Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mi lenne az iskolai bullyingra...

Mi lenne az iskolai bullyingra a megoldás?

Figyelt kérdés

Szomorúan tapasztaltam ma, hogy egy husisabb gyereket az öltözőben szekálta néhány osztálytársa, hogy "ki szopott már le?" (gondolom a melleire gondoltak), mutasd már meg a csöcseidet, stb. Mert nem lehet mindenki box harcos, márpedig ezeknek ez kéne, hogy abbahagyják. Én is átéltem ezt, tudom hogy milyen xar.

Mit gondoltok?


2022. jan. 19. 17:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Hát én sem voltam boxharcos, sőt, nő vagyok, de aki ilyet tett, arra úgy berágtam, hogy nagyon megvertem, akár többet is.
2022. jan. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%

Sajnos volt már nem egy olyan gyerek Magyarországon is, akit az öngyilkosságba hajszoltak ezzel a társai.

Ezt a dolgot az osztályfőnöknek kellene kezelnie az osztályában. Csak hát ha olyan alkalmatlan pedagógus, mint az exbarátnőm volt, akkor erre képtelen. Na aztán erre akarnak béremelést a pedagógusok!

2022. jan. 19. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%
Talán ha max. 15 gyerek lenne egy osztályban és nem 30+, nem vadulnának el annyira. De nincs ehhez elég tanár.
2022. jan. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
89%
Vannak emberek akik képesek kiállni magukért meg vannak akik nem. Ha az a kövér gyerek az esélyekkel nem törődve mindig nekimegy a rohadékoknak amikor szekálják akkor idővel le fognak szállni róla. Aki ezt nem teszi meg az csicska marad. A szülőket nem értem akik már pár évesen szemétkajákkal tömik a gyereküket meg le$z@rják hogy egész nap csak gépezik mozgás helyett. Egy szülő fel kellene hogy tudja mérni ennek következményeit. Mégis sok ilyen testi nyomorult fiatal van manapság akik ha még olyan a viselkedésük is akkor potenciális céltáblának számítanak a társaik szemében. A gyerekek mindig is gonoszak voltak, mindig is ment az erőfitogtatás, a gyengéket mindig megtalálták, ezt kellene tudomásul venni minden szülőnek hogy neki hatalmas felelőssége van abban hogy milyen ember válik később a gyerekéből. Egy szorongó, testi-lelki roncs vagy egy magabiztos pozitív életrevaló személyiség.
2022. jan. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%
1-es vagyok, nálunk pl. apám lány létemre azt mondta, aki bánt, annak ess neki, verd meg, és meg fog ijedni, mert nem számít rá. De csak aki támad, azt verd meg. Magamtól eszembe se jutott volna, de őrá hallgattam. Nem érdekel az intő, apám is simán aláírta, ha ilyenért kaptam egyszer-kétszer.
2022. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Megint 1-es vagyok, munkahelyen volt főnök, aki belém kötött mindenért, amit jól csináltam, azért is. Kitaláltam, hogy a főnök egyik kedvencéhez elkezdtem barátian közeledni, semmi félreértés, csak többször beszéltem vele, és a főnök le is szállt rólam emiatt. Vannak technikák. Középiskolában meg egy verekedős gyerekkel haverkodtam össze, pont, hogy engem ne bántson, működött is.
2022. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy az iskolában lassan nem sok eszköz van a pedagógusok kezében a büntetésre, retorzióra a zaklatókkal szemben. Rászól, igazgató elé viszi, elmagyarázza, megbeszéli, beír, iskolapszichológushoz küldi (már ha van), de ha a gyerek és a szülei ezt lesz@rják, nem sokat tehet. Nagyon sok időnek kell eltelnie, hogy az ilyen rendbontót egyszerűen kitegyék az iskolából, pedig szerintem ez lenne a megoldás. Lássák, hogy komoly következménye van a tetteiknek, X darab figyelmeztetés után és a tett súlyosságától függően ki kellene csapni az ilyen diákokat. Ennyi.
2022. jan. 19. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az iskolai bullying nem a megoldandó probléma, hanem tünet. A megoldás az lenne, ha az egész szemlélet megváltozna külsőről, dominanciáról, ellenségességről, megalázásról.


Nem tudom elképzelni, hogy egy olyan gyerek, aki otthon a szüleit tiszteletteljes kommunikációt folytatva látja, meg akivel töltenek érdemi időt, nem a TikTok meg ilyen sz.rok nevelik, annyira empátia nélküli legyen, hogy így zaklat másokat. Nekem az a tapasztalatom, hogy mindig a legellenségesebb környezetben cseperedő gyerekek a hangadók, aztán csapódnak hozzá a hasonlóan szocializálódó gyerekek.


Arról nem is beszélve, hogy manapság már mindenért a pedagógus a hibás, a gyerekek sokszor azt érzik, hogy az iskola azért van, hogy saját személyi csicskákat biztosítson nekik.

2022. jan. 19. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
61%
Volt itt valaki a Gyakorin akit büdi lilinek csúfoltak kiskorában. De nagyon brutális stílusa volt mindenki azt hitte hogy óvódás. Ne egyetek olyanok mint ő
2022. jan. 19. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
8%
hát... FÚJ BÜDÖS!!!!
2022. jan. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!