elég erősen szorongani, illetve pánikrohamaim is vannak. Reggel felkelek, semmi életkedvem nincs, a sírógörcs kerülget mindennap. Ha suliban vagyok rohadt lassan telik az idő, alig várom hazaérjek, itthon is ha eszembe jut a suli, teljesen rossz kedvem lesz. Hiányzik az általános sulim. Nagyon... Ott minden jó volt, bírtam kb mindenkit az osztályból, hasfájásig röhögtem, a legjobb barátaimmal osztálytársak voltunk, nagyon sok jó emlékem van, egyszerűen olyan szuper volt minden..De most szeptember óta élni sincs kedvem. Kb mindennap sírok, hiányzik minden, ami régen volt. Régi barátok, régi érzések, minden. Most annyira rossz az egész. Senkivel nem beszélek, csak magamba fordulok és egyedül maradok a gondolataimmal..

2021. nov. 2. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Olvass szépirodalmat.
2021. nov. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Sokunknak ugyanez a munkahely, csak nem 4 évig, hanem 40. Nemcsak neked vannak problémáid, főleg ebben az országban.
2021. nov. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
95%

Hát nehéz erre bármit is mondani, mert ezek szerint te nem konkrétan az adott sulit utálod, hanem magát a változást. Így másik suliban sem éreznéd magad jobban.

Adj időt magadnak, a 2 hónap még kb. semmi. Próbálj barátkozni, akikkel jóban vagy, azokkal próbálj sulin kívüli programokat is szervezni. A beilleszkedés rajtad is múlik, és abból, amit leírsz, nem úgy tűnik, mintha sokat tennél érte.

Kitartás!

2021. nov. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%

Magamra ismertem az egészben, amit leírtál.

Gyűlöltem az egész középsulit, annyira, hogy érettségi után valami emberfeletti volt megszabadulni az egésztől.

Nem tudsz a régi osztálytársakkal, barátokkal beszélgetni/találkozni? Nekem az segített.

Ált.suliban az osztálytársaimon kívül nem voltak barátaim, de nem is volt rá szükségem. A mai napig hálás vagyok nekik, hogy nem hagytuk egymást elkallódni, nem hanyagoltuk el egymást és próbáltuk tartani a kapcsolatot.

Viszont az a 4 év olyan mértékben rányomta a bélyegét a hozzáállásomra, hogy meg sem fordult a fejemben, hogy még egyszer bármi nappalis oktatásra jelentkezzek.

Szóval átérzem, és kitartást <3

2021. nov. 2. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
Nem téveszted össze az iskolát valami buliszerű összejövetellel ? Nem az osztálytársaid miatt kellene jól érezned magad, hanem a jó tanárok és a sikerélmény miatt. Én sem szerettem annak idején azt a gimnáziumot, ahová jártam (1960-as évek), de nem az osztálytársaim miatt, hanem mert az egész iskolának volt egy általam merevnek, ridegnek érzett légköre, szörnyű volt az osztályfőnökünk és tanárok sem voltak igazán kiemelkedők. A gimnáziumban rosszabb volt a tanulmányi átlagom mint az egyetemen.
2021. nov. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én ma az első 2 órában a sírás határán voltam pedig 16F vagyok 😅
2021. nov. 2. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ha már a sulit se bírod elviselni,akkor a suli utánlévő életet hogy fogod?Besokalsz aztán pszichiátriára kerülsz.
2021. nov. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A régi barátságoknak is idő kellett, hogy kialakuljanak, csak arra már nem emlékszel, mert régen kezdtek el kialakulni. Az újak sem fognak maguktól jönni csak úgy. Megértem, hogy most hiányoznak a régi barátaid, de megváltozott a környezeted és ezt el kell fogadnod, mert ha nem fogadod el, akkor is így lesz.

Az új barátságok kialakulásához idő kell. Közösen töltött idő. Beszélgessetek, szórakozzatok együtt a többiekkel, ettől alakulnak ki a barátságok. Ahelyett, hogy magadban töprengsz rajta, milyen rossz neked, inkább menj oda a többiekhez és barátkozzatok. Beszélgessetek, játsszatok, szórakozzatok. Lehet, hogy nem lesz annyira jó, mint a régi barátokkal, de még mindig sokkal jobb, mint keseregni. Egy idő után meg sokkal jobbá válik majd.


Ha csak páran vannak, akikkel beszélgetni szoktál, akkor van egy pár ember, akikkel már tudsz beszélgetni. Rájuk számíthatsz társaságként akkor is, ha másokkal nem sikerül összebarátkozni. Viszont egy csomóan vannak még, akikkel megismerkedhetsz, összebartákozhatsz.


Mindig minden helyzetben a megoldást keresd, ne a problémát!

2021. nov. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!