Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A tesitanár meg fogja érteni,...

A tesitanár meg fogja érteni, hogy a szociális fóbiám miatt nem tudok bukfencezni?

Figyelt kérdés
Brutális módon szorongásom van, ha mások, főleg idegenek előtt kell valamit csinálnom. Holnap osztályozzák a bukfencezést, de nekem nem fog menni. Tudok bukfencezni, de megint szorongni fogok, hogy mondjam meg a tanárnak, hogy inkább óra után mutatnám meg, nem az egész osztály előtt, mert mentális problémáim vannak, netalán tán pánikrohamot kapok. Mit tegyek? Megérti ezt szerintetek? Azt se szeretném ha hülyének nézne...

2022. jan. 19. 16:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg, max nem engedi.
2022. jan. 19. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Persze, majd bent marad túlórázni a kedvedért.

A másik lehetőség, hogy meg se próbálod, és megköszönöd az egyest.

A harmadik, hogy nem táplalod a fóbiát, hanem legyűröd. Nem olimpiai talajgyakorlatot kell bemutatnod ezer ember előtt. Amúgy meg nyugi, kb. senki se fog nézni, mert mindenki pont lexarja, hogy ki hogy bukfencezik. Senkit se fog érdekelni.

2022. jan. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
87%
Számomra az az őrület, hogy ilyen még van. Mint valami rémálom beavatási rituálé. Én 300 ember előtt szoktam előadásokat tartani anélkül hogy a szemem rebbenne, de ha bukfenceket kéne tolnom, lehet inkább bevállalom a karót.
2022. jan. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Senior Séf ***** válasza:
84%
Zárd ki a külvilágot arra a percre, aztán gurulj egyet. Menni fog az!
2022. jan. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Én is így vagyok
2022. jan. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Sajnos nem fogja megérteni,mert rohadtul nem érdekli.

Vagy megcsinálod, vagy behúzza az egyest. De ne aggódj, majd más gyakorlatnál kijavítod.

A tesitanárok amúgy is kapásból elszoktak utasítani mindenféle kifogást...mondjuk többnyire azért mert olyanok is, röhejesebbnél röhejesebbek.Sajnos neked valódi problémád és betegséged van.

Max. megpróbálod...felkészülsz lelkileg és mikor eljön a pillanat odaállsz és megcsinálod.Kicsit buzdítsd ,hergeld magad...lassan felnőtt ember lesz belőled...nehogy már ne tudjad megcsinálni..egy nyamvadt bukvenc.Ha kettest is kapsz rá,de megcsináltad és büszke lehetsz magadra hogy felülemelkedtél a fóbiádon!

2022. jan. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem mindenképpen szólj neki. Nálunk általános iskolában és középiskolában is volt erre lehetőség, hogy az óra után vagy annak végén (a többieket kiengedte előbb) külön végezzük el az osztályozandó gyakorlatokat. Volt, hogy szóltunk, de általában a tanár jelezte előre, hogy aki nem szeretné annak nem kell mindenki előtt megcsinálnia. Irigylem azt, akinek nincsen ilyen problémája vagy meg tudja oldani annyival, hogy "zárd ki a külvilágot" vagy azt gondolja, hogy úgysem nézi senki stb... Nálunk ez mindig úgy működött, hogy egy-egy embert kihívott a tanár és ott kellett bemutatni az adott gyakorlatot mindenki előtt, mindenki téged figyelt és ha elrontottad stb., akkor kinevettek, csúfoltak és később is téma volt. Ez önmagában is elég megalázó és sokan nem tudnak a tényleges képességeiknek megfelelően teljesíteni ilyen szituációban, viszont akinek még mentális problémái is vannak, az pláne nehezen éli meg.
2022. jan. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Neked kell ismerni a tanárodat, milyen a jelleme, stb.

De ha fiatal akkor általában jobban "fel van készítve" arra hogy gyerekeket tanítson (nem csak szakmai értelemben mint tesi tanár).


Átérzem a problémádat amúgy.

2022. jan. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
14%
Mi az, hogy milyen a jelleme? Ő tanár Az a dolga, hogy megtanítson dolgokra. Akkor végzi jól a dolgát, ha ez sierül. Természetes, hogy ennek érdekében időnként számonkéri a tudásod szintjét.
2022. jan. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

9


Vannak mogorva, goromba, nem megértő tanárok és ennek az ellenkezője.

Akik nem végzik jól a dolgukat...


Remélem sikerült értelmezni.

2022. jan. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!