Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért bántanak minden iskolában?

Miért bántanak minden iskolában?

Figyelt kérdés

3. sulimba járok

és itt is ugyanaz megy

egyszerűen nem értem

mindig kedves vagyok, igazából nagyrészt egész nap meg se szólalok csak azokkal akikkel mondhatni jóba vagyok

elég erős szociális szorongásom van illetve van 2 másik nem mentális eredetű betegségem is

nem értem hogy mi bennem a hiba amiért nem tudok beilleszkedni vagy nem tudok olyan tagja lenni az osztályoknak mint bárki más akit nem cseszegetnek

hogy érhetném el hogy ne piszkáljon senki? az önvédelemmel pont az a bajom hogy félek megszólalni, de magam sem tudom hogy miért, szinte kiskorom óta ez van de sose vittek el pszichológushoz és nem is tudom segítene e egyáltalán



2022. febr. 15. 20:23
 1/9 anonim válasza:
100%

Általában minden iskolában vannak olyanok, akiket zaklatnak, csúfolnak. A gyerekek gonoszak tudnak lenni.


Hány éves vagy? Mivel szoktak piszkálni? Lányok vagy fiúk bántanak?

2022. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Óvodában betudtál illeszkedni?

Általában oda vezethető vissza a dolog.


Engem óvodában közösítettek ki, nem barátkozott velem senki és ez pecsételte meg az iskolás éveimet is..


Dettó úgy voltam én is mint most te!

2022. febr. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Lányok is fiúk is

17 leszek

Igazából bármivel képesek bántani

Minden mozdulatomba bele bírnak kötni

2022. febr. 15. 20:34
 4/9 A kérdező kommentje:
Oviban minden jobb volt, voltak kis barátaim, fiúk is lányok is, jól is éreztem magam, nagyjából ez általános 6. fele kezdődött
2022. febr. 15. 20:35
 5/9 anonim ***** válasza:
94%
Egyszer-kétszer megvéded magad és rögtön lejjebb megy a harci kedv. Amíg nem csapsz oda, addig nem hagynak békén. Én azt mondtam anno a gyerekemnek, ha piszkálják, akkor nyugodtan mosson be egyet még meg is mutattam hogyan kell. Nem is piszkálták. Beírást se kapott, mert csak olyan helyzetben ütött, ha jogos volt.
2022. febr. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ez gyakori középiskolákban. A kisgyerekek általában jobban elfogadják egymást olyannak, amilyen. Nem mondom, hogy nincs kivétel, ahogy a 3. írta, de a kicsik inkább azért csúfolják egymást, ha fura neve van valakinek, más a testalkata, vagy egy testrésze mint a többi gyereké, bepisil, túrja az orrát, szopja az ujját, sírós vagy valamiben nem olyan ügyes, mint a többiek. Kamaszkorban a gyerekek gyakran még a tanárt is kiparodizálják. Elég ha nem úgy öltözik valaki, mint a társai, vagy visszahúzódó. Viszont a családi háttér miatti gúnyolódás is elég gyakori. Hányadik osztályban voltak az iskolaváltások?
2022. febr. 16. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Zsiráf40 válasza:
100%
Hát tudom mit érzel velemis hasonló történt szerintem szard le őket és keress egy szerelmi kpcsolatot/ egy erős hobby,amibe jól érzed, magad tudom hogy ezek nem megoldások de addig is enyhülnek ezek a dolgok.
2022. márc. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólóknak, legyen egy hobbyd, ami történetesen a boksz. Lebombázol 1-2 hangadót, aztán mindjárt kuss lesz.
2022. máj. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy.

Engem is bántottak. Most 22 vagyok, de még a mai napig sem tudtam teljesen talpra állni.


Habár a mai fejemmel nézve valamennyire meg is értem, miért történt ez velem. Nem voltam egy IQ bajnok, kb. 5 évvel voltam lemaradva a korosztályomhoz képest. Persze betegség miatt. Ha most visszatekerhetném az időt, simán belevágnék még egyszer az általánosba és középsuliba.


Az előző hozzászólók szerintem jókat írnak, sok sikert neked!

2023. ápr. 20. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!