Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 18 évesen mit tehet velem a...

18 évesen mit tehet velem a gyerekvédelem?

Figyelt kérdés

Pl ha van 30 óra igazolatlanom, elvileg értesítik a gyermekvédelmi szolgálatot, de azoknak van ehhez bármi közük ha már nagykorú vagyok?

Úgy alakult hogy muszáj besegítenek itthon, ezért hétvégenként néha vállalok alkalmi munkát, viszont ezt álalában úgy lehet hogy + egy hétfőt vagy pénteket is vállalok mellé. Már van pár igazolatlanom, de az 50-et vigyázok ne érjem el, mert akkor a családit megvonják, bár az se a világvége, egy barátomnál volt ez, és csak 1 hónapra vonják meg. Amúgy se mintha kirántott volna a nyomorból valaha is minket az a pár ezer forint...

Persze gondoltam már arra hogy otthagyom a sulit, de az érettségiig már csak pár hónap, utána kihagyok egy évet melózok, és ha sikerül megyek egyetemre. Egyébként 4-5 ös tanuló voltam mindig, tavaly csak egy 4-esem lett, igazolatlanjaim sose voltak.


Na mindegy is 50 tuti nem lesz, de 20-30 lehet, ezen problémázni fognak? Mert nem értem a gyerekvédelem meg stb mit csinálna egy nagykorúval aki nem is tankötelezett. Egyébként már voltak nálunk kint többször is környezettanulmányon, nem volt semmi extra, de az bolond apám miatt volt, azóta el is költöztünk,apám már nem is lakik velünk.

Az igazgató és az ofő meg hiába kötekedne, mert az egyik legjobb tanuló vagyok, versenyekre járok stb, szóval kirúgni nem nagyon akarnak.



2021. dec. 7. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Mit tehetnének. Max kirúgnak sorozatos lógásért.
2021. dec. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezért nem fogják kirúgni :) Nem fognak tenni semmit, max egy levelet küldenek vagy beszélned veled-anyukáddal.. (bár mivel nagykorú vagy, lehet csak veled beszélnének, hisz te felelsz már a döntéseidért-tetteidért) - 250 óra hiányzás után (igazolt+igazolatlan összesen) kötelezhetnek év ismétlésre, ha nem adnak engedélyezik az osztályozó vizsgát. De amint látom, ettől nem kell félned :)
2021. dec. 7. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Menekülj Argentínába
2021. dec. 12. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!