Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Van olyan volt tanárod akire...

Van olyan volt tanárod akire évek múltán is jó szívvel gondolsz vissza?

Figyelt kérdés
2022. jan. 17. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Az ált. iskolai és a gimnáziumi osztályfőnökeim.
2022. jan. 17. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
71%
Igen. Viszont 50%-ára sehogy, 40%-ra rossz emlékkel és a jó vagy kedves tanárok csak a maradék 10%.
2022. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Igen, több is, alap-közép-felsőfokú iskolákból. Hálatelt szívvel emlékezem rájuk. A közömbösre és rosszra nem szoktam gondolni egyáltalán.
2022. jan. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%
Persze! Az egyik általános iskolai osztályfőnököm, az ált. sulis biosztanárom, aki úgy megszerettette velem a biológiát, hogy szerintem köze van ahhoz, hogy végül orvos lettem. A középsulis irodalomtanárom, akinek imádtam a széles látókörét és az emberségét. A gimis biosz faktos tanárom, aki szerintem az egyetlen volt, aki elhitte, hogy simán felvesznek orvosira:D
2022. jan. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

Igen, több is volt, akiknek a közös jellemzőik, hogy:

Segítőkészek voltak, nem voltak lekezelőek. (Ha valamit nem értettünk meg, akkor nem azt mondták, hogy hülye vagy fiam, hanem inkább újból elmagyarázták.)

Logikusan tanítottak. (Nem szóról-szóra kellett értelmetlen szövegeket/számokat beseggelni, hanem inkább elmagyarázták azokat.)

Nem kellett fegyelmezniük az osztályt/csoportot. (A személyiségükkel érték el azt, hogy rájuk figyeljünk, ezért a tanórákon észre sem vettük az idő múlását.)

Értelmesen el tudták mondani a véleményüket olyan dolgokban is, amik nem az adott tanórához kapcsolódtak, de valamiért szóba került. (Emberiességből "jeles".)

És végül a legfontosabb, hogy rendkívül nagy tudással/tapasztalattal rendelkeztek, amit alázattal tudtak kezelni. (Nem voltak egoista elszólások...) :,D

2022. jan. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Igen, az általános iskolából Béla bácsira, aki napközis nevelőtanárként amolyan mindenes volt. Ha kellett, beküldték énekórára helyettesíteni, noha nem tudott énekelni (az osztály énekelt neki), küldték angolra helyettesíteni, de angolul sem tudott (mindig azt mondta, akkor haladjatok sorban tovább a példákkal), küldték tornára is, de mivel több osztály tesizett együtt, így más tornatanárok vezényeltek. Úgy nagyjából nem értett semmihez, de kedves szerethető figura volt, ilyen régi SZTK-szemüveges idősebb urat kell elképzelni. Igazából fegyelmet sem nagyon tudott tartani, mert senki nem vette komolyan, ezért viszonylag sokszor veszekedett, szidta a másiknak a bolond anyját stb. Hát érdekes ember volt, az szent.
2022. jan. 17. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Az egyetemekről kimondottan sok emberre, a középiskolából főként csak a magyar - és a történelemtanárokra. Felsőből főként az angoltanárom hagyott bennem maradandó pozitív benyomást csak, illetve a matektanárom, aki egyben osztályfőnök is volt 2 évig mielőtt nyugdíjba vonult. A többiek kb 70-30 arányban hagytak bennem semleges és negatív emlékeket.
2022. jan. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
39%
Vannak
2022. jan. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, általánosból és gimiből is. Olyan jól tanítottak, hogy öröm volt az órájukon ülni. (Egyik töri, másik biosz.)
2022. jan. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%

Felsőből a magyartanárom, gimiből pedig a törit átvevő hölgy.

A felsős tanáromat párszor láttam a városban ballagás óta, és még mindig mosolyogva köszön ő is, érdeklődik és szinte mindig megálltunk kicsit beszélgetni. A mai napig nem változott egy kicsit sem, egyszerűen még mindig olyan jó, közvetlen és kedves kisugárzása van, mint rég. Az óráit is szerettem, mert nagyon jól építette fel őket, szigorú volt, de rendesen leadta az anyagot. Az igazat megvallva, ebből éltem gimiben :D Kihozta belőlem a legjobbat, és sokkal hamarabb meglátta bennem az erősségeket, mint én. Nem volt az a dicsérgető tanár, de ha mégis megtette.. akkor tudtad, hogy ez most hatalmas dolog.


A gimis tanárom pedig sajnos csak az utolsó pillanatban jött, de még így is osztályszinten ő lett a kedvenc. Nagyon közvetlen, kedves és megértő volt végig, és rugalmasan állt a dolgozatokhoz, az anyagot is remekül és közösen dolgoztuk fel, sok plusz anyagot hozott hozzájuk, elég gyakran interaktívat is. Törin kívüli dolgokról is lehetett vele beszélni, humora is volt és aranyos volt velünk.

2022. jan. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!