Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Végzős egyetemisták, ti is...

Végzős egyetemisták, ti is becézitek még mindig így a tanáraitokat?

Figyelt kérdés

Már egy ideje úgy beszélnek az egyik tanárról a szaktársaim, hogy DG. Nem igazán értettem soha, hogy miért így hivatkoznak a tanárnőre, ugyanis nem ez a monogramja. Ma megkérdeztem, kiderült, hogy ez azt jelenti, hogy "dagadt g*ci". 23-24-25 évesekről beszélünk, akik már a negyedik évüket töltik az egyetemen, most fognak lediplomázni januárban.

Megkérdeztem, hogy miért beszélnek így róla. Kiderült, hogy azért, mert minden héten ad nekünk házi feladatot, ami 5-10 oldalas beadandók. Nagyon meglepődtem, hogy EGYETEMISTA emberek, akik elvileg az értelmiségi emberek lesznek, így beszélnek professzorokról. Igaz, itt vidéken, "Mucsaröcsögén" történnek ezek és nem Budapesten vagy a híresebb vidékiegyetemeken, mint pl Debrecen vagy Szeged. Nálatok is szokás ez?



2021. nov. 10. 20:48
A kérdező szavazást indított:
Igen, megy ez nálunk is
Nem, ennél kulturáltabbak vagyunk
21 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igaz én levelezős vagyok és habár mi is szoktunk szidni 1-2 tanárt de ez dagadt g.ci kb. ilyen általános iskola szint.
2021. nov. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Itt egyetemen még az első évben én is ebbe a szubkultúrába tartoztam itt az egyetemen, én is "Gömbvillám"-nak hívtam a fizikaprofesszort, mint a többiek, vagy "Idegbeteg g*ci"-nek hívtam a matematikaprofesszort, de akkor 18-20 évesek voltunk, ott még megérthető. De amikor meghallottam, hogy egyöntetűen mindenki így hívja az utolsó féléves tanárunkat, picit elszégyelltem magam...
2021. nov. 10. 21:00
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
a megyeszékhelyi/fővárosi egyetemisták is ugyanilyen művelt és színvonalas értelmiségiek, ne aggódj. én elég gyorsan ki is ábrándultam belőle, kiléptem, nyugateurópában egyszer újrapróbáltam, de ugyanez a stílus, kiléptem, és kerestem egy normális szakmát inkább. nekem nem kell ez a csilivili papíros, felvágós, óvodás közeg.
2021. nov. 10. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk ez nem szokás vagy legalábbis én még nem találkoztam ezzel az egyetemen (de egyébként korábbról sem igen emlékszem ilyen becenevekre). Ki szoktuk tárgyalni a tanárokat és ki szebben, ki csúnyábban fogalmazza meg a véleményét vagy természetesen nem is minden jogos stb., de ilyen beceneveket nem szoktunk használni, csak a rendes nevükön említjük őket.
2021. nov. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
98%

Levelezős vagyok, de 18-22 évesen voltam nappalis is.

Szidtuk és szidjuk most is a tanárokat (aki megérdemli), van, akinek van "ragadványneve" is (nem tőlünk, mi is kaptuk a felsőbb évesektől), de konkrétan ilyen jellegű sértő, degradáló, lenéző, trágár, stb nevet azt gondolom értelmes ember felsőoktatásban már nem használ. Persze mindenhol vannak "nemértelmesek", de kérdés, hogy az ember, akar-e közéjük tartozni.

2021. nov. 11. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen, ez elég gyerekes, ezt kb. 12-13 éveseknél elfogadott, nem 22-23-nál.

Olyat tudok én is, aki évtizedek óta a pályán van, és van ilyen háta mögötti elterjedt neve, de az is kulturált, ez a "dagadt g e c i" ez eléggé proli.

2021. nov. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!