Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanár - diák kapcsolat az...

Tanár - diák kapcsolat az egyáltalán, ha egy diák összejön a tanárával majd a tanár iskolát vált? Innentől már nem a tanára, tehát nem tanár - diák kapcsolat, és csak a beleegyezési korhatár számít, az meg kőkeményen 14 év... a diák meg 16. PONT.

Figyelt kérdés
2022. febr. 13. 09:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%
Nem a tanára. Csak valami csököttagyú, aki csak gyerekkel tud kijönni, felnőtt kapcsolat létesítése lehetetlen
2022. febr. 13. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Innentol csak irtozatos arcvesztés. Figyelj, fiatal tanar vagyok (egyetem es kozepsuli is), de sosem kavarnek sajat diakkal es volt diákkal. A korkulonbseg nem zavar, de van meg rajtuk kivul fel millio tinilány, akkor miert kockaztassam a karrierem?
2022. febr. 13. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

"Csak valami csököttagyú, aki csak gyerekkel tud kijönni, felnőtt kapcsolat létesítése lehetetlen"


De nem ez volt a kérdés, hanem az bárki is támadhatja -e a tanárt (aki már nem is tanár...) ebben a helyzetben?


A beleegyezési korhatár betöltve, tanár -diák viszony kilőve, innentől akinek nem tetszik az másfelé nézzen és kész.

2022. febr. 13. 09:46
 4/16 A kérdező kommentje:

"akkor miert kockaztassam a karrierem?"


Itt a példa hogy semmifajta karriert nem kockáztat. Az előző suliban erősen ment a pofázás a háttérben hogy hát ez milyen dolog, a diákjával kavar... erre gondolt egyet átment egy másik suliba 1 hét alatt, és innentől nem a diákja, és ugyanúgy kavarnak.

semmit se kockáztat.

2022. febr. 13. 09:47
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Nem támadható. PONT.

Felébredt az alapítványi sulis trollunk. Várjuk a következő kérdést.

2022. febr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
45%

,,De nem ez volt a kérdés, hanem az bárki is támadhatja -e a tanárt (aki már nem is tanár...) ebben a helyzetben"


Nem. A kérdés egy helyzetleírás volt. Volt kérdés, de qz meg nem ezt jelenti.

2022. febr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem támadhatják, nem jogszabálysértő.
2022. febr. 13. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerintem etikai értelemben támadható, ha egy tanár egy másik iskolában tanuló diáklánnyal van kapcsolatban. A munkáltató (pl. tankerület) elmarasztalhatja ezért a tanárt, ami a karrierjére is hatással lehet.


Mivel a tanár korábban a tanárod volt, ezért szerintem ugyanúgy fennáll a tanári hatalommal való visszaélés esete is (mivel a kapcsolat akkor kezdődött, amikor még tanított a te iskoládban), úgyhogy jogilag is támadható a tanár, ha pl. a szüleid feljelentik. És ha ezt a logikát követjük, akkor pl. egy bíróság előtt az, hogy a tanár még iskolát is váltott, hogy a kapcsolatát fenntartsa a diákjával, az még súlyosbító körülmény is, mert szándékosan módosította úgy a körülményeket, hogy ne legyen támadható a diáklánnyal való visszaélése.

2022. febr. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Hát 8-as, mivel a beleegyezési korhatár 14 év, semmiféle bűnt nem követ el a tanár. Szó sincs visszaélésről. Azt szeret, akit akar, se a bíróságnak, se a tankerületnek nincs köze a magánéletéhez, bármennyire szeretnél is az erkölcscsősz szerepben tetszelegni.
2022. febr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Miért akarnék erkölcscsősz szerepében tetszelegni? A kérdező kérdésére válaszoltam. Vagy csak az a jó válasz, hogy a tanár és a diák szexelésével minden rendben van, és aki mást mond, máris bele kell kötni?


Etikai értelemben igenis beleköthet egy ilyenbe a fenntartó, ha kiderül (főleg, ha pl. a tanár az X iskolában tanít, a lány meg az Y iskolába jár, és mindkét iskola egy fenntartó alatt van). Pl. egy tankerület ilyenkor fegyelmi eljárást indíthat egy tanár ellen.


De a másikat is fenntartom, amit írtam. Mivel a kapcsolat még akkor kezdődött, amikor a tanár és a lány egy iskolában volt, ezért pl. a lány szülei feljelenthetik a tanárt és annak büntetőjogi következményei lehetnek. Ugyanis jöhetsz itt a beleegyezési korhatárba, ha egy tanár szexuális viszonyt kezd egy tanárával, abba bele lehet keverni a hatalommal való visszaélést. Még egy egyetemen is, ha az oktató azzal zsarolja a hallgatóját (aki pl. 23 éves nő), hogy csak akkor engedi át, ha az lefekszik vele, az is hatalommal való visszaélés és a törvény elé lehet menni ezzel. De ha ez közoktatásban történik, és a lány 18 évnél fiatalabb, akkor még zsarolás sem kell ehhez a tanár részéről, mert mindenféleképpen visszaélés a tanári pozíciójával az, ha a diákjával szexel. És ez így, ebben a formában büntetendő.


Bár - ha nem kamukérdés ez egyáltalán - ettől függetlenül nem valószínű, hogy lesz bármi is ebből az ügyből, amiket én leírtam, azok "lehetnek". Én sem tagadom, hogy ne lenne tanárok és diákok között kavarás, de a legtöbb ilyen eset nem derül ki, vagy ha mégis, akkor nem verik nagy dobra különféle okok miatt. De ez nem azt jelenti, hogy nem lehet ezekbe a kapcsolatokba etikai vagy jogi dolgokkal belekötni.

2022. febr. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!