Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek igaza van az...

Szerintetek igaza van az osztálytársamnak?

Figyelt kérdés

Vízügyi technikusnak tanulok és vékony testalkatú vagyok és azt mondta nekem hogy ha nem megyek egyetemre akkor nem fognak sehova felvenni dolgozni mert hogy fizikai munkát kéne csinálnom,amit itt csinálunk gyakorlaton fizikai munkát is el tudom végezni úgy hogy nem tudom hogy miért gondolja ezt ja és úgy hogy 3 lány osztálytársam van és senki nem akar egyetemre menni,na akkor ők hol fognak elhelyezkedni?

Válaszotokat előre is köszönöm!!



2022. jan. 4. 16:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A labor pl. nem fizikai munka...
2022. jan. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez hülyeség, azért ez nem egy kifejezetten nehéz fizikai munkával járó szakma.
2022. jan. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
1:én is azt válaszoltam neki.Az volt a válsza hogy ő biztos nem dolgozna laborban,hát mondom az te vagy.
2022. jan. 4. 17:22
 4/8 A kérdező kommentje:
2:ez így van.Jó nyílván annak könnyebb aki az irodában ül és tervez meg irányítja az embereket de attól függetlenül ebbe sem fogok belehalni ha csak technikus leszek
2022. jan. 4. 17:24
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Most gyorsan rákukkantottam egy ilyen képzés weboldalára, hát kb. az utolsó 2-3 tevékenység az, ami fizikai is lehet.... Az összes többi inkább irodai, íróasztali munka, ill. labor....


[link]

A szakképzettséggel rendelkező

megismeri Magyarország vízrajzát;

jártasságot szerez a víz alapvető fizikai, kémiai, biológiai, toxikológiai, környezetkémiai, laboratóriumi vizsgálatokban;

megismeri az árvizek, belvizek keletkezési okait, a védekezési módszereket, védekezési teendőket;

dokumentálja és végrehajtja a vízrajzi, hidrometeorológiai méréseket;

megismeri és alkalmazni tudja a vízkárelhárítási (árvíz-, belvízvédelmi, aszály és vízminőségi kárelhárítási) eszközöket;

megismeri a vízi munkáknál használatos gépeket, berendezéseket, szivattyúkat, az alapvető kezelési szabályokat, gépészeti szereléseket;

ismeri a biztonságos munkavégzés feltételeit;

elsajátít egyszerű csőszereléseket.

2022. jan. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5 igen pont ezeket csináljuk.Amúgy azért nem akarok egyetemre menni mert szenvedek a 3 jegyért.Úgy gondolom mennyen az egyetemre aki nem szenvedne ott
2022. jan. 4. 18:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Jajj... gyerekek most őszintén, nagyon kevés olyan fizikai munka van, amihez tényleg az átlagosnál jobb fizikum kell. Nézz ki egy építkezésre, vagy valami földmunkára, az emberek jelentős része elhízott, vagy egyenesen csontsovány.

Ráadásul egy vékony ember sokkal jobban fog bírni egy kardió jellegű terhelést, egy combosabb (értsd: dagadtabb, nem izmosabb) pedig nem lesz jobb semmiben attól, hogy nehezebb.

2022. jan. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeket
2022. jan. 4. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!